Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Finansowe aspekty zapaści demograficznej

„Finansowe aspekty zapaści demograficznej” – wykład Cezarego Mecha, byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, prezesa Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego UNFE, wygłoszony podczas konferencji „Rodzina w obliczu kryzysu”, w dniu 23 listopada 2013 roku w Warszawie. Konferencja odbyła się w ramach V edycji PAFERE Liberty Weekend.One Response to Finansowe aspekty zapaści demograficznej

  1. Marko napisał(a):

    1. Bardzo chaotyczna prezentacja, z brakiem ciagu wywodow.

    2. Autor prezentuje „klasyczne” pojecie propagandowe, mowiace ze zycie rencisty zalezy od skladek pracujacych, utrzymujacych niepracujacych, ktorych coraz wiecej wiec albo skladki w gore albo swiadczenia w dol.

    Zapewne sluchacze tego wywodu mieli po jego zakonczeniu pelne portki ze strachu. Wizja propagadndysty jest przeciez katastroficzna. Grazi nam glod i piszczaca bieda. Nie ma przeciez PIENIEDZY!!! Istny koniec swiata. Za pare chwil bedzie pracowal tylko 1 obywatel obslugujacy maszyne-perpetum mobile i on ze swojego podatku zmuszony bedzie utrzymywac reszta, ktora nie pracuje, bo zastapila ich ta maszyna. Cala reszta zatem nie bedzie miala na jedzenie, lekarstwa czy inne przyjemnosci. Bo nie dostanie PIENIEDZY.

    A teraz inna strona medalu: postep technologiczny doprowadzil do gigantycznego wzrostu wydajnosci towarowej i przyrostu uslug. Czlowiek tapla sie w nadmiarze produktow i wszelkiego rodzaju ofert. Nie ma tylko na to pieniedzy. Zakladajac ze ilosc towarow i uslug to 100% na rynku, mamy obecnie jakies 30 % pieniedzy w obiegu. Rezerwa to 70 %. Zatem aby dane spoleczenstwo moglo zyc i plawic sie w luksusie trzeba tylko jednego: dodruku 70 % brakujacej ilosci mamony. Zadne skladki na renty i emerytury nie sa potrzebne i o tym wie tez ten doktor tylko zarabia na zycie jako propagandysta wiec nie powie prawdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *