Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Ile jest pary wodnej w rosyjskim gazie?

To miał być największy sukces koalicji PO-PSL! Od stycznia 2013 roku obniżono ceny gazu ziemnego dostarczanego do mieszkań i domów w Rzeczypospolitej. Telewizja publiczna, radio i prasa nie szczędziły POchwał za sukces negocjacyjny.Zapomniano jednak dodać jaki procent w dostarczanym rosyjskim gazie stanowi para wodna?

Liczniki gazu napędzane są bez względu na procent pary wodnej domieszanej do dostarczanego gazu!

Czy którakolwiek z instytucji rządowych zadała sobie trudu sprawdzenie ile pary wodnej  wysyłają do nas  Rosjanie wraz z gazem od 1 stycznia 2013 roku?

Według moich pomiarów tej pary wodnej jest w rosyjskim gazie  więcej niż w ubiegłym roku!

A może ktoś zawarł tajny protokół z Rosjanami, w którym przewidziano dodatkowe wpompowywanie do tych samych rur pary wodnej, aby stworzyć konkurencję dla naszych wodociągów?

Rajmund Pollak


3 Responses to Ile jest pary wodnej w rosyjskim gazie?

 1. prawda napisał(a):

  Panie Pollak jeżeli już to nie parę wodną a azot.

 2. Bobola napisał(a):

  Aby odpowiedzie rzeczowo na to pytanie nalezaloby zmierzyc wartosc opalowa gazu rosyjskiego dostarczonego na rynek z wartoscia opalowa ustalona w umowie. Oczywiscie o ile takie ustalenie bylo zrobione.

 3. Jung napisał(a):

  Zimą w części naszego pieknego kraju zawsze z różnych tajemniczych przyczyn pogarsza się jakość gazu (np. zachodniopomorskie)
  Bardziej mnie dziwi dlaczego w ogóle tzw polacy muszą płacić za gaz, skoro nasz piękny kraj jest tranzytowy dla gazu i pobiera tylko parę procent gazu z całego tranzytu na zachód. Może teraz już to się zmieniło bo jest rura przez Bałtyk, ale tak było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *