Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Homo-uniwerek (protest)

Jej Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow

Prorektor prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior
Prorektor prof. dr hab. Włodzimierz Lengauer
Prorektor dr hab. Marcin Pałys, prof. UW
Prorektor prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski
Kanclerz mgr inż. Jerzy Pieszczurykow

Do wiadomości: Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk
Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Prof. UW dr hab. Marek Zubik

Wyrażam oburzenie z powodu zablokowania międzynarodowej konferencji naukowej „Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje”, która miała się odbyć w dniu 20 kwietnia br. na Uniwersytecie Warszawskim.

Jesteśmy zgorszeni faktem, że Władze Uczelni, posługując się argumentem bliskości dni żałoby narodowej, odwołują jedną konferencję naukową, z drugiej strony natomiast wyrażają zgodę i przyzwolenie by dzień później tj. 21 kwietnia br. odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim skandaliczna, propagandowa debata środowisk gejowskich „Kampanie społeczne na rzecz osób LGBTQ w Polsce. Specyfika, ocena, perspektywy”.

Bulwersuje fakt, że uniwersytet, który powinien stać na straży wolności badań naukowych, zajmuje się propagandą i promocją działalności środowisk gejowskich hamując zarówno działalność studencką jak i jakikolwiek głos naukowy sprzeciwiający się homoseksualnej propagandzie. W ten sposób Uniwersytet Warszawski przestaje być ośrodkiem badań naukowych, a staje się rzecznikiem i promotorem jednej z grup społecznego nacisku i manipulacji.

Taka decyzja Władz Uczelni, jawnie blokująca inicjatywy i działalność studencką, przypomina nam lata komunizmu, kiedy to można było się wypowiadać wyłącznie zgodnie z daną opcją polityczną. Dzisiaj mamy przykład powrotu do tamtych czasów, kiedy Władze Uniwersytetu Warszawskiego pozwalają studentom działać, ale tylko zgodnie z tym, co dyktuje homoseksualna propaganda.

Wypada tu także zadać pytanie czy Uniwersytet Warszawski w dalszym ciągu jest ośrodkiem badawczym prowadzącym działalność naukową, czy też zmienił swe cele i zamierzenia stając się instytucją lobbystyczną środowisk gejowskich?

Niniejszym wyrażam protest przeciwko takiemu działaniu władz Uniwersytetu Warszawskiej i uprzejmie proszę o przywrócenie swej pierwotnej zgody na przeprowadzenie konferencji naukowej „Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje”.

Z poważaniem,
(imię i nazwisko)

List wysyłać należy na poniższe adresy e-mail:

Rektor UW Prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow rektor@adm.uw.edu.pl, kmacukow@adm.uw.edu.pl
Prorektor prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior prorektorstud@adm.uw.edu.pl
Prorektor prof. dr hab. Włodzimierz Lengauer wlengauer@adm.uw.edu.pl
Prorektor dr hab. Marcin Pałys, prof. UW prorektorfin@adm.uw.edu.pl
Prorektor prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski prorektornaucz@adm.uw.edu.pl
Kanclerz mgr inż. Jerzy Pieszczurykow jerzyp@adm.uw.edu.pl


3 Responses to Homo-uniwerek (protest)

 1. Andrzej napisał(a):

  Każdy powód zablokowania niewygodnych inicjatyw jest dobry. Za to sodomistyczna impreza musiała się odbyć w obawie przed ich jękami. Przyznaję byłoby to nie do zniesienia.

 2. Kamil K. napisał(a):

  Niemożliwe, że takie rzeczy się dzieją.

  Ponadto, czemu tylko homoseksualne? Potem przyjdzie czas na bi, poli, trans, draculis, małpofilów i nie wiadomo, co jeszcze.

 3. Michał Nawrocki napisał(a):

  No i proszę – studenci chcą powtórki marca ’68, czy jak? „Studencki Komitet na rzecz Wolności Badań Naukowych, protestując przeciw odwołaniu konferencji z udziałem dr. Paula Camerona, zarzuca władzom UW m.in. promowanie homoseksualizmu. Władze uczelni podtrzymują opinię, że poglądy autora odwołanej konferencji nie są naukowe.” Więcej zamieściła konkurencja – http://www.kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=6482

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *