Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Inwestycje alternatywne, czyli alkohol w cenie

Inwestycje kojarzą się przede wszystkim z inwestowaniem na giełdzie, inwestowaniem w fundusze, czy w różnego rodzaju biznes. Jednak istnieją też alternatywne sposoby inwestycji w różnego rodzaju wartościowe aktywa rzeczowe. Jednym z nich jest inwestowanie w alkohol. Jest to przede wszystkim alkohol lepszej jakości, z „wyższej półki” oraz alkohol markowy i kolekcjonerski. Dużym powodzeniem w tym względzie cieszą się zwłaszcza takie alkohole, jak wina, koniak, czy też whisky. Konieczna jest jednak znajomość rynku oraz posiadanie nabywców, aby móc z inwestycji odnosić zyski. Warto, zwłaszcza jeśli jest się początkującym, poszukać dobrego doradztwa.

Co jest w cenie?

Alkohole to przede wszystkim używki spożywcze. Niektóre z nich, zwłaszcza te markowe są dość sporo warte. Wartość ta zresztą często wzrasta wraz z wiekiem alkoholu. Dlatego też mogą one stać się dobrymi aktywami dla inwestorów. Szczególne znaczenie mają tu alkohole kolekcjonerskie. Limitowana seria niektórych markowych alkoholi, takich, jak whisky, czy koniaki, sprzedawanych w specjalnych butelkach jest szczególnie cenna. Bowiem po zakończeniu oficjalnej produkcji, takie alkohole można w zasadzie nabyć jedynie z drugiej ręki. Dlatego też zakup takiego alkoholu, po pewnym czasie może się zwrócić z nawiązką. Jednak inwestując w alkohol trzeba wiedzieć, czy w przyszłości rzeczywiście będzie na niego popyt i jak zwiększy on swoją wartość. Oczywiście wartość alkoholi może również zmniejszać się lub zwiększać pod wpływem zmian rynkowych, ale nie jest ona tak gwałtowna i dużą, jak przy niektórych inwestycjach innego typu, zwłaszcza inwestycjach pieniężnych. Aktywa rzeczowe, zwłaszcza te poszukiwane i pożądane przez potencjalnych nabywców, zwłaszcza kolekcjonerów zawsze będą w cenie. Chcąc zarobić na alkoholu trzeba też wiedzieć, jakie są prognozy co do wartości rynkowej alkoholi kolekcjonerskich i kiedy można je sprzedać najkorzystniej. Warto również orientować się, jak zmienia się popyt na poszczególne rodzaje i marki alkoholi oraz gdzie szukać rynków zbytu.

Porady dla inwestora


W takich sprawach warto zasięgać fachowych porad, czy nawet skorzystać z pomocy i pośrednictwa firm zajmujących się doradztwem i pośrednictwem w inwestycjach alternatywnych, takich jak inwestowanie w alkohole. Dobra firma inwestycyjna, długo działająca na rynku alkoholi inwestycyjnych doskonale zna jego realia, dzięki czemu pomoże nam się na nim sprawnie poruszać. Wiele informacji dotyczących inwestycji w alkohole można również znaleźć w sieci na forach, blogach tematycznych, czy również na stronach takich firm, jak Wealth Solutions, zajmujących się rynkiem inwestycji alternatywnych, w tym też rynkiem alkoholi inwestycyjnych. Dzięki odpowiedniej pomocy będzie można bardziej pewnie wejść na rynek inwestycji alkoholowych i zacząć w nim odnosić korzyści. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że inwestycje w alkohole mogą wymagać cierpliwości, ponieważ wzrost wartości spowodowany choćby większym wiekiem alkoholu może potrwać kilka lat. Może to być jednak dzięki temu dobra inwestycja na dalszą przyszłość.


One Response to Inwestycje alternatywne, czyli alkohol w cenie

  1. logik napisał(a):

    niezla reklama – inwestuj w spirytus, nigdzie nie dostaniesz 68 %.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *