Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Fiskalne jabłka

Rosja obłożyła embargiem polskie jabłka. Politycy III RP nie mogli liczyć na lepszy prezent od Putina, bo od razu zaczęli fotografować się z ... jabłkami.


Do akcji ruszył nawet TVN 24 prezentując "mądre" reportaże z okolic Grójca. Miałem okazję trafić na jeden z takich filmików-relacji z polskiego jabłkowego zagłębia. Dziennikarz zaczął przepytywać sadownika, co myśli o akcji polityków wzywających do kupowania polskich jabłek. Sadownik oczywiście odniósł się do sprawy pozytywnie, bo - wiadomo - każdy wzrost sprzedaży może przyczynić się do poprawy sytuacji.

Następnie dziennikarz spytał, co jeszcze mogłoby pomóc sadownikom spod Grójca. I tu rozmówca odpowiedział mniej więcej coś takiego: "Bardzo by nam pomogła obniżka podatku od nieruchomości, bo to jest olbrzymie obciążenie". I tu dziennikarz powoli odsunął mikrofon od rozmówcy kończąc relację, lekko jakby zmieszany. Tak, jakby sadownik zaczął mówić nie na temat... Miał przecież chwalić polityków...

Paweł Sztąberek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *