Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Już 10 lat panoszy się w Polsce eurokomunizm

Jak za czasów PRL i ZSRR obchodzono w Warszawie dzień 1maja jako święto dygnitarzy sprawujących władzę polityczną, gospodarczą, a przede wszystkim telewizyjną. Różnica była tylko taka, że w okresie stalinizmu, gomułczyzmu, czy też w stanie wojennym dygnitarze PZPR organizowali pochody i pikniki pierwszomajowe  pod hasłami wdzięczności dla Związku Radzieckiego, a 1maja 2014 roku prominenci eurokomunizmu wygłaszali pochwały dla skorumpowanej biurokracji UE.


Warto obejrzeć archiwalne wydania „Dziennika telewizyjnego” z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych ubiegłego wieku  i porównać ze specjalnym wydaniem „Wiadomości” w dniu 1.05.2014r, to zasadnicza różnica między propagandą komunistyczną a eurokomunistyczną polega głównie na zmianie mocodawców dziennikarzy telewizyjnych.

Kiedyś redaktorzy oficjalnych mediów chwalili pod niebiosa ZSRR oraz do znudzenia wyliczali ile rzekomi „przyjaciele” z Kremla pomagają  PRL i jak bardzo kraj się zmienia dzięki dobrodziejstwom płynącym z Moskwy. Dnia 1maja 2014 roku natomiast redaktorzy TVP1, TVP2, TVP-info, TVN, „Polsat” itp. od rana do wieczora zanudzali o rzekomych dobrodziejstwach Unii Europejskiej dla Polski i płynącym nieustannie  jakimś gigantycznym strumieniu pieniędzy z Brukseli do Warszawy.

Aby tę euro-propagandę uwiarygodnić wydano gigantyczne pieniądze na spot reklamowy, który miał pokazać, że 10 lat temu to byliśmy rzekomo w epoce kamienia łupanego, a teraz ponoć mamy dobrobyt, bo wybudowano cztery nowe stadiony, a obywatele z tego szczęścia śpiewają po angielsku!

Niestety prawda o 10 latach Polski w UE jest zgoła inna!

-Przed przystąpieniem do Eurosojuza bezrobocie w Polsce wynosiło ok.7%, a w 2014 roku przekroczyło 14%!
-Po przystąpieniu  do UE wyemigrowało z kraju  ponad 2.000.000 dobrze wykształconych i pełnych inicjatywy Polaków!
-Unia Europejska doprowadziła do ruiny polski przemysł włókienniczy i zamknięcia wielu hut oraz kopalni węgla kamiennego.
-UE przyczyniła się do zamykania polskich stoczni!
-Nasza flota handlowa została dzięki UE kompletnie zdemolowana do tego stopnia, że obecnie niegdyś polskie statki pływają pod obcymi banderami.
-W ciągu 10lat członkostwa w UE ilość bezdomnych Polaków wzrosła z 50.000 do ponad 250.000!
-Stan infrastruktury PKP uległ dewastacji. Z Bielska-Białej do Krakowa jedzie się pociągiem dłużej niż w XIX w za czasów kolei cesarza Franciszka Józefa!
-Rośnie zadłużenie Polaków.
-Polska nie ma już własnego przemysłu motoryzacyjnego, a istniejące zakłady to są tylko montownie samochodów bez zaplecza badawczego i technologicznego.
-Służba zdrowia w Polsce jest gorsza niż 10lat temu. Na wizytę u specjalisty trzeba czekać dziesięć razy dłużej niż przed przystąpieniem do UE!
-Staliśmy się zapleczem taniej siły roboczej dla bogatszych krajów UE.
-Zadłużenie Polski jest obecnie ponad 10 razy większe niż w dniu wstąpienia do UE!

Kto był najbardziej  kto najgłośniej świętował w dniu 1 maja 2014r wprowadzanie Polski do UE? Dygnitarze byłego PZPR Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski oraz… agent „Bolek”!

Precz z eurokomuną!

Rajmund Pollak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *