Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Ile wolności gospodarczej w krajach Międzymorza? – konferencja

Fundacja PAFERE zaprasza na konferencję dotyczącą wolności gospodarczej w krajach Międzymorza. Poświęcona ona będzie gospodarczym i prawnym uwarunkowaniom państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Szczególną uwagę poświęcą oczywiście Polsce oraz jej najbliższym sąsiadom.


Wśród prelegentów znajdą się:
- prof.  Alejandro Chafuen - urodzony w Argentynie historyk i ekonomista, założyciel jednego z najważniejszych wolnorynkowych think tanków w USA - Atlas Economic Research Foundation. Temat jego prelekcji to: „Rządy prawa w krajach Międzymorza, a korupcja, kumoterstwo i ukryte siły zła”
- prof. Boguslavas Gruževskis z Uniwersytetu Wileńskiego, ekonomista i matematyk, a także wybitny specjalista od m.in. prawa pracy. Opowie jak w krajach Międzymorza wygląda ustawodawstwo regulujące zatrudnienie.
- Mec. Piotr Andrzejewski – polityk, adwokat, członek Trybunału Stanu - opowie o „ochronie własności prywatnej według Konstytucji krajów Międzymorza”.
- Red. Stanisław Michalkiewicz – prawnik, publicysta, będzie mówił o krajach Europy Środkowej w kontekście Unii Europejskiej i regulacji ograniczających wolność gospodarczą.
- Dr Tomasz Sommer wygłosi wykład pt. "Jak uczynić Międzymorze wolnorynkowym".

NA KONFERENCJĘ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH:
15.11.2016 (wtorek), w godz. 09:30 - 14:00
Centrum Prasowe Foksal (Foksal 3/5, Warszawa)
Sala A
WSTĘP WOLNY

Więcej szczegółów...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *