Kard. Wyszyński: Przez pracę do zbawienia. Prymas Tysiąclecia o ekonomii

W kazaniach Kardynała Stefana Wyszyńskiego pojęcia ekonomiczne pojawiają się bodaj tak często, jak teologiczne Czytaj więcej »

 

Kilka pytań (bardzo niewygodnych) do Romana Giertycha

Pański Dziadek, Jędrzej Giertych był nieubłaganym wrogiem trockistowskiej lewicy laickiej spod znaku michnikowszczyzny uważając ją (nader słusznie) za nieszczęście większe nawet od rządów komunistycznych. Przeliczył się też popierając stan wojenny i generała Jaruzelskiego licząc na trwałą pacyfikację lewicy laickiej. Stało się zupełnie inaczej. Komuna licząc na całkowitą bezkarność podzieliła się z michnikowszczyzną przy okrągłym stole.Jaruzelski przyznał, że stan wojenny wprowadzono po to, aby zmienić kierownictwo „Solidarności”. Kwintesencję okrągłego stołu najtrafniej scharakteryzował śp. Andrzej Lepper: „Łachudra podzielił się władzą z innym łachudrą”. Panie Romanie, co stało się takiego, że Pan od pewnego czasu przejawia niesamowite wazeliniarstwo wobec lewicy laickiej, tak zwalczanej przez Pańskiego Dziadka?

Pański ojciec w „Opoce w Kraju” również nie pozostawiał suchej nitki na michnikowszczyźnie i okolicach. Pan zaś stał się niebywałym chwalcą PO i obecnego reżimu? Dlaczego?

Dlaczego Pan czynnie wspiera totalitarne praktyki obecnej władzy, walczącej z wolnością słowa? (Vide sprawa sędziego Milewskiego i ministra Nowaka). Trafnie nazwano Pańskie postępowanie pałkarstwem politycznym.

Pańscy Ojciec i Dziadek byli wręcz manifestacyjnie prokatoliccy. Pan z kolei popiera władzę lansującą ideologię gender i walczącą z Kościołem katolickim. Dlaczego?

Pan zaistniał na szerszej scenie politycznej dzięki Radiu Maryja, którego środowisko jest dzisiaj tak opluwane przez Pana. Dlaczego?

Wszystko to przesądza o tym, że Pan stracił wielu zwolenników, w tym m. in. zadającego te pytania. Cóż, taki los ludzi niewiarygodnych, o wątpliwej szczerości.

Jacek Łukasik


2 Responses to Kilka pytań (bardzo niewygodnych) do Romana Giertycha

 1. Mirek napisał(a):

  Za rodziców się nie odpowiada. A po drugie – to, ponoć, wolny kraj i demokracja. Pan Roman działa w tym systemie, jak uważa i co to kogo obchodzi? Ma się tłumaczyć? Wolne żarty…

 2. giertych zero napisał(a):

  co za glupoty piszesz mirku!
  giertych to osobnik taknzmienny jak kluzik palikot do kwadratu!
  kiedys rydzyk przyjaciel wrog michnik dzis pluje w druga strone i nie jest to zmiana pogladow to kasa i zemsta
  dlatego giertychow nalezy eliminowac z polityki bo sa zalosnie zmienni byle kasa byla
  precz z gieryychem chorym z nienawisci czlowiek zero

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *