Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Eurolewica broni swoich korzeni

Za ogłoszeniem Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu opowiedziało się czeskie przewodnictwo i Komisja Europejska, popierając propozycję Parlamentu Europejskiego. Jednak część posłów PE krytykuje ten pomysł i wskazuje, że zbrodnie komunistyczne zawęża się jedynie do okresu stalinowskiego.

– To jest ilustracja historycznego kompleksu, jaki ma europejska lewica, która nie może zapomnieć o swoich komunistycznych korzeniach, dlatego stara się sprowadzić problem zbrodni komunistycznych do wypaczeń okresu stalinowskiego – twierdzi Konrad Szymański, poseł do Parlamentu Europejskiego z frakcji UEN. – Lewica cały czas czuje, że jej korzenie są komunistyczne i dlatego chce bronić komunizmu przed takimi porównaniami, które dla każdego, kto zna historię XX w., są oczywiste – dodaje.

W Europie popularnych jest wiele partii komunistycznych, takich jak włoskie Odrodzenie Komunistyczne, Partia Komunistów Włoskich, francuska Partia Robotnicza czy Rewolucyjna Liga Komunistyczna. Liczne partie mają w swoich godłach sierp i młot na czerwonym tle, a na plakatach umieszczają takich zbrodniarzy, jak Ernesto Che Guevara. Mimo że komunizm pochłonął nieporównywalnie więcej ofiar niż hitleryzm, działania zbrodniczego systemu są propagowane, a za propagowanie nazizmu grożą w Europie poważne sankcje. W styczniu 2005 r. brytyjski książę Harry pojawił się na przyjęciu w mundurze hitlerowskim, za co musiał publicznie przeprosić.

Czeskie przewodnictwo poparło również pomysł utworzenia Instytutu Pamięci i Sumienia Europy jako europejskiego muzeum-pomnika wszystkich ofiar reżimów totalitarnych. Ustanowienie Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu oraz utworzenie Instytutu zainicjowała Hanna Foltyn-Kubicka (PiS). Jej kolejną inicjatywą jest ogłoszenie 25 maja Międzynarodowym Dniem Bohaterów w Walce z Totalitaryzmem. – W PE obchodziliśmy dzień kręcenia lodów ręcznie, nie rozumiem, dlaczego nie możemy więc obchodzić Dnia Bohaterów w Walce z Totalitaryzmem – argumentowała Foltyn-Kubicka. Proponowana przez nią data to dzień wykonania w wyroku śmierci na rotmistrzu Witoldzie Pileckim w 1948 roku.

Wojciech Kobryń
Źródło: www.naszdziennik.pl


One Response to Eurolewica broni swoich korzeni

  1. malkontent napisał(a):

    Lewica to nie tylko bolszewicy, staliniści, komuniści, socjaliści czy trockiści, maoiści to również hitlerowcy, naziści, faszyści. A obecnie FEMINAZISTKI/-ŚCI, EKOFASZYŚCI i HOMOITLEROWCY. Skrót NSDAP oznaczał, tłumacząc z niemieckiego NarodowaSOCJALISTYCZNA Niemiecka Partia PRACY. A faszyści włoscy po baleniu króla przy pomocy tow.Hitlera w 1943r. nazwali swoje państwo Włoska Republika SOCJALNA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *