Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Jak wygląda prawdziwy kapitalizm?

Taki oto post przyszedł na profil naszego portalu na Facebooku. Jego autorem jest osoba podpisująca się jako Lech Tanas. Przeczytajcie (pisownia zachowana w oryginale):


"Drodzy zwolennicy Wolnego Rynku, czyli prokapitalisci, wiekszosc z Was to mlodzi i malo doswiadczeni zyciowo ludzie, nic wtym zlego, tez chcialbym byc mlody i niedoswiadczony, spogladac na swiat niwinnymi oczetamii i wyobrazac sobie jak wyglada prawdziwy kapitalizm, niestety jestem stary i doswiadczony, a kapitalizm znam z dobrej i zlej strony od wielu wielu lat, ten tzw czysty kapitalizm amerykanski i ten socjalny angielski, i nie ma on nic wspolnego z tym co glosi Pan Korwin-Mikke i jego zwolennicy, niestety jest on, czyli ten Korwino -Mikkowski kapitalizm tylko w Waszych wyobrazeniach i nie ma z rzeczywistoscia kapitalistyczna nic wspolnego, zapraszam na poznanie prawdziwego kapitalizmu np w USA , popracujcie kilka lat na budowie, w supermarkecie najlepiej w nocy lub na myjni samochodowej, doswiadczenie i wspomnienia na cale zycie".

W zasadzie ciekawy temat. Może ktoś z naszych Czytelników podzieli się swoimi doświadczeniami w starciu z "prawdziwym kapitalizmem", chociażby i w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii? Zapraszamy również Lecha Tanasa do opisania własnych doświadczeń, zarówno na portalu, jak i na Facebooku


2 Responses to Jak wygląda prawdziwy kapitalizm?

  1. Michał Nawrocki napisał(a):

    W pierwszych słowach dziękuję za komplementy, ale jakoś tak się składa, że nie jestem na nie podatny. Po wtóre – ciekaw jestem, gdzie w US czy UK jest ten „czysty” kapitalizm, bo od czasów, gdy rządy oddali Thatcher i Reagan, jakoś go coraz mniej. A to, że teorie JKM – a nie mają nic wspólnego z tym, co się dziś nazywa kapitalizmem – to się zgadzam. Ale to chyba nie wina JKM – a, którego zresztą niezbyt lubię.

  2. gonzo napisał(a):

    he he he . MARKO napisał jak. i za go kasujecie. ha ha ha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *