Kolejnych 5 lat okupacji

Kilka słów o wynikach wyborów. Pierwsze, co się nasuwa to potwierdzenie reguły, że ludzie z wielką rozkoszą oddają głos na swoich własnych ciemiężycieli Czytaj więcej »

 

Ken Schoolland: Politycy i my

Sztandarowy wykład Kena Schoollanda – po raz pierwszy w sieci oficjalnie z polskimi napisami! – na temat fundamentów etycznych liberalizmu. Wykładowca ekonomii na Hawaii Pacific University tłumaczy je m.in. w kontekście znanych nam wzorców ze świata polityki.


Ken Schoolland jest autorem bardzo popularnej swego czasu - również w Polsce - książki dla dzieci i młodzieży, tłumaczącej w przystępny sposób zasady wolnorynkowej gospodarki "Przygody Jonatana". 

Schoollan kilka lat temu gościł w Polsce na zaproszenie Fundacji PAFERE. Dziś Fundacja udostępnia ekskluzywny wykład przygotowany dla niej. W filmie przekonuje, że konsekwentne trzymanie się przez ludzi sprawujących władzę zasad Austriackiej Szkoły Ekonomii minimalizuje okazje do korupcji i wyrządzania szkód społeczeństwu, równocześnie pozwalając ludziom na dążenie do własnych celów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *