W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Jak to jest z tą demoralizacją? O stanowisku ZPP w sprawie pomysłów PiS

Dość dziwny tekst znalazłem na stronie internetowej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, mający być stanowiskiem ZPP w sprawie programu Prawa i Sprawiedliwości. Zatytułowany on jest: "Program PiS realny, ale wymaga korekt".


Choć tekst odnosi się do kilku zagadnień poruszanych przez PiS w kampanii wyborczej, w mojej króciutkiej ocenie skupię się tylko na jednej kwestii. Otóż Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyraża w tym stanowisku swoje poparcie dla pomysłu rządu p. Beaty Szydło "500 zł na dziecko".  W tekście czytamy oczywiście uzasadnienie tego poparcia. Względy demograficzne, długofalowa polityka prorodzinna, hasła typu: "Polska nędza ma twarz dziecka", mają uzasadniać słuszność owego pomysłu partii Jarosława Kaczyńskiego.

Kilkanaście akapitów niżej autorzy stanowiska odnoszą się do innego pomysłu rządu, a mianowicie "darmowe leki" dla ludzi po 75 roku życia. W tym przypadku ZPP jest przeciw. A dlaczego? Ano m.in. dlatego, gdyż "wszystko co darmowe demoralizuje".

Wybaczcie Panie i Panowie z ZPP, ale coś mi tu nie gra w Waszym rozumowaniu, brak w nim konsekwencji. Bo skoro "darmowe leki" mają być demoralizujące dla osób w zaawansowanym wieku, to czy darmowy pieniądz, bo takim de facto jest ów zasiłek 500 zł na dziecko, nie będzie działać demoralizująco, i to na ludzi w wieku produkcyjnym, często bardzo młodych? Czy łatwiej jest zdemoralizować staruszka czy człowieka młodego? I kto będzie groźniejszy dla społeczeństwa: zdemoralizowany dziadek, czy zdemoralizowany młodzian w sile wieku? No, chyba że uznacie, że zasiłki nie demoralizują. Wówczas nie ma sprawy...

Paweł Sztąberek


3 Responses to Jak to jest z tą demoralizacją? O stanowisku ZPP w sprawie pomysłów PiS

  1. Facetka z pod Łodzi napisał(a):

    Brawo Panie Pawle. Po co dawać staruszkom i starcom, przecież one i oni powinni popierać partię czynem umierając przed terminem.

  2. paweł napisał(a):

    No tak, ale przedtem nie można dopuścić do tego, by się zdemoralizowali, bo nie pójdą do nieba

  3. zmiany? napisał(a):

    Pójdą, pójdą! Papieżyk Franio pierwyj załatwi babciom i dziadkom z Panem Bogiem raj nie tylko w Niebie, również na ziemi. Przynajmniej z jego wypowiedzi i zachowania tak wynika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *