Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Kim był naprawdę Jeffrey Sachs?

Tzw. plan Balcerowicza zwany był częściej jako plan Jeffreya Sachsa. Sam Sachs zaś przedstawiany był zawsze jako radykalny wolnorynkowiec, autor "terapii szokowej". Jaka tymczasem jest prawda?


Otóż Jeffrey Sachs, magik ze Stanów Zjednoczonych, który doradzał nie tylko Polsce, okazuje się być zwykłym kryptokomuchem. Sam to zresztą przyznaje w wywiadzie jaki publikuje we fragmencie portal forsal.pl. Co mówi Sachs?

"Pisząc rekomendacje dla Polski, chciałem, by stała się krajem o gospodarce mieszanej. Z silną rolą państwa, z mechanizmami redystrybucji, sprawnym rynkiem pracy. Socjaldemokracja to tradycja, do której zawsze było mi najbliżej".

Cóż zatem mamy się dziwić, że za jego radami zniszczono to, co zaczęło się dzięki "ustawie Wilczka", czyli rozwój polskiej przedsiębiorczości? Rzeczywiście, po takiej terapii niejeden przedsiębiorca do dziś zapewne jest w szoku...

S


2 Responses to Kim był naprawdę Jeffrey Sachs?

  1. A, Stypuła napisał(a):

    Jeffrey Sachs – dr mengele ekonomii – tak go wtedy zwaliśmy – po latach widzę, że niestety mieliśmy rację.

  2. Patryk Izbiński napisał(a):

    Ciekawe czy w swoim programie uwzględnił miękkie lądowanie, dla PZPRowskiej nomenklatury ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *