Elektromobilność i akcyza – kto i za co powinien podziękować Ministrowi Energii?

Ne przejmuj się gromami, które na Ciebie spadną, że rzekomo kontynuujesz dość słabą politykę III RP, że koszt utrzymania państwa mają ponosić wyłącznie biedni Czytaj więcej »

 

FED stworzył iluzję bogactwa – przyznaje jeden z byłych jego szefów

To, że polityka tzw. "luzowania ilościowego" czyli drukowania dolarów po to, by z jednej strony ratować bankrutujące instytucje finansowe, z drugiej, by napędzać akcję kredytową, to droga donikąd, zwolennikom normalnej gospodarki wiadome jest od dawna. Teraz przyznał to jeden z byłych ważnych przedstawicieli amerykańskiej Rezerwy Federalnej.


FED stworzył iluzję bogactwa - wyznał właśnie Richard Fisher, były prezes oddziału Rezerwy Federalnej w Dallas. W wywiadzie dla stacji telewizyjnej CNBC stwierdził: "To, co zrobił Fed – i ja byłem tego częścią – było sfinansowanie ogromnej zwyżki na rynku mającej na celu wywołania efektu bogactwa".

Streszczenie wywiadu z Fisherem publikuje portal bankier.pl. "Fed jest gigantyczną bronią pozbawioną amunicji” - powiedział Richard Fisher dodając, że nie ma już możliwości dalszego poluzowania polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną. „Czy w  razie ostrej korekty przyjdziecie tu i przeprosicie za to, że zbyt mocno napompowaliście rynek?” - zapytał prowadzący rozmowę dziennikarz. „Były powody, aby to zrobić” - odpowiedział Fisher. Jak przyznał, co do sensowności całego programu nabrał wątpliwości dopiero przy trzeciej rundzie QE.

S


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *