Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Irak szansą polskiego przemysłu

Ostatni dzień żałoby narodowej był dniem, w którym jedna z delegacji, reprezentowana przez irackiego ministra przemysłu, wzięła udział w mszy w Katedrze w Krakowie. Przypomnę, iż w Iraku morduje się chrześcijan i ten fakt odebrać można jedynie jako wyraźny sygnał, iż Irak ma na celu podjęcie dialogu z polskim rządem tak, aby Polska zasiliła ich potencjał przez import.

Przypomnę również, iż w Polsce istnieją najpoważniejsze instytuty technologiczne, skazane jedynie na eksport.. w imię tezy, iż „trudno być prorokiem we własnym kraju”. To również wyraźny sygnał, aby jako „pokazówkę” postarać się o samodzielne konstrukcje, jak na przykład „samolotu prezydenckiego”. Mamy już wszystko, co do tego jest potrzebne, jednak brak jest wyraźnego sygnału.

Niestety na przeszkodzie może stanąć destabilizacja polskiej sceny politycznej, gdzie w obliczu „szamotaniny” wystawiani są kandydaci partii, typu: „no idź.. bo ktoś musi”. Istnieje po prostu szansa wykwitu dla egzotycznych kandydatów, którzy mogą odnieść sukces przez swą kontrowersyjność.. a wielkie siły polityczne w Polsce nie odpowiadają na zapotrzebowanie społeczne.. w którym ustanowiono by kandydatów „ponad podziałami”. Z całą pewnością mogliby to być kandydaci, którzy „odświeżyliby” dawne alianse słabszych i wycofanych dziś sił.. lub osoby znane z życia publicznego. W przeciwnym wypadku kandydat może być tak egzotyczny.. iż kompletnie zdestabilizuje sytuację.

Remigiusz Fajfer


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *