Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Fronda.pl wyklucza Michalkiewicza

Publikujemy list Grzegorza Brauna skierowany do redakcji portalu Fronda.pl, w którym znany dokumentalista zwraca się z prośbą o usunięcie z serwisu wszelkich materiałów z nim związanych. Przyczyną listu jest decyzja red. naczelnego portalu, Tomasza Terlikowskiego o niepublikowaniu już nigdy na portalu informacji o Stanisławie Michalkiewiczu. Wszystko przez jeden z ostatnich tekstów publicysty.„Szanowny Panie Redaktorze,

W związku z otwartą zapowiedzią stosowania cenzury prewencyjnej na stronie „Fronda.pl”, najuprzejmiej proszę o usunięcie aktualnie eksponowanej tam mojej wypowiedzi (tj. wywiadu, jakiego udzieliłem ostatnio Katolickiemu Stowarzyszeniu Dziennikarzy). Najuprzejmiej proszę o unikanie jakichkolwiek zapożyczeń i przedruków odnoszących się do mnie również w przyszłości – jak długo obowiązywać będą u Was cenzorskie zapisy w rodzaju tego, który dotyczyć ma Stanisława Michalkiewicza.

On sam, nie wątpię, poradzi sobie doskonale bez Waszego udziału. Kompromituje się redakcja, która ogłasza, że nie będzie korzystać z dorobku jednego z najwyborniejszych felietonistów w dziejach polszczyzny. Wszak to już dziesiąty rok mija od czasu, gdy analogiczną próbę wyeliminowania jego niezastąpionego głosu z życia publicznego inicjował ówczesny abp metropolita lubelski (RIP), zaś „GWiazda śmierci” ten wyrok śmierci cywilnej usilnie starała się wyegzekwować. Najwyraźniej nieskutecznie – bowiem tymczasem sama strona autorska Stanisława Michalkiewicza zaliczyła już blisko 30 milionów (!) wejść, zaś jego publicystyka – liberum veto polskiego państwowca, orędownika wolności gospodarczej, szermierza zasad cywilizacji łacińskiej i logiki dwuwartościowej – pozostaje jednym z najistotniejszych punktów orientacyjnych w polityce polskiej. Ale „GWiazda śmierci” nie zapomina – i oto na jej gwizdnięcie do nagonki doszlusowała dziś Fronda.pl, zapisując tym samym kolejną stroniczkę nowej „hańby domowej” III RP, której księgę młodsi od nas Polacy będą kiedyś z niedowierzaniem spisywać. A mam nadzieję, że będą przy tym sięgać do tekstów źródłowych, nie zaś polegać na donosach prasowych – jak to czyni nie po raz pierwszy redakcja „Frondy.pl. Portalu poświęconego” (nb komu dziś właściwie poświęconego?).

Uprzejmie proszę zatem o pilne spełnienie wyżej wyłożonej prośby – bowiem figurowanie mojej roześmianej podobizny w sąsiedztwie tak żałosnej w formie, a haniebnej w treści enuncjacji tow. red. Tomasza Terlikowskiego mogłoby tworzyć fałszywe wrażenie, że osobiście akceptuję zaistniały stan rzeczy.

Z poważaniem,
Grzegorz Braun”

Ciekawa jest jest informacja o skandalu z Frondą na stronie „Gazety Wyborczej”. Publicyści z Czerskiej zwrócili uwagę na bardzo istotną motywacje Terlikowskiego, która nie pojawiła się na stronie Frondy. Zdaniem publicystów Wyborcza.pl „Michalkiewicz postawił tezę, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała przykryć fakt, że uroczyste posiedzenie Knesetu, izraelskiego parlamentu, które w rocznicę wyzwolenia Auschwitz odbędzie się w Polsce, ma być chronione przez izraelskie służby specjalne”

Sam Terlikowski dla internetowej strony „Gazety Wyborczej” stwierdził „tekst Michalkiewicza był sprzeczny z naszą linią redakcyjną, Fronda ma zdecydowanie proizraelskie nastawienie. W czwartek opublikowaliśmy komentarz o tym, że posiedzenie Knesetu w Polsce to dobre wydarzenie dla naszego kraju”.

Rodzi się oczywiście pytanie czy w ramach proizraelskiego nastawienia Fronda popiera nazistowską politykę Izraela wobec Palestyńczyków – ludobójstwo, okupacje, tortury i mordowanie ludności cywilnej w tym kobiet i dzieci, zamknięcie cywilów w obozach koncentracyjnych, głodzenie, pozbawienie opieki zdrowotnej, edukacji i możliwości pracy, kradzież i niszczenie nieruchomości?

Jan Bodakowski/PSz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *