Skandaliczne przemówienie burmistrza Esslingen w Piotrkowie

Poczułem się jakby w moim własnym domu Gość, Przyjaciel i Brat, spoliczkował mnie i właściwie nie bardzo wiem dlaczego Czytaj więcej »

 

Grzegorz Braun: Jestem w jakimś sensie obywatelem sowieckim

Grzegorz Braun (jeszcze bez brody) opowiada o swoich filmach m.in. o "Marsz zwyciężonych", o stosunku do finansowania filmów dokumentalnych, o relacjach z Ukrainą i wielu innych ważnych dla Polski sprawach.


Ciekawostką jest fakt, iż spotkanie, z którego relację publikujemy, odbyło się latem 2009 roku podczas Pikniku Wolnościowego w Wiśniowej Górze. To dopiero później Grzegorz Braun zaangażował się w politykę i zaczął zyskiwać wielką popularność jako polityk i publicysta. Choć sukcesu politycznego, w sensie uzyskania realnego wpływu na rzeczywistość, nie odniósł, to jednak pozostaje jedną z najciekawszych intelektualnie i ideowo propozycji prawicy na przyszłość. Gdyby tak kiedyś wokół wizji proponowanej prze Grzegorza Brauna udało się zjednoczyć polską prawicę, o przyszłość Polski można by być spokojniejszym. Tymczasem zachęcamy do wysłuchania historycznej - jakby nie patrzeć - relacji, w której udział bierze również Janusz Korwin-Mikke i Jerzy Robert Nowak, z którymi - w pewnym momencie - wywiązuje się polemika.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *