Kard. Wyszyński: Przez pracę do zbawienia. Prymas Tysiąclecia o ekonomii

W kazaniach Kardynała Stefana Wyszyńskiego pojęcia ekonomiczne pojawiają się bodaj tak często, jak teologiczne Czytaj więcej »

 

Elity okrągłego stołu szukają ratunku u Putina

Ta cała histeria związana z Krymem jest tylko tematem zastępczym dla odwrócenia uwagi Polaków od problemów wewnętrznych. Na Krymie nie padł ani jeden strzał, żaden Ukrainiec nie rzucił nawet zgniłym pomidorem w  chociażby jednego Rosjanina, a w Warszawie na Wiejskiej i w Urzędzie Rady Ministrów lament jakby na Jałtę już spadły dwie bomby atomowe.


Unia Europejska przygotowuje miliardy euro, a USA przeznaczyło miliard dolarów na powstrzymanie dezercji żołnierzy z armii ukraińskiej. TVP1, TVN, Polsat jęczą od rana do wieczora, że na Krymie, to już jest prawie wojna. Jaka wojna? Oddanie niektórych  baz i okrętów bez walki, to nie wojna, tylko tchórzliwa kapitulacja. Jeżeli Беркут przechodzi na stronę Rosji to żadna wojna, tylko zwyczajna zdrada! Skoro wojsko ukraińskie stoi z bronią u nogi i pozwala na panoszenie się w Sewastopolu jakiejś rosyjskiej cywilbandzie, to nie jest obrona granic, tylko zwyczajne sparaliżowanie strachem! Jeżeli dowódcy ukraińscy mówią do kamer telewizji, że agresja Rosji spotka się z surowymi konsekwencjami, ale nie wysłali na Krym ani jednego czołgu, toż to żadna wojna tylko ZWYKŁA PROPAGANDA!

Na takiej propagandzie zbija teraz kapitał nie tylko koalicja PO-PSL, ale również nieudolna pseudo-opozycja. Histeria wokół Krymu stanowi okazję do prężenia muskuł przed kamerami i teraz na okrągło, wszyscy dawni aktorzy cyrku przy okrągłym stole i pijatyki w Magdalence zjednoczyli swe siły, aby do Parlamentu Europejskiego trafiła stara gwardia cwaniaków, którzy przez ostatnie pięć lat nie zrobili kompletnie nic dla Polski. Skoro przez lata wycieczek do Brukseli, Berlina, Londynu, Paryża, czy Strasburga europosłanki i europosłowie nie mogą się pochwalić zasługami dla Rzeczypospolitej, no to teraz chcą być ponownie wybrani do Eurosojuza demonstrując swoje zasługi dla Ukrainy?

Co może pomóc w ponownym wyborze na europosła? No... na przykład paradowanie po Sejmie RP z chustą w kolorach flagi Ukrainy. Bardzo medialne są obecnie wypowiedzi kandydatów na euro-osłów potępiające Władimira Putina. Jednak co ciekawe nie za wszystko wolno potępiać prezydenta Rosji. Bo ani Tusk ani Sikorki nie pisnęli w marcu 2014 roku ani słowa na temat zamachu nad Smoleńskiem, zorganizowanym przez Putina 10.04.2010 roku! Wolno potępiać za Krym, ale już nie za Smoleńsk, czy za Katyń? Łatwo nabluzgać Putinowi ile wlezie za Sewastopol, ale jakoś nasi politycy nie potępiają teraz  za zbrodnie NKWD na polskich oficerach w Charkowie czy polskich policjantach w Miednoje. Ciekawe, że Donald Tusk żąda sankcji wobec Rosji za Krym, ale nie żąda od Rosji odszkodowań za zajęcie przez Armię Czerwoną Stanisławowa , Lwowa, Tarnopola i Wilna?

Najwięcej obłudy sieją politycy PO, SLD, Twojego Ruchu-Europy plus i PSL-u, ale fakt, że cała  opozycja usiadła znowu z tymi samymi nieudacznikami przy okrągłym stole i zaakceptowała strategię jedności w wyborach do EUROKORYTA, zakrawa na powtórkę z rozrywki, czyli z 1989 roku.

Paradoksalnie cała ta kampania wyborcza jest wspierana przez Władimira Putina, bo im gorzej na Ukrainie, tym więcej wywiadów w telewizji z aktualnymi europosłami i tym większa darmowa reklama dla tych, którzy niewiele zrobili  dla Polski przy eurokorycie, a teraz chcą zachować ciepłe posadki. Cała para idzie w gwizdek, bo ani Tusk, ani Kwaśniewski, ani Miller, ani Lewandowski nie odważyli się pojechać na Krym, natomiast mają bardzo wiele do powiedzenia na temat metod walki z Rosją.

Zadziwiać musi ilość naiwniaków, którzy uwierzyli, że tylko kolaboracja okrągłostołowa dawnych komunistów z zasiedziałymi miłośnikami eurokoryta może uratować nas przed wojną z Rosją. Czy ci wszyscy, którzy uwierzyli, że politykom PO, SLD, PSL, Europy plus itp. chodzi o dobro Europy są nowymi ofiarami manipulacji socjotechnicznych?

Dziś rano ogłoszono, że wrasta poparcie dla PO, a ja się martwię, że te sondaże świadczą o czumś zupełnie innym, a mianowicie, że wzrasta ilość głupców, którzy nie potrafią myśleć samodzielnie. W tej całej wrzawie medialnej w sprawie Krymu wcale nie chodzi bowiem ani o Polskę ani o Ukrainę, ale o EUROKORYTO do którego rozpoczęła się właśnie kampania wyborcza.

Dla Polski najlepiej będzie, gdy do Europarlamentu zostaną wybrani zupełnie nowi ludzie, bo trzeba w Polsce zmienić zarówno całą koalicję jak i całą opozycję! Kto jest bowiem współodpowiedzialny za te nieudolne rządy? Odpowiedzialna jest zarówno słaba koalicja jak i jeszcze słabsza opozycja.

Dlatego każdy Polak powinien głosować w maju tylko na takiego kandydata do Europarlamentu, który zadeklaruje publicznie, że bardziej zadba o Polskę niż o Krym!

Rajmund Pollak


4 Responses to Elity okrągłego stołu szukają ratunku u Putina

 1. marek napisał(a):

  Na szczęście w sejmie koczują rodzice niepełnosprawnych dzieci i znów trochę powrót donormalności. Ostatnio sznajfeld powiedział, że posłowie też nie mieli podwyżek więc dlaczego rodzice chorych opiekujących się nimi przez 24h/d ludzie też by mieli mieć 🙂
  pozdrawiam

 2. Marko napisał(a):

  Cala histeria wokolo Krymu i Ukrainy jest wylacznie miedialna. Nie bylo tam zadnych zamieszek czy rozrob, a to co pokazano to znane juz z US-mani („zamachy bombowe” itp. bzdety) cwiczenia agentow, pioracych sie po pyskach a potem pijacych po dobrze wykonanej „robocie” samogon w koszarach. Wszyscy tzw. generalowei – ruscy, ujrainscy czy uralscy to swoi, z rodziny LO, o wojnie zatem nie moze byc mowy. Temat jest w sumie od dawna znany i prosty: historycznie rzecz biorac ruska wladza przygarnie ruskie terytoria bo trudno byloby wytlumaczyc porstemu Hansowi zza Odry, ze do Berlina przylaczy sie Krym czy jakis Karabach. Ta sama Rosja do unii przylaczy za to Ukraine, tak jak przylaczyla PRL bis czy paprykarzy badz knedliki. Od dawna wiadomo, ze Deutschlandia rzadzi ruski namiestnik, czesto widziany w berlinskim hotelu Adlon przy Unter den Linden z Gaz-Gerdem Kanclerzem i ciagle glodujaca w ukrainskim wiezieniu Julia T., ktora droga teleportacji przemieszcza sie miedzy stolicami Ukrainy a Niemieci o dziwo raz swietnie plecie po reusi a raz po niemiecku. W zabawie bierze udzial tez pseudobokser Witalij, oszust z pierwszego rzedu, obecnie bohater narodowy podobny do polskiego bohatera-elektryka, ktory 38 mln Polakow wyprowadzil w przyslowiowe pole, ale powiesic za to chca wszyscy gewnerala Wojtka. Taki sam manewr ma sie teraz udac na wschod od Polandii. Os Euro-Azji pod wodza Wladymira i jakiegos Ping Ponga z Pekinu szybko nabiera ksztaltow.

 3. belzebub napisał(a):

  Każdy ma prawo do własnego zdania więc moje zdanie na temat Ukrainy jest takie- w sposób kompletnie nie demokratyczny usunięto legalnego Prezydenta wyłonionego w wyborach powszechnych. Zrobiono to w kilka chwil po tym, kiedy „abdykował” podpisując porozumienie w/s przyśpieszonych wyborów! Zrobiono to dlatego, ponieważ miał inną wizję rozwoju swojego państwa…inną niż kierunek UE. Albo miał rację, albo nie miał, jednak sposób odsunięcia go od władzy jest godny pożałowania!

 4. anty napisał(a):

  Marko Jaruzel to sowiecki bandyta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *