Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Godziwa dywidenda w PeKaO S.A.

Warto rozważyć kupno akcji PeKaO S.A., (czyli tego banku z żubrem w logo) ze względu na rekomendowaną przez zarząd tego włoskiego już banku dywidendę w wysokości 9,96 PLN na jedną akcję. Zatem poziom dywidendy stanowi ponad 5% dzisiejszej giełdowej ceny akcji!

Szkoda, że większość z tej dywidendy zasili Włochy, gdyż rządy Tuska i Prezesi NBP nie zadbali o to, aby Polacy zachowali pakiet większościowy Banku Polska Kasa Opieki SA! Zważywszy, że obecna stopa procentowa NBP wynosi zaledwie 2,5%, to przy zakupie akcji można zarobić (oczywiście z pewną dozą ryzyka kursu) dwa razy tyle niż oddając te same pieniądze na roczną lokatę bankową. Prawo do dywidendy będą jednak mieli tylko ci inwestorzy, którzy będą posiadali akcje na swoim koncie w dniu 18 czerwca 2014 roku. Zatem najpóźniej należy akcje PeKaO S.A. kupić do 13.06.2014r. Przypuszczam, że ceny akcji PeKaO S.A. wzrosną do piątku 13.06.2014r o ok.5%. Zaznaczam, że nie daję żadnych gwarancji, że akcję pójdą w górę, bo jeżeli Putin wyśle nowych dywersantów na Ukrainę to cała nasza giełda papierów wartościowych może stracić nawet 10%. GPW w Warszawie bowiem, to jest taka amerykańska gra, co jednemu zabierze, a drugiemu da! Jednak jest jeszcze inne mądre powiedzenie, że: Kto nie ryzykuje ten nie ma! Ostateczną ocenę ryzyka musi jednak zawsze podejmować sam inwestor.

Rajmund Pollak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *