Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Jak skutecznie troszczyć się o własne zdrowie?

Życie w pośpiechu, kiedy coraz częściej na stole goszczą substytuty jedzenia zamiast pełnowartościowych produktów nie idą w parze ze ludzkim zdrowiem. Jeżeli doda się do tego stres oraz brak wystarczającej ilości snu to trudno oczekiwać, iż organizm nie zacznie protestować. Obecny tryb życia znacząco osłabia zdrowie ludzi, co generuje niezliczoną ilość kolejnych problemów. Znaczna część z nich jest spowodowana ograniczonym dostępem do lekarzy specjalistów oraz usług medycznych. W prasie aż kipi od kąśliwych artykułów traktujących o kilkumiesięcznych kolejkach do lekarzy, szpitale pękają w szwach, pomimo ogromnych składek, jakie idą na służbę zdrowia. Coraz więcej osób decyduje się na prywatne ubezpieczenia zdrowotne np. w Signal Iduna, gwarantujące szybki dostęp do fachowej pomocy medycznej.

ZALETY PRYWATNYCH UBEZPIECZEŃ ZDROWOTNYCH:

1. Szybki i łatwy dostęp do lekarzy specjalistów. Czas jest zasadnicza kwestią w przypadku kłopotów ze zdrowiem. Czekanie pół roku na wizytę u lekarza lub badanie lekarskie powoduje, że stan zdrowia jeszcze bardziej się pogarsza. Szybka diagnoza oraz odpowiednie leczenie pozwoliłyby na zahamowanie rozwoju choroby. Najgorzej, jeśli pacjent boryka się z bólem, wówczas czekanie kilkumiesięczne jest niemożliwe. Korzystanie w takich przypadkach za każdym razem z prywatnej wizyty może zrujnować niejeden budżet, zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z kilkuosobową rodziną. Wiedzą o tym rodzice małych dzieci, które bardzo często przechodzą rozmaite infekcje. Niemal każda mama przynajmniej raz przeżyła sytuację, kiedy dzwoniąc do przychodni o godzinie 8. 15 usłyszała – nie ma już wolnych miejsc. Odwiedzając izbę przyjęć wieczorną porą należy liczyć się z kilkugodzinnym czekaniem na kontakt z lekarzem.

2. Oprócz szybkiego dostępu do lekarzy, prywatne polisy zdrowotne dają dostęp do dużej liczby placówek medycznych. Możesz spokojnie wybrać placówkę, która najbardziej ci odpowiada pod względem odległości od miejsca zamieszkania czy ze względu na poziom świadczonych usług.

3. Optymalna cena jest kolejną korzyścią, jaka wynika z prywatnych ubezpieczeń. Bardzo korzystne są umowy dla pracowników firm, im więcej osób zdecyduje się na dodatkowe ubezpieczenie, tym koszty mogą być niższe. Nie brakuje też ofert dla klientów indywidualnych oraz rodzin z dziećmi. Każdy klient może wybrać sobie taki pakiet, który najbardziej odpowiada jego potrzebom. Bez względu na wybraną opcję, wykupienie całego pakietu jest zawsze korzystniejsze niż każdorazowe płacenie za wizytę u lekarza, nie wspominając już o specjalistycznych badaniach, które potrafią słono kosztować.

4. Bardzo często posiadanie prywatnej polisy zdrowotnej motywuje do większej dbałości o zdrowie. Nikt nie odkłada na później badań, które należy regularnie wykonywać, niejednokrotnie ludzie zgłaszają się z drobnymi sprawami, jakie ich niepokoją, nie czekając na dalsze powikłania.

Większość prywatnych polis zdrowotnych daje możliwość bezpłatnego szczepienia przeciw grypie oraz kilku wizyt domowych w ciągu roku. Ubezpieczenie obejmuje nie tylko konsultacje lekarskie, ale także zabiegi ambulatoryjne oraz szpitalne. Nade wszystko jednak dają poczucie spokoju, ponieważ nie musisz frustrować się z powodu permanentnego braku miejsc.