Kapitalizm w poduszce – prostota, która czyni cuda

Podczas nocnego lotu z Los Angeles obserwowałem współpasażerów i ich bezowocne próby zaśnięcia. Mieli otwarte usta, przewracali głowami z jednej strony na drugą Czytaj więcej »

 

Grzegorz Braun zatrzymany do odsiadki!

Grzegorz Braun został dziś zatrzymany przez policję. Wcześniej - pod nieobecność reżysera - funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie - podaje portal pch24.pl. Gdy kilka dni temu znany reżyser zgłosił się sam aby odbyć karę, odstawiono go z kwitkiem z powodu braku miejsc.


Portal pisze, że "Grzegorz Braun został skazany na karę tygodniowego aresztu po tym, jak opuścił salę podczas jednej z rozpraw w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu. Reżyser zaprotestował w ten sposób przeciwko postępowaniu prowadzącego proces sędziego Krzysztofa Korzeniewskiego".

"Za co Grzegorz Braun otrzymał karę siedmiodniowego aresztu?"  - Pch24.pl tłumaczy: "Zdaniem sądu miał nazwać policjanta – tego, który zatrzymał go 6 lat temu - „bandytą” i „złodziejem”. Jak relacjonuje reżyser, faktycznie nazwał policjanta „bandytą”, ponieważ na to wskazywało jego zachowanie podczas zatrzymania w 2008 roku. Nie użył jednak słowa „złodziej”. Ponadto policjant ten, wezwany na świadka, miał zajrzeć jedynie do sali sądowej i wymienić z sędzią kilka słów. Sędzia pytał go, czy ma coś do dodania w tej sprawie. Funkcjonariusz nie był więc de facto przesłuchiwany w charakterze świadka. Grzegorz Braun nie mógł na przykład zadawać mu pytań".

Pch24.pl zwraca uwagę na to, że "bulwersująca sprawa potyczek reżysera z wymiarem sprawiedliwości nie znalazła się w orbicie zainteresowań liberalnych mediów. Ten fakt nie dziwi. Zastanawia jednak brak silniejszego odzewu ze strony tzw. prawicowych gazet i portali". Portal poświęcił tej kwestii tekst „Zasłona milczenia w sprawie Brauna – czego boją się media?”.

Źródło: pch24.pl


3 Responses to Grzegorz Braun zatrzymany do odsiadki!

 1. Danka napisał(a):

  Czego sie boja? zapytaj Radia Maryja,dlaczego zaprasza koalicjanta PO,zamiast lansowac patriotiow, ktorzy nie maja wiele miesc ,by przekazywac swoje racje.
  Jest to bardzo niepokojace zjawisko …

 2. paweł napisał(a):

  Panie Grzegorzu!
  Jesteśmy z Panem! Niech Bóg ma Pana w opiece. Ten tydzień szybko minie, a oni i tak odpowiedzą kiedyś za swoją działalność, za to, że zniszczyli Polskę. Dziadostwo i tyle…

 3. Maciej Dybowski napisał(a):

  Panie Grzegorzu! Jest Pan więźniem nowego reżimu, nowego rodzaju lewicy – lewactwa kulturowego. Jest Pan więźniem za Wolność, za wolność słowa, za Polskę, za Wiarę i za Króla. Mam nadzieję, że nie złamią Pana w niczym. Życzę Panu pomyślności we wszystkim i Bożego wsparcia w życiu i w działalności, szczególnie filmowej.
  Czy są w sieci protestacyjne listy w obronie Pana Grzegorza Brauna, które może podpisać każdy wolnościowiec, patriota, narodowiec, monarchista i niepodległościowiec? Może należy je rozpowszechnić na prawicowych stronach, jak im podobne protesty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *