Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Jest gorzej niż myślimy

Tak, i to w sferze gospodarczej. A rodacy nie widzą nawet tego, że finansowo są robieni w konia przez rządzących. Bardziej się dziwię nawet temu, niż obojętności wobec kwestii religijno – patriotycznych lub moralnych. Po 20 latach balcerowiczowskiego eksperymentu jesteśmy najbiedniejszym krajem w Unii Europejskiej.


W Polsce brakuje zupełnie wolności gospodarczej, co najlepiej zilustrował film „Układ zamknięty”. Według oficjalnych zasad wypracowanych przy okrągłym stole – prawdziwym przekleństwie naszego kraju i narodu biznesy mogą prowadzić przeważnie swoi (znaczy się związani z SB i WSI). Majątek narodowy został prawie całkowicie wyprzedany w obce ręce; vide Telekomunikacja Polska sprzedana francuskiej firmie państwowej. Pracownicy najemni często traktowani są jak niewolnicy. A uczciwi, dobrzy pracodawcy prześladowani przez tzw. państwo (czytaj służby specjalne). Rolnictwo zniszczone. Przemysł podobnie.

A dlaczego napisałem, że jest gorzej? Wybaczyć można byłoby głupotę. Ale ja tu widzę coś dużo gorszego: zdradę narodową i świadome działanie na rzecz obcych (skutek przewerbowania się specsłużb z kierunku wschodniego na zachodni).

A najlepszym dowodem tej zdrady narodowej jest nieustanne zadłużanie Polski. Kiedyś Konfederacja Polski Niepodległej postulowała restytucję niepodległości. Oznaczałoby to także odmowę spłacania długów zaciągniętych przez komunistów w PRL. Zachód z oczywistych przyczyn obawiał się tego.

A czy dzisiaj nie warto wrócić do tej idei, odcinając się nie tylko od od PRL ale także od tzw. III RP, a raczej PRL – bis?

Jacek Łukasik


3 Responses to Jest gorzej niż myślimy

  1. Proszę napisał(a):

    Proszę nie siać defetyzmu. Biedniejsze państwa w UE to Bułgaria i Rumunia. Reszta się zgadza. Naród prawniczy, masoneria i żydokomuna rządzą czyli osławiona Liga Oszustów niejakiego Marko. Ale o tym wie już spora gromadka ludzi i tylko należy o tym pisać i mówić aby wiedziała o tym demokratyczna większość, która ich pozbawi władzy. Chechahahechachihi!!!!

  2. Marko napisał(a):

    Chyba lekko za optymistycznie z tym, ze wie o tym juz spora gromadka ludzi. Na tej witrynie nikt tego nie bierze powaznie, lepiej opluc gloszacego prawde niz sie rozprawic z tematem i zrozumiec co jest grane. Swiat to w 90 % gamonie gospodarcze a w 9% to oszolomy gospodarcze. Przy okazji wyjasnimy jaka to roznica. 1 % swiadomych to za malo zeby zatrzymac rozpedzony pociag.

  3. Wojtek.S. napisał(a):

    Artykuł niestety nie wnosi nic nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *