Renke zasłużył na naszą pamięć!

To są setki bohaterów... Po wojnie komuniści świadomie wymazywali takie osoby z kart historii, niszczyli ich pamięć i oczywiście oskarżali o wszystkie możliwe niegodne czyny Czytaj więcej »

 

III RP jak Białoruś? Zwalniają z pracy za poglądy!

Z naszej poczty – oświadczenie Roberta Winnickiego z Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego: III RP traktuje opozycję polityczną jak PRL. Polacy mający zdecydowane przekonania niezgodne z tymi wyznawanymi przez establishment polityczny są nękani przez służby specjalne, policję i administrację publiczną. Wczorajsze zwolnienie z pracy w Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku działacza narodowego Piotra Dziadula jest ewidentną szykaną polityczną.Sformułowana w wypowiedzeniu podstawa, jaką ma być rzekoma likwidacja jego miejsca pracy podyktowana względami ekonomicznymi, jest od początku do końca kłamliwa.

Pozbawienie pracy ojca trójki dzieci i głównego żywiciela rodziny odbywa się na podstawie anonimowego donosu, sygnowanego przez nieistniejącego w rzeczywistości człowieka, „reprezentującego” nieistniejącą instytucję. Pomimo tego, wypowiedzi przedstawicieli urzędu wojewódzkiego z ubiegłego tygodnia nie pozostawiają złudzeń – to właśnie ten donos i niepoprawne politycznie poglądy Piotr Dziadula stały się powodem jego wyrzucenia z pracy. Padający przy tej okazji argument o „apolityczności” pracowników urzędu wojewódzkiego również jest fałszywy. Piotr Dziadul nie jest działaczem partyjnym, a poza tym nie jest pracownikiem służby cywilnej i tego typu regulacje go nie obejmują. Dlatego sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy oraz u Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jeśli jednak funkcjonariusze PO z wojewodą pomorskim, b. etatowym działaczem PZPR, Ryszardem Stachurskim, na czele, chcą lustracji swoich urzędów pod kątem partyjniactwa, to takiej lustracji się doczekają. Dziś Ruch Narodowy rusza z ogólnopolską akcją „Znajdź partyjniaka”. Wieczorem zostanie uruchomiony mail: partyjniacy@ruchnarodowy.net. Będziemy zachęcać ludzi w całym kraju, żeby pisali donosy na aktywistów PO zatrudnionych w urzędach wojewódzkich i jednostkach pomocniczych. Ze szczególnym uwzględnieniem pracowników służby cywilnej, np. startujących z partyjnych list wyborczych. Już dostaliśmy sygnał, że mieliśmy do czynienia z takim procederem w przypadku województwa pomorskiego, jeśli chodzi o celników startujących z list PO do wyborów samorządowych. Wyrzucenie z pracy działacza narodowego będzie się Platformie odbijało przykrą czkawką przez kolejne miesiące nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju.

Robert Winnicki
Rada Decyzyjna Ruchu Narodowego


5 Responses to III RP jak Białoruś? Zwalniają z pracy za poglądy!

 1. Aradan napisał(a):

  No, skoro istnieje przepis, że przy likwidacji stanowiska można pracownika zwolnić bez powodu… Ten przepis jest bardzo pojemny i na jego podstawie można zwolnić. A udowodnić, że zwolnienie było nieuzasadnione i stanowiło szykanę jest bardzo trudne.

 2. Marko napisał(a):

  Panstwo polityczne ma to do siebie, ze zyje z intryg i wojny o stolki. W jednym z urzedow i to wysokich polecialo w ciagu dnia kilkunastu dotad nietykalnych bo zmienil sie ich szef. Za chwile bedzie kolejna zmiana, ktora zmiecie tych co zamieniali poprzednio wykopanych. Koloworotek sie kreci. A barany i intryganci pluja na jedynie rozwiazanie – apolityczne panstwo gospodarcze, zarzadzane przez menedzerow, z polityka nie majacych nic wspolnego, zajmujacych sie organizacja produkcji i uslug, czyli tego z czego kazdy naprawde zyje.

 3. belzebub napisał(a):

  tradycyjnie nie czytałem tekstu ale coś wiem…otóż niedawno słyszałem, że jak pracownicy pewnej firmy nie skorzystają z czegoś i się też gdzieś nie ubezpieczą, nie otworzą konta to wynocha!! tak, tak proszę państwa. Witamy w 21 wieku w stolicy! ale o co chodzi w tekście autora…

 4. Białorusin napisał(a):

  Może i zwalniają z pracy, ale zaraz potem dostajesz nową. W Polsce bezrobocie jest na poziomie 14% i rośnie. Na Białorusi 5%, a więc jedynie strukturalne. Dlatego tytuł jednak trochę nie na miejscu, bo obraża kraj który przeciwstawia się fali gówna z zachodu.
  Pozdrawiam

 5. Paweł napisał(a):

  Zachęcam do napisania jakiegoś obiektywnego, uczciwego materiału na temat Białorusi. Mało kto wie, jak tam naprawde jest. Na pewno opublikujemy.
  Pozdrawiam
  PSz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *