Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Jak wygląda prawdziwy kapitalizm?

Taki oto post przyszedł na profil naszego portalu na Facebooku. Jego autorem jest osoba podpisująca się jako Lech Tanas. Przeczytajcie (pisownia zachowana w oryginale):


"Drodzy zwolennicy Wolnego Rynku, czyli prokapitalisci, wiekszosc z Was to mlodzi i malo doswiadczeni zyciowo ludzie, nic wtym zlego, tez chcialbym byc mlody i niedoswiadczony, spogladac na swiat niwinnymi oczetamii i wyobrazac sobie jak wyglada prawdziwy kapitalizm, niestety jestem stary i doswiadczony, a kapitalizm znam z dobrej i zlej strony od wielu wielu lat, ten tzw czysty kapitalizm amerykanski i ten socjalny angielski, i nie ma on nic wspolnego z tym co glosi Pan Korwin-Mikke i jego zwolennicy, niestety jest on, czyli ten Korwino -Mikkowski kapitalizm tylko w Waszych wyobrazeniach i nie ma z rzeczywistoscia kapitalistyczna nic wspolnego, zapraszam na poznanie prawdziwego kapitalizmu np w USA , popracujcie kilka lat na budowie, w supermarkecie najlepiej w nocy lub na myjni samochodowej, doswiadczenie i wspomnienia na cale zycie".

W zasadzie ciekawy temat. Może ktoś z naszych Czytelników podzieli się swoimi doświadczeniami w starciu z "prawdziwym kapitalizmem", chociażby i w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii? Zapraszamy również Lecha Tanasa do opisania własnych doświadczeń, zarówno na portalu, jak i na Facebooku


2 Responses to Jak wygląda prawdziwy kapitalizm?

  1. Michał Nawrocki napisał(a):

    W pierwszych słowach dziękuję za komplementy, ale jakoś tak się składa, że nie jestem na nie podatny. Po wtóre – ciekaw jestem, gdzie w US czy UK jest ten „czysty” kapitalizm, bo od czasów, gdy rządy oddali Thatcher i Reagan, jakoś go coraz mniej. A to, że teorie JKM – a nie mają nic wspólnego z tym, co się dziś nazywa kapitalizmem – to się zgadzam. Ale to chyba nie wina JKM – a, którego zresztą niezbyt lubię.

  2. gonzo napisał(a):

    he he he . MARKO napisał jak. i za go kasujecie. ha ha ha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *