Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Finansowanie floty firmowej

Kupno auta do firmy nie jest prostą decyzją, bo wymaga nie tylko wyboru właściwego samochodu, ale także dokładnego kalkulowania kosztów związanych z zakupem konkretnego rodzaju silnika czy wariantu wyposażenia. Choć wszystkie te elementy są wyjątkowo istotne, nie zapominajmy również o tym, jak ważny jest wybór odpowiedniego sposobu finansowania zakupu takiego auta. Choć ofert jest mnóstwo, nie każda okaże się równie dobra z punktu widzenia budżetu naszej firmy.

Leasing floty aut

Według statystyk, coraz więcej firm decyduje się, wzorem krajów zachodnich, na zakup nowego auta w formie leasingu. Paradoksalnie, w tej formule auto nie staje się naszą własnością, lecz mamy pełne prawo do dysponowania nim w takiej formie, jaka nam odpowiada. Dla firm leasing samochodu jest bardzo korzystny przede wszystkim dlatego, że jego uzyskanie jest znacznie prostsze niż wszystkie procedury związane z otrzymaniem kredytu. Dodatkowym atutem leasingu jest fakt, że szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji są znacznie większe, niż w przypadku pożyczki bankowej, a dodatkowo, nie musimy się martwić o to, że historia kredytowa naszej firmy zostanie w jakikolwiek sposób obciążona. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla niewielkich firm, które nie mają jeszcze zbyt wielkiego budżetu na rozwój swojej działalności. Tego rodzaju korzyści oferuje tylko zakup samochodów za gotówkę, ale kto w dzisiejszych czasach może sobie na to pozwolić? Nie oszukujmy się – o ile w przypadku zakupu auta prywatnego, kupno za gotówkę może mieć jeszcze jakiś sens, o tyle w przypadku przedsiębiorstwa nie jest to specjalnie korzystne dla budżetu działanie.
 
Pakiet korzyści serwisowych

Wielu zarządców flot samochodowych decyduje się na zakup jednego z modeli Skody. Auta tej marki są, bowiem, nie tylko bardzo atrakcyjne cenowo, ale również okazują się wyjątkowo trwałe w czasie kilkuletniej eksploatacji. Oprócz tego, czeska firma uruchomiła specjalny program pod nazwą Skoda Leasing, który skierowany jest właśnie do posiadaczy aut w leasingu. Jest to specjalna akcja, która znacznie ułatwia serwisowanie Twojej firmowej Skody, choć trzeba uczciwie przyznać, że awaryjność tych aut i tak nie jest wysoka. W ramach programu, flota może liczyć nie tylko na preferencyjne warunki serwisowania auta w autoryzowanych stacjach obsługi, ale również na rozszerzony pakiet opieki nad autem. Jeżeli zdarzy się sytuacja, w której naprawa auta może potrwać dłużej, niż czas otwarcia serwisu, otrzymamy za darmo auto zastępcze lub możliwość zajęcia się przez mechaników naszym autem "po godzinach". I choć, jak wspomnieliśmy, auta Skody nie należą do szczególnie awaryjnych, to trzeba przyznać, że tego rodzaju udogodnienia okazują się szczególnie korzystne w przypadku, gdy na przykład trzeba będzie nagle wykonać jakąś czynność serwisową w naszym samochodzie.