Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Inwazja Słowaków na Polskę

Jak podaje Onet.pl…

„…po wejściu do strefy euro Słowacy coraz częściej dokonują zakupów w Polsce. W maju przejście graniczne w Chyżnem przekroczyło 250 tysięcy osób. Słowackie media piszą o prawdziwych najazdach na polskie przygraniczne miasteczka.

Najnowsze sondaże przeprowadzone w maju w grupie kilku tysięcy respondentów wskazują, że aż 45 procent Słowaków dokonuje regularnych zakupów w Polsce.

Nasi południowi sąsiedzi przyjeżdżają na zakupy samochodami i autobusami. Niektórzy pokonują aż kilkaset kilometrów, przyjeżdżając spod granic z Węgrami i Austrią. Zainteresowanie targami w Jabłonce i Nowym Targu rośnie z tygodnia na tydzień. Przez przejście graniczne w Chyżnem w dni targowe: czwartki i soboty ciągną do Polski sznury słowackich samochodów osobowych i autobusów. Biura podróży za kilkanaście euro organizują jednodniowe wycieczki autobusowe.

Nasi sąsiedzi kupują w Polsce niemal wszystko : meble, odzież, zabawki, warzywa, słodycze i materiały budowlane. Szczególnym powodzeniem cieszą się artykuły związane z wyposażeniem domów i mieszkań, które w Polsce można nabyć za połowę słowackich cen…”

Źródlo: Onet.pl


2 Responses to Inwazja Słowaków na Polskę

  1. pawel napisał(a):

    Jak to w końcu jest z ta Słowacją? Euro pozytywnie wpłynęło na gospodarkę tego kraju czy też nie?

  2. kontraUE napisał(a):

    łże jelity polityczne będą kłamać w zaparte, że …..coś tam, a zwykli ludzie i tak będą głosować kieszeniami i nogami w racjonalny sposób. jak wprowadzą te całe euro jako walutę zamiasta złotówki to proporcje szarej strefy odwrócą się i PKB będzie wytwarzany nie w 30% a w co najmniej 70%. za hitlerowców u chłopa świnie i krowy też były plombowane i nie mogły jakoś urosnąć, a za przeplombowanie groziła śmierć, to obecnie w podobnych sprawach będzie podobnie. ostatnio policja złapała producentów papierosów na masową przemysłową skalę, pewnie chłopaki na czas nie opłacili składki ubezpieczeniowej odpowiednim władzą albo ich konkurencja podkablowała, ale nie zwalczą tego procederu dopóki nie będzie prostych, niskich i jasnych reguł podatkowych. jak przekonać socjalistów? rzecz nie wykonalna. siła i bezwzględność śmierci jedynie socjalistom przemawia do rozumu i to nie zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *