Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Energia elektryczna drożeje wbrew zapewnieniom premier Ewy Kopacz

W październiku 2014r. premier Ewa Kopacz zadeklarowała: „Mogę zapewnić Polaków, że w wyniku przyjęcia pakietu klimatycznego nie będzie dodatkowego wzrostu cen energii” (...). „Przekonałam naszych partnerów, że Polska nie może ponosić kosztów bardziej ambitnej polityki klimatycznej”(...)


Od początku byłem sceptyczny co do tych pustych „zapewnień”,  dlatego już 30 października 2014 roku opublikowałem w internecie moją następującą opinię na ten temat: "(...) Propagowanie kłamstw, że takie zobowiązanie nie pociągnie za sobą podwyżki cen energii elektrycznej w Polsce jest prostacką próbą robienia ludziom wody z mózgu za pośrednictwem nie tylko telewizji, ale również innych mediów! Te podwyżki cen nie nastąpią od jutra, ani nawet w tym roku, ale jestem w 100% pewien, że jeżeli po wyborach parlamentarnych w 2015roku powstanie koalicja PO-PSL lub PO-SLD-PSL, to miesiąc po ewentualnym powołaniu nowego rządu Ewy Kopacz ceny energii elektrycznej wzrosną, lub wzrośnie podatek akcyzowy i VAT! (...)".

Przyznam,  że byłem … optymistą!

Dnia 18.12.2014r  Polskie Radio podało oficjalnie, że pierwsza podwyżka cen energii elektrycznej nastąpi już wkrótce i jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku!

Zatem „zapewnienia” premier Ewy Kopacz okazały się  tyle  warte, co  rosyjski rubel w Szwajcarii. A może to jest taki prezent Pani Ewy Kopacz dla wszystkich Polaków pod choinkę?

Rajmund Pollak


2 Responses to Energia elektryczna drożeje wbrew zapewnieniom premier Ewy Kopacz

  1. Sceptissimus napisał(a):

    I to jest najzupełniej normalne. Jak ktoś śledzi agenturalną karierę tej pani to wie, że prawdą jest dokładnie odwrotność tego co ona faflocze. Na tym polega jej bojowe zadanie, i z tego wywiązuje się od lat wzorowo – stąd jej ostatni awans.

  2. Logik napisał(a):

    Tu jest wyjasnienie w temacie

    http://www.jasnowidzadam.strefa.pl/ktokimrzadzi.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *