Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Edukacja ekonomiczna w Polsce – realna propozycja zmiany

Szkolnictwo w Polsce jest na pewno dalekie od ideału i zwolennicy rozwiązań opartych o dobrowolność są jednymi z tych, którzy często je krytykują. Taka krytyka, aby była konstruktywna i celna, musi wskazywać na rzeczywistość, w której funkcjonujemy - piszą autorzy serwisu Prostaekonomia.pl .


Jakie ta rzeczywistość rzuca pod nogi tym, którzy chcieliby coś zmienić, kłody? A jakie, mimo wielu swoich wad, daje możliwości?

"Obecny system nie wyklucza szans na działania mające na celu poprawę jakości edukacji bez jej systemowej zmiany. Takie kroki można podejmować i mogą mieć one wymierne skutki. Z oczywistych względów chcemy więc dzisiaj opowiedzieć nie tylko o tym, jak wygląda edukacja ekonomiczna w Polsce, ale też o tym co można zrobić, aby ją poprawić i to przy wykorzystaniu tych sił i środków, którymi dziś dysponują zwolennicy rozwiązań opartych o dobrowolność".

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, którego autorzy podejmują próbę udzielenia odpowiedzi na postawione wcześniej pytania.

Za pafere.org...


One Response to Edukacja ekonomiczna w Polsce – realna propozycja zmiany

  1. Logik napisał(a):

    Czy kapitalizm to system ekonomiczny czy system polityczny? Czego chcecie ludzi uczyc? Ja tu czytam tylko o polityce, jaki to swietny pomysl na zycie, a to ze nic mu nie wychodzi to dlatego ze nikt nie slucha guru politycznych jak Korwin, Mises czy ojciec Gniadek. Ani slowa o kapitalizmie jako systemie ekonomicznym. O tym ze jest pozbawiony totalnie sensu i logiki i ze jego zywot jest czasowy. Oczukiwanie samego siebie nie wleczy z choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *