Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Grzegorz Braun zatrzymany do odsiadki!

Grzegorz Braun został dziś zatrzymany przez policję. Wcześniej - pod nieobecność reżysera - funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie - podaje portal pch24.pl. Gdy kilka dni temu znany reżyser zgłosił się sam aby odbyć karę, odstawiono go z kwitkiem z powodu braku miejsc.


Portal pisze, że "Grzegorz Braun został skazany na karę tygodniowego aresztu po tym, jak opuścił salę podczas jednej z rozpraw w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu. Reżyser zaprotestował w ten sposób przeciwko postępowaniu prowadzącego proces sędziego Krzysztofa Korzeniewskiego".

"Za co Grzegorz Braun otrzymał karę siedmiodniowego aresztu?"  - Pch24.pl tłumaczy: "Zdaniem sądu miał nazwać policjanta – tego, który zatrzymał go 6 lat temu - „bandytą” i „złodziejem”. Jak relacjonuje reżyser, faktycznie nazwał policjanta „bandytą”, ponieważ na to wskazywało jego zachowanie podczas zatrzymania w 2008 roku. Nie użył jednak słowa „złodziej”. Ponadto policjant ten, wezwany na świadka, miał zajrzeć jedynie do sali sądowej i wymienić z sędzią kilka słów. Sędzia pytał go, czy ma coś do dodania w tej sprawie. Funkcjonariusz nie był więc de facto przesłuchiwany w charakterze świadka. Grzegorz Braun nie mógł na przykład zadawać mu pytań".

Pch24.pl zwraca uwagę na to, że "bulwersująca sprawa potyczek reżysera z wymiarem sprawiedliwości nie znalazła się w orbicie zainteresowań liberalnych mediów. Ten fakt nie dziwi. Zastanawia jednak brak silniejszego odzewu ze strony tzw. prawicowych gazet i portali". Portal poświęcił tej kwestii tekst „Zasłona milczenia w sprawie Brauna – czego boją się media?”.

Źródło: pch24.pl


3 Responses to Grzegorz Braun zatrzymany do odsiadki!

 1. Danka napisał(a):

  Czego sie boja? zapytaj Radia Maryja,dlaczego zaprasza koalicjanta PO,zamiast lansowac patriotiow, ktorzy nie maja wiele miesc ,by przekazywac swoje racje.
  Jest to bardzo niepokojace zjawisko …

 2. paweł napisał(a):

  Panie Grzegorzu!
  Jesteśmy z Panem! Niech Bóg ma Pana w opiece. Ten tydzień szybko minie, a oni i tak odpowiedzą kiedyś za swoją działalność, za to, że zniszczyli Polskę. Dziadostwo i tyle…

 3. Maciej Dybowski napisał(a):

  Panie Grzegorzu! Jest Pan więźniem nowego reżimu, nowego rodzaju lewicy – lewactwa kulturowego. Jest Pan więźniem za Wolność, za wolność słowa, za Polskę, za Wiarę i za Króla. Mam nadzieję, że nie złamią Pana w niczym. Życzę Panu pomyślności we wszystkim i Bożego wsparcia w życiu i w działalności, szczególnie filmowej.
  Czy są w sieci protestacyjne listy w obronie Pana Grzegorza Brauna, które może podpisać każdy wolnościowiec, patriota, narodowiec, monarchista i niepodległościowiec? Może należy je rozpowszechnić na prawicowych stronach, jak im podobne protesty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *