Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

„Fałsz politycznych frazesów” za wsparcie PAFERE!

Dzięki Fundacji PAFERE po raz kolejny ukazał się Fałsz politycznych frazesów, czyli zbiór tekstów z amerykańskiego magazynu „The Freeman”, jedna z najlepszych książek tłumaczących wolność gospodarczą, jakie kiedykolwiek zostały wydane.

falsz_frazesowRównież i Ty, powinieneś ją mieć. Wystarczy, że wpłacisz równowartość 30,00 zł lub więcej jako darowiznę na konto Fundacji a otrzymasz tę książkę!

Fałsz politycznych frazesów to zbiór ponad osiemdziesięciu artykułów pochodzących z magazynu „The Freeman”, wydawanego przez amerykańską Foundation for Economic Education. Zebrane w tym zbiorze teksty uporządkowane zostały w pewną logiczną całość, dzięki czemu czytelnik zainteresowany konkretnym zagadnieniem czy problemem ekonomicznym bez trudu znajdzie odpowiedź na interesujący go temat. Fałsz politycznych frazesów bezlitośnie rozprawia się z wieloma mitami, jakie dominują w naszym codziennym życiu gospodarczym.

„Masowa krótkowzroczność naszego stulecia objawia się w szacunku, jakim darzymy interwencję państwa. Kiedy dzieje się coś złego, poczynając od wykolejenia pociągu a na zmianach cen giełdowych kończąc, tchórzliwe tłumy zawsze wołają o jeszcze jedną ustawę. Na całym świecie panuje duch zaufania do państwowej wszechwiedzy, co sprawia, że ludzie stają się ślepi i nie dostrzegają nieuniknionych i niepożądanych konsekwencji tej właśnie interwencji, którą aktualnie popierają. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ogromna większość naszych bliźnich wierzy, iż właśnie działanie władzy państwowej stanowi odpowiedź na każdy problem ekonomiczny ubóstwa czy bogactwa.

Fragment Wstępu

Fundacja PAFERE Polska
Korfantego 9A
01-496 Warszawa
Volkswagen Bank Direct 33 2130 0004 2001 0409 4215 0001
Tytułem: Darowizna na cele statutowe książka Fałsz politycznych frazesów


One Response to „Fałsz politycznych frazesów” za wsparcie PAFERE!

  1. burgos napisał(a):

    Podoba mi się, że prokapitalizm zbliżył się do PAFERE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *