Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Emeryci i renciści nie muszą dofinansowywać banków

Zgodnie z obietnicą przedstawiam następny artykuł, dotyczący ochrony naszych pieniędzy przed mafią bankowo-finansową .

Porada dla emerytów i rencistów!

ZUS proponuje emerytom i rencistom, którzy co miesiąc otrzymują świadczenia w gotówce, aby zakładali konta w bankach i… wtedy dostaną to samo, tylko, że na konto. Jednak w rzeczywistości, to nie będzie to samo.

Każdy bank zadba bowiem o to, aby z tej renty lub emerytury coś potrącić dla siebie! W jaki sposób? Przy pomocy „regulaminów”, które przewidują opłaty za:

– prowadzenie konta
– wydanie, lub używanie karty bankomatowej
– ubezpieczenie konta
– przelewy do innych banków
– opłaty stałe itd., itp.!

Pomysłowość bankowców nie zna granic i nie każdy wie, że  np. gdy wypłaca gotówkę w kasie hipermarketu, to w niektórych bankach ściągana jest mu prowizja za tę czynność!

Poza tym istnieje zasadnicza różnica między gotówką otrzymaną od listonosza, a pieniędzmi otrzymanymi na konto, bo trzeba stracić dodatkowy czas, aby po własne pieniądze pójść do bankomatu ( które coraz częściej się psują), albo do banku, gdzie trzeba odstać w kolejce zanim dotrze się do kasy.

Często podawany jest argument, że pieniądze są bezpieczniejsze na koncie niż w domu. To też nie jest prawda, bo bywa, że banki, lub kasy oszczędności  bankrutują w najmniej spodziewanym momencie, czego mieliśmy dowody nie tylko w Argentynie, ale nawet w bogatych USA i wtedy te oszczędności znikły w tzw. cyberprzestrzeń, bo pieniądze elektroniczne można znacznie szybciej ukraść niż gotówkę.

Oczywiście każdy rencista czy emeryt może posiadać oszczędności w banku, jednak doradzał bym bank polski czyli PKO BP ( PeKaO S.A. jest już w większości włoski), natomiast rentę lub emeryturę lepiej otrzymywać do domu, a do banku zanosić jak najmniej i tylko tyle co zbywa!

ciąg dalszy nastąpi…

Rajmund PollakOne Response to Emeryci i renciści nie muszą dofinansowywać banków

  1. Grześ napisał(a):

    Wielka przesada z tą ostrożnością,listonosza też mogą bandziory okraść!Emeryci i renciści i tak niemają pieniędzy na lokaty w bankach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *