Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Gdyby rząd nie zabierał aż tyle…

Jakie są różnice w prowadzeniu biznesu pomiędzy Polską a Wielką Brytanią? Jakie koszta ponosi przedsiębiorca działający w III RP, a jakie ponosi przedsiębiorca prowadzący swoją działalność na Wyspach?


Zaprezentowane poniżej zestawienie pokazuje jak wiele jest jeszcze w naszym kraju do zrobienia. Jeśli ostatnie dane GUS na temat polskiej gospodarki mogą brzmieć optymistycznie, wyobraźmy sobie jak te dane wyglądałyby, gdyby warunki prowadzenia przedsiębiorstwa u Polsce były zbliżone do tych, w Wielkiej Brytanii. Poniższe zestawienie dedykujemy zatem naszym rządzącym (kliknij aby powiększyć). Naprawdę - nad czym się tu zastanawiać!?


Źródło: zestawienie publikujemy dzięki uprzejmości Autora - Obywatela DC . Przedruk za pafere.org...
Foto.: pixabay.com

One Response to Gdyby rząd nie zabierał aż tyle…

  1. Waldemar napisał(a):

    Nie wiem czy to ze soba ma cos wspolnego ale prawie 80 % firm malych/ dzialalnosc osob w WBrytanii to emigranci. W Polsce 99% takich firm to Polacy. Ktos zaprosil tych emigrantow do siebie zeby UK stalo sie multi kulti i dla sprawy „integracji” dal im specjalne warunki i zachety. W Polsce zupelnie odwrotnie – ktos chcial i nadal chce zniechecic Polakow do biznesu i czynic ich biedakami we wlasnym kraju. Ja sie nawet domyslam kto za tym stoi. Pewnie ci sami ktorzy dali w UK ulgi emigrantom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *