Przemilczane ludobójstwo rewolucji antyfrancuskiej

Kilka dni temu obchodziliśmy rocznicę, którą Francuzi uważają za swoje święto narodowe. To, że rocznica ta okupiona jest krwią niewinnych ofiar, mało się mówi. Zbrodniarze stali się bohaterami Czytaj więcej »

 

Jak Prokapitalizm.pl walczył z Traktatem Lizbońskim – przypomnienie

13 grudnia 2014 roku mija 7 rocznica podpisania w Lizbonie Traktatu Lizbońskiego, który pozbawia Polskę wielu atrybutów państwowej suwerenności. To znamienne wydarzenie miało miejsce dokładnie w 26 rocznicę wprowadzenia przez juntę Jaruzelskiego stanu wojennego. Zbieżność smutnych w naszej historii dat. Przypominamy nasze skromne portalowe boje o to, by Traktat ten został przez Polskę odrzucony. Starsi Czytelnicy pewnie pamiętają. Młodsi niech czytają i słuchają.

10 października 2009 roku prezydent Lech Kaczyński podpisał przy wielkiej fecie Traktat Lizboński. Klub Konserwatywny z Łodzi z Jackiem Bartyzelem stwierdził wówczas, że "Pan Prezydent wpisał się w niechlubną tradycję sięgającą XVIII-wiecznych Sejmów ratyfikujących traktaty rozbiorowe oraz króla Stanisława Augusta podpisującego się pod aktem likwidującym ówczesną polską państwowość".

Wcześniej, bo 13 grudnia 2007 roku w Lizbonie doszło do uroczystego podpisania Traktatu Lizbońskiego. Symboliczna dla Polaków data, znów zapisała się w naszej historii ciemnymi literami. Portal Prokapitalizm.pl podejmował, na miarę swoich możliwości działania w kierunku obalenia Traktatu, który ostatecznie wszedł w życie 1 grudnia 2009 roku . Udało nam się nakłonić posła Antoniego Macierewicza do złożenia skargi na Traktat Lizboński do Trybunału Konstytucyjnego, że jest niezgodny z konstytucją. Ostatecznie sprawa padła - TK nie dopatrzył się niezgodności.

Ponieważ 13 grudnia nastraja do wspomnień, my również przypominamy kalendarium naszej skromnej batalii o suwerenność Polski...  Tych, którzy już wówczas z nami byli zapraszamy do przypomnienia sobie tamtych wydarzeń. Tych natomiast, którzy w 2009 roku jeszcze nie czytywali naszego portalu i którzy mogą do końca nie znać kulis naszej batalii o suwerenność Polski, zachęcamy do lektury. Na początek wywiad z posłem Macierewiczem, od którego wszystko się zaczęło...

http://prokapitalizm.pl/antoni-macierewicz-nie-kopcie-kaczynskiego.html

... i dalsze nasze działania...

http://www.prokapitalizm.pl/na-co-pan-czeka-panie-posle-macierewicz.html

http://www.prokapitalizm.pl/apel-do-posla-antoniego-macierewicza.html

http://www.prokapitalizm.pl/posel-antoni-macierewicz-odpowiada-na-nasz-apel.html

http://www.prokapitalizm.pl/panie-posle-co-sie-dzieje-z-wnioskiem-do-trybunalu-konstytucyjnego.html

http://www.prokapitalizm.pl/asystent-posla-macierewicza-odpowiada-na-nasz-apel.html

http://www.prokapitalizm.pl/czy-posel-macierewicz-gra-skarga-do-tk.html

http://www.prokapitalizm.pl/antoni-macierewicz-sprawe-traktatu-doprowadze-do-konca.html

No i stało się. Poseł Macierewicz, w imieniu 63 posłów, złożył wreszcie skargę do TK w dniu 27 listopada 2009 roku:

http://www.prokapitalizm.pl/zaskarzam-traktat-lizbonski.html

… natomiast 7 grudnia ogłosił, że otrzymał odpowiedź z Trybunału, że skarga rozpatrzona zostanie przez TK w pełnym składzie:

http://www.prokapitalizm.pl/tk-w-pelnym-skladzie-rozpatrzy-wniosek-posla-macierewicza.html

Zainteresowanie mediów sprawą było niestety niewielkie…

http://www.prokapitalizm.pl/piotrkow-trybunalski-podstawia-noge-traktatowi-z-lizbony.html

… dziś można się zastanawiać czy był to tylko przypadek.

Zaniepokojony upływem kolejnych miesięcy i ciszą związaną z wnioskiem posła Macierewicza, wystąpiłem z zapytaniem do Trybunału Konstytucyjnego, na kiedy planowane jest posiedzenia TK w sprawie Traktatu lizbońskiego. Po jakimś czasie otrzymałem uspokajającą odpowiedź…

http://www.prokapitalizm.pl/tk-odpowiada-nam-co-dalej-z-wnioskiem-w-sprawie-traktatu-z-lizbony.html

W listopadzie 2010 na stronie internetowej Trybunału pojawiła się wreszcie długo oczekiwana informacja, że wniosek 10 listopada trafi na wokandę. Po roku!

http://www.prokapitalizm.pl/traktat-z-lizbony-na-wokandzie-tk-10-listopada-2010.html

Portal Prokapitalizm.pl obserwował rozprawę przed Trybunałem i na bieżąco ją relacjonował…

http://www.prokapitalizm.pl/w-trybunale-konstytucyjnym-o-traktacie-z-lizbony.html

…Również o momencie „nieroztropnego” (są tacy, którzy twierdzą, że być może właśnie „roztropnego”) opuszczenia sali TK przez posła Macierewicza, i tym samym dania pretekstu sędziom TK do umorzenia sprawy z powodu braku obecności wnioskodawcy…

http://www.prokapitalizm.pl/tk-umorzyl-sprawe-dotyczaca-wniosku-posla-macierewicza.html

Chyba jako jedyny portal zamieściliśmy relację dźwiękową z niemal całego posiedzenia Trybunału…

http://www.prokapitalizm.pl/traktat-z-lizbony-w-tk-%E2%80%93-przebieg-wydarzen-z-10-xi-2010.html

… oraz wywiad z posłem Arturem Górskim, który – jak przyznał – był jednym z 63 posłów, którzy podpisali się pod skargą na Traktat z Lizbony, i który również nie krył rozczarowania zachowaniem posła Macierewicza…

http://www.prokapitalizm.pl/artur-gorski-posel-macierewicz-przekalkulowal.html

22 listopada grupa wyborców z okręgu posła Macierewicza wydała oświadczenie:

http://prokapitalizm.pl/nieroztropny-posel-macierewicz-oswiadczenie-grupy-wyborcow.html

Nadzieja była jeszcze w odrębnym wniosku do TK złożonym przez senatora Piotra Andrzejewskiego, ale i ona okazała się, niestety, płonna...

http://prokapitalizm.pl/senator-piotr-andrzejewski-trybunal-osobliwie-pojmuje-suwerennosc.html

Cóż pozostało? Ustne uzasadnienie Trybunału Konstytucyjnego uznającego Traktat Lizboński za zgodny z konstytucją III RP...

http://prokapitalizm.pl/traktat-lizbonski-nie-narusza-konstytucji-uzasadnienie-tk.html

... oraz wiele historycznych już dziś komentarzy naszych Czytelników, którzy na gorąco dzielili się z nami swoimi emocjami.

PSz

Foto.: Wojciech Popiela i PSz/Prokapitalizm.pl


9 Responses to Jak Prokapitalizm.pl walczył z Traktatem Lizbońskim – przypomnienie

 1. Maciej Dybowski napisał(a):

  To było tak niedawno, a wydaje się, że minęły dziesiątki lat? Stukrotne złe skutki utraty suwerenności przez Polskę już zbieramy. I jak ufać i Kaczyńskiemu i jego PiS, o całej reszcie nie wspominając?

 2. monarchista polski napisał(a):

  I cóż z tego, że usiłowaliście walczyć na drodze prawnej i parlamentarnej z utratą niepodległości przez Polskę, skoro dla większości Polactwa jest toto bez znaczenia i w ogóle nie zauważyli czegoś takiego jak brak suwerenności państwowej i wolności obywatelskiej w Polsce. Taki kraj, tacy ludzie, taki klimat! Jak na ok.38 milionów tzw.”obywateli polskich” zebrałoby się ze 100 tysięcy co to widzą i czują, to wszystko. Walczyliście wbrew milionom nie mającym pojęcia o czym mówicie i piszecie. POLACTW tak ma – wypić, zakąsić, po chędożyć bez zapłaty i odpowiedzialności. Taki naród, bo takie elity! Mimo wszystko trzymajcie się i walczcie dalej.

 3. pawel napisał(a):

  Czasem sił już brak i chciałoby się to wszystko pieprznąć… 🙁

 4. masd napisał(a):

  Jak napisał na tej stronie, powtarzając stare, ludowe przysłowie(?)porzekadło jeden z komentujących – KROPLA DRĄŻY SKAŁĘ. Tak sobie myślę, drążcie tę skałę swoimi kroplami słów i tekstów. Pewnie za naszego życia na lepsze się nie zmieni, to znaczy Polska nie odzyska wolności i jej mieszkańcy będą dalej tępieni przez brukselskie normy i rządy; może prawnukowie naszych prawnuków odzyskają wolność narodową, obywatelską i suwerenność państwową, niepodległość kraju? Robić swoje i zaciskać zęby, ponarzekać, postękać i dalej do przodu; Alleluja i naprzód! Z historii wyciągać wnioski na przyszłość. Na koniec – należy być przygotowanym psychicznie na najgorsze: WOJNA IDZIE, JEST CORAZ BLIŻEJ NAS; wojna wszystkich z każdym i każdego ze wszystkimi, tak jest w Biblii.

 5. masd napisał(a):

  Jak napisał na tej stronie, powtarzając stare, ludowe przysłowie(?)porzekadło jeden z komentujących – KROPLA DRĄŻY SKAŁĘ. Tak sobie myślę, drążcie tę skałę swoimi kroplami słów i tekstów. Pewnie za naszego życia na lepsze się nie zmieni, to znaczy Polska nie odzyska wolności i jej mieszkańcy będą dalej tępieni przez brukselskie normy i rządy; może prawnukowie naszych prawnuków odzyskają wolność narodową, obywatelską i suwerenność państwową, niepodległość kraju? Robić swoje i zaciskać zęby, ponarzekać, postękać i dalej do przodu; Alleluja i naprzód! Z historii wyciągać wnioski na przyszłość. Na koniec – należy być przygotowanym psychicznie na najgorsze: WOJNA IDZIE, JEST CORAZ BLIŻEJ NAS; wojna wszystkich z każdym i każdego ze wszystkimi, tak jest w Biblii. 🙂

 6. żandarm polpop napisał(a):

  Wojna trwa. Zaczęła się z 20 lat temu. Ogarnęła nie tylko Polskę, Europę, a cały świat. Wojna kultur, narodów, cywilizacji, RELIGII i IDEI. Kto wróg, a kto sojusznik, kto przyjaciel, a kto napastnik? Na te i podobne pytania, każdy odpowiada sam sobie, takie nadeszły czasy, CZASY OSTATECZNE. Nie załamywać się, szukać sprzymierzeńców, przyjaciół, być wiernym i toczyć wojenny los jednostki wobec motłochów.

 7. Logik napisał(a):

  Z Chaosu wyloni sie nowy porzadek. Chipy w (bez)mozgach i jeden wladca i jedna (jego) prawda. Trzeba spokojnie czekac bo mniejszosc nie przekona (ciemnej) wiekszosci o tym ze okret tonie i wszyscy ida na dno (moralne, fizyczne, majatkowe itd.).

 8. Bogdan Czajkowski napisał(a):

  Może niezbyt elegancko jest pisać wyłącznie pro domo sua, bo wypadałoby zauważyć, że długo przed Waszą walką znalazł się ktoś inny, choć osamotniony (zauważony jednak też przez internautów i zaszczycany porównywaniem go do Reytana), który w proteście wobec braku zgody sprzedajnych elit na referendum w sprawie ratyfikacji owego parszywego traktatu, PUBLICZNIE ODMÓWIŁ PREZYDENTOWI KACZYŃSKIEMU PRZYJĘCIA ORDERU POLONIA RESTITUTA..?! Co wykonał – w dniu 6. marca 2008 r. – niżej podpisany.

 9. pawel napisał(a):

  Bardzo dobrze, że Pan to wydarzenie przypomniał. Dziękujemy!
  To okazja do przypomnienia, że ja również nie odebrałem odznaczenia od prezydenta Kaczyńskiego
  http://prokapitalizm.pl/dlaczego-nie-przyjme-odznaczenia-od-prezydenta-kaczynskiego.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *