Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

Fundusz inwestycyjny – dla kogo?

W dzisiejszych czasach, ilość reklam i propozycji marketingowych, dotyczących funduszów, przytłacza nas z każdej strony. W radiu, telewizji czy internecie, jesteśmy wręcz atakowani tysiącem propozycji dziennie. Sytuacja ta, jest na pewno wszystkim dobrze znana. Co jednak, kiedy faktycznie chcemy wybrać fundusz inwestycyjny dla siebie? Od czego zacząć?

Warto zacząć od samego zdefiniowania czym są fundusze inwestycyjne. Fundusz inwestycyjny, jak sama nazwa wskazuje, to jedna z form inwestowania. W co i kto może jednak zainwestować? Możliwości inwestowania środków jest mnóstwo. W co zainwestujemy swój udział - zależy od nas. Zazwyczaj jednak, nie jesteśmy jedynymi inwestorami. W tego typu transakcjach, udział biorą zazwyczaj duże grupy osób prywatnych, lub nawet podmiotów prawnych, czyli różnego rodzaju firmy, czy nawet całe miasta. Jeśli wiemy już KTO może zainwestować, pojawia się pytanie CO możemy inwestować. Oczywiście, najprostszą formą inwestowania są pieniądze. Wydzieloną przez nas kwotę pieniędzy możemy przekazać na taki fundusz, z nadzieją pomnożenia danej kwoty. Co jednak, jeśli posiadamy inne źródła wartościowe? Czy nimi również możemy obracać? Tak! Nie jest to typowy precedens w świecie funduszy, jednak istnieje możliwość, aby móc dokonać wpłaty, na przykład papierami wartościowymi. Decyzja należy do nas i od organu, w którym chcemy skorzystać z takiego rodzaju funduszu. W tym momencie pojawia się pierwsza wskazówka jak wybrać odpowiedni fundusz inwestycyjny. Warto zacząć właśnie od tego CO chcemy zainwestować i w ten sposób dobrać odpowiedni organ, który w naszym imieniu, będzie "obracał" naszym majątkiem. Mimo wytłumaczenia czym są takie fundusze, zapewne wiele osób zastanawia się nad najprostszą rzeczą - po co właściwie miałbym cokolwiek inwestować? Jeśli posiadamy pewien majątek, z którego nie korzystamy na co dzień, możemy ulokować te pieniądze w funduszu, a one, odpowiednio zainwestowane, mogą pomnożyć swoją ilość!

Jeśli nie znamy się na rynku kapitałowym, lub po prostu nie mamy czasu sami kontrolować sytuacji na rynku, fundusz inwestycyjny to najlepsze i najbezpieczniejsze wyjście!