Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Homo-uniwerek (protest)

Jej Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow

Prorektor prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior
Prorektor prof. dr hab. Włodzimierz Lengauer
Prorektor dr hab. Marcin Pałys, prof. UW
Prorektor prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski
Kanclerz mgr inż. Jerzy Pieszczurykow

Do wiadomości: Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk
Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Prof. UW dr hab. Marek Zubik

Wyrażam oburzenie z powodu zablokowania międzynarodowej konferencji naukowej „Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje”, która miała się odbyć w dniu 20 kwietnia br. na Uniwersytecie Warszawskim.

Jesteśmy zgorszeni faktem, że Władze Uczelni, posługując się argumentem bliskości dni żałoby narodowej, odwołują jedną konferencję naukową, z drugiej strony natomiast wyrażają zgodę i przyzwolenie by dzień później tj. 21 kwietnia br. odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim skandaliczna, propagandowa debata środowisk gejowskich „Kampanie społeczne na rzecz osób LGBTQ w Polsce. Specyfika, ocena, perspektywy”.

Bulwersuje fakt, że uniwersytet, który powinien stać na straży wolności badań naukowych, zajmuje się propagandą i promocją działalności środowisk gejowskich hamując zarówno działalność studencką jak i jakikolwiek głos naukowy sprzeciwiający się homoseksualnej propagandzie. W ten sposób Uniwersytet Warszawski przestaje być ośrodkiem badań naukowych, a staje się rzecznikiem i promotorem jednej z grup społecznego nacisku i manipulacji.

Taka decyzja Władz Uczelni, jawnie blokująca inicjatywy i działalność studencką, przypomina nam lata komunizmu, kiedy to można było się wypowiadać wyłącznie zgodnie z daną opcją polityczną. Dzisiaj mamy przykład powrotu do tamtych czasów, kiedy Władze Uniwersytetu Warszawskiego pozwalają studentom działać, ale tylko zgodnie z tym, co dyktuje homoseksualna propaganda.

Wypada tu także zadać pytanie czy Uniwersytet Warszawski w dalszym ciągu jest ośrodkiem badawczym prowadzącym działalność naukową, czy też zmienił swe cele i zamierzenia stając się instytucją lobbystyczną środowisk gejowskich?

Niniejszym wyrażam protest przeciwko takiemu działaniu władz Uniwersytetu Warszawskiej i uprzejmie proszę o przywrócenie swej pierwotnej zgody na przeprowadzenie konferencji naukowej „Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje”.

Z poważaniem,
(imię i nazwisko)

List wysyłać należy na poniższe adresy e-mail:

Rektor UW Prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow rektor@adm.uw.edu.pl, kmacukow@adm.uw.edu.pl
Prorektor prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior prorektorstud@adm.uw.edu.pl
Prorektor prof. dr hab. Włodzimierz Lengauer wlengauer@adm.uw.edu.pl
Prorektor dr hab. Marcin Pałys, prof. UW prorektorfin@adm.uw.edu.pl
Prorektor prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski prorektornaucz@adm.uw.edu.pl
Kanclerz mgr inż. Jerzy Pieszczurykow jerzyp@adm.uw.edu.pl


3 Responses to Homo-uniwerek (protest)

 1. Andrzej napisał(a):

  Każdy powód zablokowania niewygodnych inicjatyw jest dobry. Za to sodomistyczna impreza musiała się odbyć w obawie przed ich jękami. Przyznaję byłoby to nie do zniesienia.

 2. Kamil K. napisał(a):

  Niemożliwe, że takie rzeczy się dzieją.

  Ponadto, czemu tylko homoseksualne? Potem przyjdzie czas na bi, poli, trans, draculis, małpofilów i nie wiadomo, co jeszcze.

 3. Michał Nawrocki napisał(a):

  No i proszę – studenci chcą powtórki marca ’68, czy jak? „Studencki Komitet na rzecz Wolności Badań Naukowych, protestując przeciw odwołaniu konferencji z udziałem dr. Paula Camerona, zarzuca władzom UW m.in. promowanie homoseksualizmu. Władze uczelni podtrzymują opinię, że poglądy autora odwołanej konferencji nie są naukowe.” Więcej zamieściła konkurencja – http://www.kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=6482

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *