Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Jak przekupić wyborców – poradnik

Wybory za pasem. Prezydenckie, parlamentarne... A że demokracja w wersji współczesnej sprowadza się do przekupywania wyborców, tedy podsuwam pomysł jak przekupić największą możliwą grupę, a tym samym – wygrać wybory.

Pomysł prosty jak konstrukcja cepa. Określiłem go roboczym mianem „Racjonalizacja programu 50+”. Dzieli się on na trzy etapy.

Etap 1. 50% przepisów do kibla i spuszczamy wodę. Przywileje i podatki przede wszystkim, ale również nakazy, zakazy i nadrzędność urzędników nad obywatelem.

Etap 2. 50% urzędników wywalanych na zbity uśmiech. Po co ich trzymać, skoro nie mają co robić, bo połowa przepisów poszła się (zasłużenie) czochrać?

Etap 3. Mniej przepisów = mniej urzędników = mniej kasy potrzebnej na utrzymania tego soc – bardaku = więcej kasy w kieszeni podatników. Czyli, racjonalnie, każdy może sobie wedle potrzeb zafundować własny „Program 50+”: 50 gram plus zagrycha. Są chętni?

Michał Nawrocki


2 Responses to Jak przekupić wyborców – poradnik

  1. Armagedon napisał(a):

    Są chętni. Ale, ale. Zaczął się WIELKI POST, więc z tymi ankoholami i tłustą zagrychą, to na razie, przez najbliższe 2 miesiące nie przejdzie – CHYBA?

  2. Incognito napisał(a):

    To przecież program JKM…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *