W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Gdzie powinien spocząć Jaruzelski?

Nie było w historii PRL człowieka bardziej zasłużonego dla Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich od generała Wojciecha Jaruzelskiego. Nie był niezależnym ani apolitycznym oficerem, lecz politrukiem posłusznym PZPR i jeżdżącym po instrukcje do Moskwy.


Dyktator stanu wojennego służył Kremlowi i komunizmowi wiernie i  w obronie interesów imperium Rosji sowieckiej zwalczał wszelkie przejawy antykomunizmu w Polsce. Był zaciekłym wrogiem AK i Narodowych Sił Zbrojnych. W 1968roku przeprowadził antysemicką czystkę w LWP. Zdradził naszą wielowiekową przyjaźń z Czechami wysyłając czołgi przeciwko Czechosłowacji w 1968 roku.

W grudniu 1970 roku  wysłał czołgi przeciw protestującym Polakom na Wybrzeżu i przyczynił się do śmierci dziesiątków niewinnych ludzi w Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Elblągu i innych miastach. Rodzinom zamordowanych w grudniu 1970 roku stoczniowców nie zezwolono na organizowanie pogrzebów w asyście pocztów sztandarowych ani nawet nie wolno było zapraszać kolegów zamordowanego, lecz pochówki kazano dokonywać w ścisłym i ograniczonym gronie, często w nocy i w asyście funkcjonariuszy bezpieki, którzy niejednokrotnie sprawdzali personalia żałobników.

Jaruzelski splamił oficerski honor ogłaszając 13 grudnia 1981 roku wojnę przeciwko Narodowi Polskiemu. Kazał pozamykać w więzieniach i obozach internowania dziesiątki tysięcy ludzi tylko za to, że byli Polakami przeciwnymi sowieckiej dyktaturze PZPR. Pierwszy sekretarz KC PZPR Wojciech Jaruzelski miał na rękach krew górników zamordowanych przez pluton egzekucyjny ZOMO w kopalni "Wujek" 16 grudnia 1981roku. Minister Obrony Narodowej Wojciech Jaruzelski był współodpowiedzialny za niewinnie przelaną krew zastrzelonych i rannych demonstrantów w Lubinie w 1982 roku. Premier rządu WRON-y Wojciech JARUZELSKI był współodpowiedzialny za zamordowanie ŚWIĘTEGO KAPELANA SOLIDARNOŚCI  JERZEGO  POPIEŁUSZKI I INNYCH KSIĘŻY ZAMORDOWANYCH PO 13 GRUDNIA 1981.

Doprowadził do poniżającego godność ludzką  kryzysu żywnościowego i gospodarczego oraz gigantycznej inflacji i opóźnienia wszelkiego postępu technologicznego w Polsce w latach 1981-1989 r. Po 1989 roku nadal chętnie spotykał się z moskalami i bywał gościem honorowym na Placu Czerwonym.

Wojciech Jaruzelski zasłużył swoim życiem na huczny pogrzeb na Placu Czerwonym w Moskwie! Proponuję, aby tuż obok mauzoleum Lenina zostało wybudowane nie opodal Kremla mauzoleum Wojciecha Jaruzelskiego... Niewielu, poza Włodzimierzem Leninem  miało takie zasługi dla ZSRR jak wierny sojusznik Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego I.sekretarz PZPR  Wojciech Jaruzelski!

Rajmund Pollak

Poniżej publikuję oficjalne Oświadczenie Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej:

Rzeczpospolita Polska budowana jest na fundamencie takich wartości jak niepodległość, wolność, prawda i godność człowieka. W okresie powojennego zniewolenia w ich obronie stawały dziesiątki tysięcy Polaków, z których bardzo wielu zapłaciło wysoką cenę – utraty życia, zdrowia lub wolności. Wśród tych, którzy od samego początku dyktatury komunistycznej walczyli z tymi wartościami, znajdował się Wojciech Jaruzelski. Czynił to począwszy od walki z niepodległościowym podziemiem, przez szybką karierę w stalinowskim wojsku, w tym współpracę ze zbrodniczą Informacją Wojskową, kierownicze funkcje w „ludowym" Wojsku Polskim – szefa Głównego Zarządu Politycznego, szefa Sztabu Generalnego, wreszcie Ministra Obrony Narodowej. Pełniąc tę ostatnią funkcję Wojciech Jaruzelski był współodpowiedzialny m.in. za antysemicką czystkę w wojsku, udział PRL w interwencji Układu Warszawskiego w Czechosłowacji, która zdławiła Praską Wiosnę, oraz za krwawe stłumienie protestów na Wybrzeżu w Grudniu 1970. W 1981 roku Wojciech Jaruzelski stanął na czele Rady Ministrów, a następnie objął funkcję I sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, stając się w ten sposób ostatnim komunistycznym dyktatorem PRL. Zgromadzoną władzę wykorzystał do zdławienia, w interesie i na żądanie władz Związku Sowieckiego, pokojowego ruchu „Solidarności". Okres stanu wojennego i kolejne lata przyniosły nie tylko ofiary, lecz także zniszczenie ogromnych nadziei i entuzjazmu, wywołanych wydarzeniami Sierpnia 1980 r.

Powołując Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Parlament Rzeczypospolitej miał na względzie m.in. „zachowanie pamięci o ogromie ofiar, strat i szkód poniesionych przez Naród Polski w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu, patriotyczne tradycje zmagań Narodu Polskiego z okupantami, nazizmem i komunizmem, czyny obywateli dokonywane na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego i w obronie wolności oraz godności ludzkiej".

Mając na uwadze powierzony mi mandat prezesa Instytutu Pamięci Narodowe,j wyrażam opinię, że nie można pogodzić pamięci o ofiarach systemu totalitarnego z honorowaniem pogrzebem państwowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach człowieka, który poświęcił większość swojego życia służbie reżimowi komunistycznemu.

dr Łukasz Kamiński

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej –
Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu


5 Responses to Gdzie powinien spocząć Jaruzelski?

 1. rozum napisał(a):

  Panie Rajmundzie krotki komentarz … JEST PAN IDIOTA tak jak i prezes IPN. O ile mozna bardzo zle oceniac wiele czynow gen Jaruzelskiego to akurat wprowadzenie stanu wojennego bylo bardzo dobra decyzja. Chcialbym tez panu przypomniec, ze w wyobrach z 1989 wzielo udzial tylko 62% uprawnionych do glosowania, co oznacza, ze 40% mialo serdecznie gdzies tak PRL jak i RP nr 3. Co wiecej, nie wiem czy pan pamieta, ale istniala wtedy tzw. lista krajowa na ktora glosowalo przecietnie okolo 7-8 mln ludzi, w tym wielu przedstawicieli tej listy otrzymalo wiecej glosow niz Kaczynski kiedy wygral wybory prezydenckie. Tak wiec niech pan nie pisze glupot bo kompromituje pan tylko i wylacznie samego siebie. Prawda jest brutalna – polowa Polakow byla zadowolona z PRL, czy to sie panu podoba czy nie. Problemem polskiej prawicy jest jej bezgraniczna glupota – w rzeczywistosci wy sie niczym nie roznicie od komunistow tylko inaczej siebie okreslacie, ale w rzeczywistosci laczy was bezmiar glupoty i brak jakiejkolwiek tolerancji.

 2. Grześ napisał(a):

  Szanowny Panie Rozum!Rozum to Pan ma tam gdzie wyrastają nogi!

 3. czerwonoarmista napisał(a):

  Co jest? Znowu wyzwiska i obrażanie kogoś, bo ma inne zdanie? O ile wiem i pamiętam tow.gen. W.J. w 1989 nie startował z żadnej listy i porównywanie jakie miał poparcie, przy jakiej frekwencji nie ma najmniejszego sensu. Jako namiestnik Kraju Priwislańskiego z ramienia komunistów z Kremla, z Rosji Sowieckiej i dla nich bardzo zasłużony powinien być zakopany pod murem mauzoleum lenina albo w murze kremlowskim. Jednak z drugiej strony po 1989 był przez kontraktowy ćwierć wolny Sejm wybrany na prezydenta Polski, więc pochówek państwowy, a nawet wojskowy mu się należy. W odpowiednim czasie on i jemu podobni komuniści różnych szczebli, dzięki zgodnej współpracy komunistycznych frakcji – Żydów i Chamów nie zostali osądzeni i skazani; nie mieli polskiej Norymbergi dla komunistów, więc …..sami rozumiecie mamy śmierdzący pogrzeb. A tak w ogóle, jak trwoga i nóż na gardle na łożu boleści i śmierci, to do Pana Boga o miłosierdzie i wybaczenie. Prośby o przebaczenie i przeproszenie ofiar z lat od 40 do 80 od pana tow.gen. W.J. nie było słychać i rodzina takiego oświadczenie również nie wydała, a być może gdzieś w testamencie, w biurku leży sobie i czeka lepszych czasów. Do Państwa Redaktorów ‚prokapa…’ proszę nie dopuszczać takich wypowiedzi jak p.”Rozum” bo przypomina mi on innego prowokatora, który tę stronę mocno zaśmiecał, zdaje się, że pisał pod pseudem zaczynające się na „M”.

 4. czerwonoarmista napisał(a):

  I jeszcze jedno – p.tow.gen. W.J. zawiódł i zdradził jako katolik, jako człowiek, jako Polak, jako szlachcic, jako żołnierz. Właśnie w tej kolejności. Dobrze, że na łożu śmierci opamiętał się i zrobił minimalny krok w dobrą stronę dla ratowania swojej nieśmiertelnej duszy. Pomódlmy się za jego duszę o miłosierdzie Pana Boga i o sprawiedliwy, a miłosierny sąd nad jego jestestwem; mimo wszystkich jego przewin wobec rodaków i Ojczyzny – WYBACZMY!

 5. paweł napisał(a):

  Stanisław Michalkiewicz o Jaruzelu…
  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3119

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *