Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

Jak Prokapitalizm.pl walczył z Traktatem Lizbońskim – przypomnienie

13 grudnia 2014 roku mija 7 rocznica podpisania w Lizbonie Traktatu Lizbońskiego, który pozbawia Polskę wielu atrybutów państwowej suwerenności. To znamienne wydarzenie miało miejsce dokładnie w 26 rocznicę wprowadzenia przez juntę Jaruzelskiego stanu wojennego. Zbieżność smutnych w naszej historii dat. Przypominamy nasze skromne portalowe boje o to, by Traktat ten został przez Polskę odrzucony. Starsi Czytelnicy pewnie pamiętają. Młodsi niech czytają i słuchają.

10 października 2009 roku prezydent Lech Kaczyński podpisał przy wielkiej fecie Traktat Lizboński. Klub Konserwatywny z Łodzi z Jackiem Bartyzelem stwierdził wówczas, że "Pan Prezydent wpisał się w niechlubną tradycję sięgającą XVIII-wiecznych Sejmów ratyfikujących traktaty rozbiorowe oraz króla Stanisława Augusta podpisującego się pod aktem likwidującym ówczesną polską państwowość".

Wcześniej, bo 13 grudnia 2007 roku w Lizbonie doszło do uroczystego podpisania Traktatu Lizbońskiego. Symboliczna dla Polaków data, znów zapisała się w naszej historii ciemnymi literami. Portal Prokapitalizm.pl podejmował, na miarę swoich możliwości działania w kierunku obalenia Traktatu, który ostatecznie wszedł w życie 1 grudnia 2009 roku . Udało nam się nakłonić posła Antoniego Macierewicza do złożenia skargi na Traktat Lizboński do Trybunału Konstytucyjnego, że jest niezgodny z konstytucją. Ostatecznie sprawa padła - TK nie dopatrzył się niezgodności.

Ponieważ 13 grudnia nastraja do wspomnień, my również przypominamy kalendarium naszej skromnej batalii o suwerenność Polski...  Tych, którzy już wówczas z nami byli zapraszamy do przypomnienia sobie tamtych wydarzeń. Tych natomiast, którzy w 2009 roku jeszcze nie czytywali naszego portalu i którzy mogą do końca nie znać kulis naszej batalii o suwerenność Polski, zachęcamy do lektury. Na początek wywiad z posłem Macierewiczem, od którego wszystko się zaczęło...

http://prokapitalizm.pl/antoni-macierewicz-nie-kopcie-kaczynskiego.html

... i dalsze nasze działania...

http://www.prokapitalizm.pl/na-co-pan-czeka-panie-posle-macierewicz.html

http://www.prokapitalizm.pl/apel-do-posla-antoniego-macierewicza.html

http://www.prokapitalizm.pl/posel-antoni-macierewicz-odpowiada-na-nasz-apel.html

http://www.prokapitalizm.pl/panie-posle-co-sie-dzieje-z-wnioskiem-do-trybunalu-konstytucyjnego.html

http://www.prokapitalizm.pl/asystent-posla-macierewicza-odpowiada-na-nasz-apel.html

http://www.prokapitalizm.pl/czy-posel-macierewicz-gra-skarga-do-tk.html

http://www.prokapitalizm.pl/antoni-macierewicz-sprawe-traktatu-doprowadze-do-konca.html

No i stało się. Poseł Macierewicz, w imieniu 63 posłów, złożył wreszcie skargę do TK w dniu 27 listopada 2009 roku:

http://www.prokapitalizm.pl/zaskarzam-traktat-lizbonski.html

… natomiast 7 grudnia ogłosił, że otrzymał odpowiedź z Trybunału, że skarga rozpatrzona zostanie przez TK w pełnym składzie:

http://www.prokapitalizm.pl/tk-w-pelnym-skladzie-rozpatrzy-wniosek-posla-macierewicza.html

Zainteresowanie mediów sprawą było niestety niewielkie…

http://www.prokapitalizm.pl/piotrkow-trybunalski-podstawia-noge-traktatowi-z-lizbony.html

… dziś można się zastanawiać czy był to tylko przypadek.

Zaniepokojony upływem kolejnych miesięcy i ciszą związaną z wnioskiem posła Macierewicza, wystąpiłem z zapytaniem do Trybunału Konstytucyjnego, na kiedy planowane jest posiedzenia TK w sprawie Traktatu lizbońskiego. Po jakimś czasie otrzymałem uspokajającą odpowiedź…

http://www.prokapitalizm.pl/tk-odpowiada-nam-co-dalej-z-wnioskiem-w-sprawie-traktatu-z-lizbony.html

W listopadzie 2010 na stronie internetowej Trybunału pojawiła się wreszcie długo oczekiwana informacja, że wniosek 10 listopada trafi na wokandę. Po roku!

http://www.prokapitalizm.pl/traktat-z-lizbony-na-wokandzie-tk-10-listopada-2010.html

Portal Prokapitalizm.pl obserwował rozprawę przed Trybunałem i na bieżąco ją relacjonował…

http://www.prokapitalizm.pl/w-trybunale-konstytucyjnym-o-traktacie-z-lizbony.html

…Również o momencie „nieroztropnego” (są tacy, którzy twierdzą, że być może właśnie „roztropnego”) opuszczenia sali TK przez posła Macierewicza, i tym samym dania pretekstu sędziom TK do umorzenia sprawy z powodu braku obecności wnioskodawcy…

http://www.prokapitalizm.pl/tk-umorzyl-sprawe-dotyczaca-wniosku-posla-macierewicza.html

Chyba jako jedyny portal zamieściliśmy relację dźwiękową z niemal całego posiedzenia Trybunału…

http://www.prokapitalizm.pl/traktat-z-lizbony-w-tk-%E2%80%93-przebieg-wydarzen-z-10-xi-2010.html

… oraz wywiad z posłem Arturem Górskim, który – jak przyznał – był jednym z 63 posłów, którzy podpisali się pod skargą na Traktat z Lizbony, i który również nie krył rozczarowania zachowaniem posła Macierewicza…

http://www.prokapitalizm.pl/artur-gorski-posel-macierewicz-przekalkulowal.html

22 listopada grupa wyborców z okręgu posła Macierewicza wydała oświadczenie:

http://prokapitalizm.pl/nieroztropny-posel-macierewicz-oswiadczenie-grupy-wyborcow.html

Nadzieja była jeszcze w odrębnym wniosku do TK złożonym przez senatora Piotra Andrzejewskiego, ale i ona okazała się, niestety, płonna...

http://prokapitalizm.pl/senator-piotr-andrzejewski-trybunal-osobliwie-pojmuje-suwerennosc.html

Cóż pozostało? Ustne uzasadnienie Trybunału Konstytucyjnego uznającego Traktat Lizboński za zgodny z konstytucją III RP...

http://prokapitalizm.pl/traktat-lizbonski-nie-narusza-konstytucji-uzasadnienie-tk.html

... oraz wiele historycznych już dziś komentarzy naszych Czytelników, którzy na gorąco dzielili się z nami swoimi emocjami.

PSz

Foto.: Wojciech Popiela i PSz/Prokapitalizm.pl


9 Responses to Jak Prokapitalizm.pl walczył z Traktatem Lizbońskim – przypomnienie

 1. Maciej Dybowski napisał(a):

  To było tak niedawno, a wydaje się, że minęły dziesiątki lat? Stukrotne złe skutki utraty suwerenności przez Polskę już zbieramy. I jak ufać i Kaczyńskiemu i jego PiS, o całej reszcie nie wspominając?

 2. monarchista polski napisał(a):

  I cóż z tego, że usiłowaliście walczyć na drodze prawnej i parlamentarnej z utratą niepodległości przez Polskę, skoro dla większości Polactwa jest toto bez znaczenia i w ogóle nie zauważyli czegoś takiego jak brak suwerenności państwowej i wolności obywatelskiej w Polsce. Taki kraj, tacy ludzie, taki klimat! Jak na ok.38 milionów tzw.”obywateli polskich” zebrałoby się ze 100 tysięcy co to widzą i czują, to wszystko. Walczyliście wbrew milionom nie mającym pojęcia o czym mówicie i piszecie. POLACTW tak ma – wypić, zakąsić, po chędożyć bez zapłaty i odpowiedzialności. Taki naród, bo takie elity! Mimo wszystko trzymajcie się i walczcie dalej.

 3. pawel napisał(a):

  Czasem sił już brak i chciałoby się to wszystko pieprznąć… 🙁

 4. masd napisał(a):

  Jak napisał na tej stronie, powtarzając stare, ludowe przysłowie(?)porzekadło jeden z komentujących – KROPLA DRĄŻY SKAŁĘ. Tak sobie myślę, drążcie tę skałę swoimi kroplami słów i tekstów. Pewnie za naszego życia na lepsze się nie zmieni, to znaczy Polska nie odzyska wolności i jej mieszkańcy będą dalej tępieni przez brukselskie normy i rządy; może prawnukowie naszych prawnuków odzyskają wolność narodową, obywatelską i suwerenność państwową, niepodległość kraju? Robić swoje i zaciskać zęby, ponarzekać, postękać i dalej do przodu; Alleluja i naprzód! Z historii wyciągać wnioski na przyszłość. Na koniec – należy być przygotowanym psychicznie na najgorsze: WOJNA IDZIE, JEST CORAZ BLIŻEJ NAS; wojna wszystkich z każdym i każdego ze wszystkimi, tak jest w Biblii.

 5. masd napisał(a):

  Jak napisał na tej stronie, powtarzając stare, ludowe przysłowie(?)porzekadło jeden z komentujących – KROPLA DRĄŻY SKAŁĘ. Tak sobie myślę, drążcie tę skałę swoimi kroplami słów i tekstów. Pewnie za naszego życia na lepsze się nie zmieni, to znaczy Polska nie odzyska wolności i jej mieszkańcy będą dalej tępieni przez brukselskie normy i rządy; może prawnukowie naszych prawnuków odzyskają wolność narodową, obywatelską i suwerenność państwową, niepodległość kraju? Robić swoje i zaciskać zęby, ponarzekać, postękać i dalej do przodu; Alleluja i naprzód! Z historii wyciągać wnioski na przyszłość. Na koniec – należy być przygotowanym psychicznie na najgorsze: WOJNA IDZIE, JEST CORAZ BLIŻEJ NAS; wojna wszystkich z każdym i każdego ze wszystkimi, tak jest w Biblii. 🙂

 6. żandarm polpop napisał(a):

  Wojna trwa. Zaczęła się z 20 lat temu. Ogarnęła nie tylko Polskę, Europę, a cały świat. Wojna kultur, narodów, cywilizacji, RELIGII i IDEI. Kto wróg, a kto sojusznik, kto przyjaciel, a kto napastnik? Na te i podobne pytania, każdy odpowiada sam sobie, takie nadeszły czasy, CZASY OSTATECZNE. Nie załamywać się, szukać sprzymierzeńców, przyjaciół, być wiernym i toczyć wojenny los jednostki wobec motłochów.

 7. Logik napisał(a):

  Z Chaosu wyloni sie nowy porzadek. Chipy w (bez)mozgach i jeden wladca i jedna (jego) prawda. Trzeba spokojnie czekac bo mniejszosc nie przekona (ciemnej) wiekszosci o tym ze okret tonie i wszyscy ida na dno (moralne, fizyczne, majatkowe itd.).

 8. Bogdan Czajkowski napisał(a):

  Może niezbyt elegancko jest pisać wyłącznie pro domo sua, bo wypadałoby zauważyć, że długo przed Waszą walką znalazł się ktoś inny, choć osamotniony (zauważony jednak też przez internautów i zaszczycany porównywaniem go do Reytana), który w proteście wobec braku zgody sprzedajnych elit na referendum w sprawie ratyfikacji owego parszywego traktatu, PUBLICZNIE ODMÓWIŁ PREZYDENTOWI KACZYŃSKIEMU PRZYJĘCIA ORDERU POLONIA RESTITUTA..?! Co wykonał – w dniu 6. marca 2008 r. – niżej podpisany.

 9. pawel napisał(a):

  Bardzo dobrze, że Pan to wydarzenie przypomniał. Dziękujemy!
  To okazja do przypomnienia, że ja również nie odebrałem odznaczenia od prezydenta Kaczyńskiego
  http://prokapitalizm.pl/dlaczego-nie-przyjme-odznaczenia-od-prezydenta-kaczynskiego.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *