Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Jest gorzej niż myślimy

Tak, i to w sferze gospodarczej. A rodacy nie widzą nawet tego, że finansowo są robieni w konia przez rządzących. Bardziej się dziwię nawet temu, niż obojętności wobec kwestii religijno – patriotycznych lub moralnych. Po 20 latach balcerowiczowskiego eksperymentu jesteśmy najbiedniejszym krajem w Unii Europejskiej.


W Polsce brakuje zupełnie wolności gospodarczej, co najlepiej zilustrował film „Układ zamknięty”. Według oficjalnych zasad wypracowanych przy okrągłym stole – prawdziwym przekleństwie naszego kraju i narodu biznesy mogą prowadzić przeważnie swoi (znaczy się związani z SB i WSI). Majątek narodowy został prawie całkowicie wyprzedany w obce ręce; vide Telekomunikacja Polska sprzedana francuskiej firmie państwowej. Pracownicy najemni często traktowani są jak niewolnicy. A uczciwi, dobrzy pracodawcy prześladowani przez tzw. państwo (czytaj służby specjalne). Rolnictwo zniszczone. Przemysł podobnie.

A dlaczego napisałem, że jest gorzej? Wybaczyć można byłoby głupotę. Ale ja tu widzę coś dużo gorszego: zdradę narodową i świadome działanie na rzecz obcych (skutek przewerbowania się specsłużb z kierunku wschodniego na zachodni).

A najlepszym dowodem tej zdrady narodowej jest nieustanne zadłużanie Polski. Kiedyś Konfederacja Polski Niepodległej postulowała restytucję niepodległości. Oznaczałoby to także odmowę spłacania długów zaciągniętych przez komunistów w PRL. Zachód z oczywistych przyczyn obawiał się tego.

A czy dzisiaj nie warto wrócić do tej idei, odcinając się nie tylko od od PRL ale także od tzw. III RP, a raczej PRL – bis?

Jacek Łukasik


3 Responses to Jest gorzej niż myślimy

  1. Proszę napisał(a):

    Proszę nie siać defetyzmu. Biedniejsze państwa w UE to Bułgaria i Rumunia. Reszta się zgadza. Naród prawniczy, masoneria i żydokomuna rządzą czyli osławiona Liga Oszustów niejakiego Marko. Ale o tym wie już spora gromadka ludzi i tylko należy o tym pisać i mówić aby wiedziała o tym demokratyczna większość, która ich pozbawi władzy. Chechahahechachihi!!!!

  2. Marko napisał(a):

    Chyba lekko za optymistycznie z tym, ze wie o tym juz spora gromadka ludzi. Na tej witrynie nikt tego nie bierze powaznie, lepiej opluc gloszacego prawde niz sie rozprawic z tematem i zrozumiec co jest grane. Swiat to w 90 % gamonie gospodarcze a w 9% to oszolomy gospodarcze. Przy okazji wyjasnimy jaka to roznica. 1 % swiadomych to za malo zeby zatrzymac rozpedzony pociag.

  3. Wojtek.S. napisał(a):

    Artykuł niestety nie wnosi nic nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *