Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Kasia Tusk reklamowała fiata na blogu, który reklamował jej tatuś

Cóż w tym złego, że tata pomaga swoim dzieciom? Jest to normalne i godne zachowanie pod warunkiem, że dzieje się to z dala od polityki! Nie tak dawno prasa pisała szeroko o tym gdzie i na ilu posadach równocześnie pracował syn Donalda Tuska.  Nie będę dzisiaj do tego wracał, bo póki co nic nowego nie wyszło w tej sprawie na jaw. Na szerokie wody wypłynęła natomiast córka premiera pani Katarzyna Tusk!Stało się to za sprawą prowadzonego przez nią blogu http://www.makelifeeasier.pl . Dopóki były tam poruszane tylko sprawy mody, kosmetyków i wycieczek, to był to faktycznie blog apolityczny. Gdy jednak blog Kasi Tusk obchodził w lutym b.r. 2. urodziny, to z tej okazji Kasia napisała specjalne podziękowania, w których ujęła swojego tatę.

Ktoś mi powie, że się czepiam, a ja wiem, że był to zabieg czysto reklamowy, bo jeśli ktoś nie wiedział przedtem, że tatą pani Kasi jest sam Premier RP, no to w końcu dowiedział się tego z jej własnego wpisu. Komu jak komu, ale własnemu ojcu powinno się składać podziękowania osobiście, a niekoniecznie na blogu, który z dodatku zajmuje się m.in. reklamą .

Donald Tusk również postanowił uczcić sukces Kasi, pisząc na Twitterze: – Dzisiejszy post na make life easier. To najpiękniejszy prezent. Bardzo Cię kocham Kasiu i gratuluję!

Zamiast zadzwonić do córki i z nią pogadać, to postanowił jeszcze bardziej spopularyzować nazwę jej blogu na własnym Twitterze!  Wiadomo, że jak coś ukaże się nawet na prywatnym Twitterze Prezesa Rady Ministrów, to wzbudzi ciekawość nie tylko polityków, ale i przedsiębiorców! W rezultacie poczytność bloga rośnie i to właśnie w reklamie się rozchodzi, aby ilość „wejść” na określoną stronę była jak największa, bo to przyciąga nowych reklamo-dawców!

Córka premiera tak oto przedstawia samą siebie: Założycielka serwisu Makelifeeasier.pl. Choć imała się wielu zajęć, choć ma wiele pasji i zainteresowań, a z wykształcenia jest psychologiem, to prowadzenie tej strony sprawia jej najwięcej radości. Stronę w ciągu miesiąca odwiedza ponad 800 000 indywidualnych użytkowników.

Nie pozostaje nic, tylko pogratulować, ale… jeszcze we wtorek 23 kwietnia na pierwszej stronie tego blogu zamiast modnej odzieży widniały takie oto obrazki :

Podpis pod zdjęciem: Po wczesnej pobudce pędziłyśmy udostępnionym nam Fiatem do stolicy (więcej informacji o autku znajdziecie tutaj).

Jupi! Po prawie pięciogodzinnej drodze dojechałyśmy całe i bezpieczne, a pogoda zrobiła nam prezent! Na termometrze 5 stopni i piękne słońce! Moja stylizacja w stylu lat 50 była strzałem w dziesiątkę! Gdybyśmy wybrały się do Warszawy po świętach prawdopodobnie mogłabym zrobić zdjęcia tylko w towarzystwie zasp śnieżnych:).

Czytając zapis autorki pod powyższym zdjęciem można byłoby wnioskować, że chodzi tylko o modę, ale… fotografia przedstawia samochód konkretnej marki Fiat i nawet średnio-inteligentny  czytelnik widzi na własne oczy, że jest to reklama FIAT-a, a nie promocja sukni czy butów!

Tak samo jest na następnej fotografii:

Bardzo umiejętnie zasłonięta marka aparatu fotograficznego aby w centrum uwagi pozostał samochód!

Najbardziej zabawne jest natomiast zakończenie fotoreportażu z samochodem Fiat 500L w roli głównej.

Słońce powoli zachodzi więc czas zbierać się do drogi. Tuż przed wyjazdem skoczyłyśmy jeszcze na szybką wizytę do atelier Macieja Zienia (naprawdę można stracić głowę:)). Po takim dniu czekała nas jeszcze podróż do domu, ale za to ile materiału na bloga! 🙂

Czy wbrew temu co widzimy na fotografii chodzi faktycznie o reklamę „atelier..” czy raczej ukazanie przestronności wnętrza jednego z egzemplarzy  Fiat’a 500L ?

Pracowałem 30 lat w motoryzacji i nie mam żadnych wątpliwości, że tak właśnie się robi profesjonalną promocję samochodów!

Po zapoznaniu się z tym reportażem pani Katarzyny Tusk zadzwoniłem do Kancelarii Premiera RP. Skierowano mnie do rzecznika rządu, ale okazało się, że pan minister Graś będzie przez najbliższe dwa tygodnie nieuchwytny. Połączono mnie natomiast z zastępującą pana Grasia Starszą Specjalistką Justyną Hryckiewicz, która stwierdziła, że pan Premier Donald Tusk nie wtrąca się do działalności gospodarczej prowadzonej przez jego córkę i poprosiła abym przekazał pytania pocztą elektroniczną.
Natychmiast wysłałem E-mail następującej treści:

„Starszy Specjalista Sekretariatu Prezesa Rady Ministrów Justyna Hryckiewicz

Szanowna Pani,
W związku z  następującym wpisem córki Pana Premiera pani Katarzyny Tusk na http://www.makelifeeasier.pl : Po wczesnej pobudce pędziłyśmy udostępnionym nam Fiatem do stolicy … i następującym potem fotoreportażu reklamującym samochód Fiat 500L oraz wypowiedzią Premiera Donalda Tuska na  Twitterze: – Dzisiejszy post na make life easier. To najpiękniejszy prezent …. Zwracam się o odpowiedź na następujące pytania:
1.Czy Pan Premier Donald Tusk chwaląc publicznie wpis na blogu Pani Katarzyny Tusk,  sprawdził wcześniej, czy jest tam m.in.: reklama samochodu Fiat 500L ?
2. Jakie jest stanowisko KPRM dotyczące udostępnienia ( jak sama to określiła) Katarzynie Tusk samochodu Fiat 500L?
3. Jaka jest opinia KPRM o takim geście dyrekcji FAP?
4. Czy to jest zgodne z polityką rządu, aby córka premiera RP korzystała z ” uprzejmości” dyrekcji FAP?
5. Jakie jest stanowisko KPRM na temat  jawnego reklamowaniu przez córke premiera samochodu firmy, która zwolniła w tym roku 1450 pracowników na bruk?
6. Czy reklama Fiata 500L na blogu   make life easier będzie miała wpływ na decyzje Premiera Tuska w sprawach: rozliczenia Fiata z ulg celnych, podatkowych, kontyngentowych, Specjalnych Stref Ekonomicznych itp. w okresie 20lat działalności Fiat Auto Poland w Polsce?
7. Czy reklama Fiata 500L na blogu http://www.makelifeeasier.pl  skłoni Premiera Donalda Tuska do unieważnienia umowy definitywnej z Fiatem z 1992roku, która jak wykazała Najwyższa Izba Kontroli naraziła na znaczne straty Skarb Państwa Rzeczypospolitej Polskiej ?
8. Czy reklama Fiata 500L na blogu http://www.makelifeeasier.pl  skłoni Premiera Donalda Tuska do zażądania od koncernu Fiat rekompensat dla ponad 25.000 pracowników FSM SA za pozbawienie ich należnych akcji pracowniczych m.in. Fiat auto Poland S.A.
9. Czy reklama Fiata 500L na blogu http://www.makelifeeasier.pl  skłoni Premiera Donalda Tuska do sprawdzenia ile Fiat Auto Poland zlikwidował miejsc pracy w Polsce od 1992roku, a ile stworzył nowych stanowisk.
10. Czy reklama Fiata 500L na blogu http://www.makelifeeasier.pl  skłoni Premiera Donalda Tuska do wystąpienia do Unii Europejskiej o pozbawienie koncernu FIAT jakichkolwiek dofinansowań do czasu aż Polacy we Fiat Auto Poland będą traktowani tak samo jak Włosi we Fiat Auto Italia?

Proszę o możliwie szybkie odpowiedzi.
Z wyrazami szacunku
publicysta tygodników: Warszawska Gazeta i Śląska Gazeta
Rajmund Pollak”

Do dnia 2maja 2013 r. nie otrzymałem odpowiedzi z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na żadne z tych pytań, ale… reklama samochodu Fiat 500L nagle zniknęła z portalu córki premiera!

W międzyczasie dowiedziałem się z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”, że przygotowywany jest właśnie kolejny strajk generalny!

Jeżeli otrzymam odpowiedź z Kancelarii Premiera Tuska, to zamieszczę ją w całości w następnym wydaniu tygodnika Śląska Gazeta.

Dziś chciałbym natomiast poinformować, że pracownicy Fiat Auto Poland, przy całkowitej bierności związków zawodowych zostali pozbawieni w kwietniu wolnych sobót i wbrew obietnicom dyrekcji FAP nie będą mieli długiego weekendu !

Oto dokumenty pochodzące z Dyrekcji Personelu FAP. Najpierw dyrekcja FAP zarządziła:

„Bielsko-Biała dn. 22.03.2013r

KOMUNIKAT

Dyrekcja Fiat Auto Poland informuje, że w oparciu o…..regulaminu pracy FAP ulega zmianie rozkład czasu pracy w II kwartale b.r.
Dniami roboczymi ustala się 6, 13, 20, 27 kwietnia, natomiast dni 29 i 30 kwietnia oraz 2 i31 majabr. Ustala się dniami wolnymi.
Zmiana rozkładu czasu pracy dotyczy pracowników Fiat Auto Poland, zatrudnionych w podstawowym rozkładzie czasu pracy”.

Zatem po co Dyrekcja FAP zwolniła 1450 Polaków skoro zamówienia są tak duże, że pozostali muszą pracować we wszystkie wolne soboty kwietnia? Otóż w tym szaleństwie jest metoda, bo im mniej pracowników tym mniejsze koszty pracy, a że dzieje się to kosztem zdrowia i zakłóca życie rodzinne zatrudnionych w FAP, to już dyrekcji nie obchodzi! Arogancja dyrekcji Fiat Auto Poland sięga jeszcze głębiej, bo decydenci Fiata nie respektują nawet własnych zarządzeń! Oto najnowszy dowód na to: Ten sam człowiek, który podpisał w marcu w Bielsku-Białej poprzedni komunikat wydał w Tychach zupełnie nowe zarządzenie w kwietniu br. Cytuję:

„Tychy 19.04.2013r

KOMUNIKAT
Dyrekcja Fiat Auto Poland informuje, że   dni 29 i 30 kwietnia będą dniami pracy zbiorowej.
Obowiązek świadczenia w tych dniach pracy dotyczy pracowników zatrudnionych w bezpośredniej produkcji oraz pracujących na rzecz zabezpieczenia produkcji, wskazanych przez kierownictwo Spółki”.

Zatem reklama samochodów przynosi efekty w postaci wzrostu sprzedaży i wzrostu dochodów FAP, natomiast pracownicy nie mają podwyżek płac, tylko muszą harować nawet w wolne soboty kwietnia i w dni, które dyrekcja FAP wyznaczyła wcześniej jako …wolne w zamian za te właśnie soboty pracujące.

Jeżeli ktoś uwierzył w komunikat dyrekcji z dnia 22.03.2013r i zaplanował wyjazd na dni 29 i 30 kwietnia, to pozostało mu do wyboru: Albo zrezygnować z wyjazdu, albo ryzykować zwolnienie z pracy! I nikt z liderów związkowych nie stanie w jego obronie, bo żaden  związek zawodowy nie ogłosił sporu zbiorowego po ogłoszeniu przez dyrekcję FAP zwolnień zbiorowych. Dyrekcja Fiat Auto Poland robi co chce z pracownikami i nie szanuje nawet własnych zarządzeń!

Co na to Premier Donald Tusk? Chwali bloga, na którym reklamowano samochód Fiat 500L.

Pracownicy polscy są 7 razy bardziej wydajni od włoskich i dlatego Fiat postanowił wycisnąć z nich jeszcze więcej potu i jeszcze więcej zdrowia!

Rajmund Pollak

Foto.: Blog Kasi Tusk


11 Responses to Kasia Tusk reklamowała fiata na blogu, który reklamował jej tatuś

 1. pawel napisał(a):

  Na stronie Kasi T. widać, że reklamuje ona różne firmy. Pociechy polityków też muszą się czymś zajmować, a przynajmniej pozorować że się czymś zajmują. Ale fakt, to co zrobił premierunio może być uznane za reklamę. No chyba że Kasiunia T. udowodni, że jej blog jest „non-profit”.
  Widze jeszcze jedną reklamę… Na stronie głównej na górze z lewej (nad fotką Kasieńki) – jakaś firma żyjąca z pieniędzy podatnika (dotowana przez UE)

 2. metoda unitaryzacji zerowej napisał(a):

  Następne pytanie ? Czy Kasia Tusk odprowadziła od tego podatek ? Ponieważ udostępnienie jest samochodu było dla niej przychodem i na podstawie interpretacji różnych urzędów skarbowych powinna podatek odprowadzić !!

  Prawo ma być takie samo dla wszystkich obywateli – więc jeśli urząd skarbowy i UKS lubią męczyć przeciętnego Kowalskiego z sektora Misiów to może pomęczą również Tuskową ?

 3. belzebub napisał(a):

  Zgadzam się z autorem. Ewidentna reklama Fiata, który zwolnił znaczną część pracowników, a teraz nakazuje pracę ponad siły dla pozostałej reszty. Ograniczanie kosztów i maksymalizacja zysków! Po prostu kapitalizm!

 4. Marko napisał(a):

  belzebub sie wreszcie obudzil. „Ograniczanie kosztów i maksymalizacja zysków! Po prostu kapitalizm!” Brawo belzebub. Wolny rynek na to pozwala. Bo kto zabroni Fiatowcom czy innym Volkswagenom? Zerowy zglos oszustwo podatkowe Tuskomatolkowej do us. Urzad skarbowy nr 1 warszawa. Zobaczymy czy podejma watek.

 5. Rajmund Pollak napisał(a):

  @ Marko.
  Skoro taki fajny kapitalizm, to proszę zapytać pracowników linii montażu FAP czy mogą sobie ot tak pójść i…uzyskać za darmo na kilka dni nowy model samochodu? Gdzie ta równość i ten wolny rynek?
  Niech Pan spróbuje zwrócić się do Fiata o bezpłatne użyczenie na kilka dni samochodu Fiat 500L. Ciekawi mnie Pana relacja z wycieczki tym autem do Warszawy.
  Jeśli Pan tego dokona, to zrobię z Panem Panie Marku extra wywiad dla Prokap i stanie się pan wiarygodnym komentatorem!
  Pozdrawiam

 6. Marko napisał(a):

  Pan tego nie zrozumial jak trzeba. Mniej emocji, wiecej czytania miedzy wierszami. Jakby Pan czytal czesciej komentarze a nie od swieta to by Pan wiedzial co ja mysle o kapitalizmie, wolnym rynku, komunizmie i innych tego typu bzdetach. „Gratulacje” dla belzebuba byly z tych sarkastycznych, bo chlopina (pewnie jakis uczniak jeszcze) zachwyca sie wolnym mlynkiem, ale raz cos zobaczyl poprawnie i dostal gratulacje. Mimo wszystko pozdrawiam. Tylko niech Pan czyta uwaznie w przyszlosci, po co sobie podnosic cisnienie.

 7. Rajmund Pollak napisał(a):

  @Marko
  Napisał Pan tym razem nie na temat!
  Może to Panu skoczyło ciśnienie na widok pustki między Pana wierszami?
  Ja natomiast nadal spokojnie czekam na Pana relację z jazdy użyczonym za darmo samochodem wiadomej firmy.
  Tylko niech Pan nie pisze, że jeździł Pan jakimś autem między wierszami.
  Pozdrawiam.

 8. And napisał(a):

  radio silesia cafe z pomocą muzaj znalazł rozwiązanie tego problemu, który gnębi sklepy i restauracje muzyka bez zaiks jest tam i od kiedy korzystam to spokój mam.

 9. […] oraz ustawom. 1690. Kasia Tusk reklamowała fiata na blogu, który reklamował jej tatuś. »tu Dodam także, że Fiat zrobił kilka fotrk Tuska i rezygnując z praw autorskich będzie je […]

 10. […] Kasia Tusk reklamowała fiata na blogu, który reklamował jej tatuś. »tu Dodam także, że Fiat zrobił kilka fotrk Tuska i rezygnując z praw autorskich będzie je […]

 11. […] Kasia Tusk reklamowała fiata na blogu, który reklamował jej tatuś. »tu Dodam także, że Fiat zrobił kilka fotrk Tuska i rezygnując z praw autorskich będzie je […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *