Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Grecki rząd zlikwidował państwowe media. „Nie stać nas na takie marnotrawstwo” – twierdzi rzecznik rządu

Nikt się tego ponoć nie spodziewał. W nocy z wtorku na środę po kolei wyłączono sygnał nadawania wszystkich państwowych kanałów telewizyjnych i radiowych. Minister finansów Grecji oświadczyć miał, że to definitywny koniec tych państwowych mediów w dotychczasowym kształcie. Oburzeni dziennikarze zapowiadają strajk.Zdaniem rządu greckiego greckie media państwowe były źle zorganizowane, zatrudniały znacznie więcej ludzi niż potrzeba i kosztowały budżet państwa 300 mln euro rocznie. Według związkowców pracę może przez to stracić około 3 tysięcy osób. Tymczasem rząd twierdzi, że ma pomysł na państwowe media, tyle że w innym kształcie. Mają one zatrudniać w sumie 1000 pracowników i znacznie mniej obciążać budżet państwa. Zdaniem rządu, dotychczas zatrudnienie było o siedem razy za duże. Rzecznik rządu, podkreślił, że w kryzysie Grecji nie stać na takie „marnotrawstwo”.

Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita”, zlikwidowano w sumie 3 ogólnokrajowe stacje telewizyjne, program nadawany przez satelitę, 7 ogólnokrajowych kanałów radiowych oraz 19 regionalnych rozgłośni radiowych.

Decyzją rządu zaskoczeni są ponoć wszyscy, włącznie z biskupem Aten, a pod gmachami telewizji i radia odbywają się pikiety.

P


One Response to Grecki rząd zlikwidował państwowe media. „Nie stać nas na takie marnotrawstwo” – twierdzi rzecznik rządu

  1. Marko napisał(a):

    Rządzi wiadomo kto, ja nazywam to Ligą Oszustów, a wy wszyscy nazywacie toto watahami służb specjalnych zmieszanymi i zjednoczonymi z masonerią i żydokomuną, a również z finansjerą międzynarodową i ponadpaństwową, czyż nieprawdaż? W każdym razie jak go zwią tak go zwią, ludy i narody są robione w bambuko i trzymane za pysk. Tylko śmierć jest wyzwoleniem i przeniesieniem w lepszy świat, świat Boga i wiecznej radości – tylko wiara, nadzieja i miłość. Tylko tyle i aż tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *