Fabryki – jak to się zaczęło?

Są wszędzie i długo jeszcze będą. Dzięki nim powstał i trwa kapitalizm. Historia fabryk jest krótka, ale tak frapująca, że nic tylko ją zgłębiać Czytaj więcej »

 

Kobiety bez obowiązku do płacenia podatków!

Kandydat na prezydenta, pan Janusz Korwin-Mikke opowiedział się za wprowadzeniem powszechnego prawa znoszącego dla kobiet obowiązek płacenia podatków. Rzecz dotyczyć ma zarówno PiT, CIT, VAT jak i akcyzy.

Sprzedawcy znaliby procentową zawartość podatków w cenie każdego towaru bądź usługi i na tej podstawie obniżali ich ceny gdy klientami byłyby kobiety. I tak dla przykładu: litr benzyny kosztowałby dla kobiet ok. 1,9 zł. Zapytany o małżeństwa i zakupy, z których korzystaliby także mężowie kandydat zwrócił uwagę, że w dobie komputerów można z dokładnością do jednego procenta określić wolumen kobiecego rynku dóbr i usług z uwzględnieniem wyłączenia zeń mężczyzn. Nadwyżka – gdyby się pojawiła – musiałaby zostać przerzucona na dodatkowe opodatkowanie mężczyzn, co skutkować powinno ujemnym sprzężeniem zwrotnym tego procederu.

Jak dodał kandydat: zawsze mówiłem o przywilejach dla kobiet, a teraz jedynie przedstawiam praktyczny skutek postulatu by kobiety nie miały czynnego prawa wyborczego. Jak głosi bowiem znane hasło: no taxation without representation. Sondaże przeprowadzone na nasze zlecenie pokazują, że ponad 99,9 procent pań popiera takie skutki mojego postulatu. Dziesiąta część procenta nie miała zdania na ten temat – zakończył ze zniewalająco uroczym uśmiechem.

Wojciech Popiela


9 Responses to Kobiety bez obowiązku do płacenia podatków!

 1. ads napisał(a):

  Genialne posunięcie.

 2. Dav napisał(a):

  Ten koleś jest po prostu niepełnosprawny umysłowo…

 3. Wojciech napisał(a):

  Dav, to, że czegoś nie rozumiesz, nie znaczy, że jest głupie. Rozumiesz? 🙂

 4. masd napisał(a):

  Oj!!Czy już te JKMowskie plany wprowadzili? To ja kchce bydź kobietom!!! A co z pedałami i lesbami!

 5. Lucanus napisał(a):

  JKM chyba przesadził, bo to jest już populizm.
  To nie ma nic wspólnego z libertarianizmem.

 6. kamil napisał(a):

  chyba jednak będę optował za pozostawieniem kobietom praw wyborczych…

  wbrew pozorom, wiele młodych kobiet głosuje na UPR, tylko się przyznać nie chce, woli dla wygody w towarzystwie płynąć z prądem. To co innego niż faceci, którzy w dużej liczbie otwarcie popierają UPR/WiP, a na wyborach rejterują bojąc się „zmarnowania głosu”.

 7. Grześ napisał(a):

  Nareszcie przekonłem swoją żone do głosowania na JKM!!!

 8. Tia napisał(a):

  Nie ma to jak kolejny super pomysł. Już widzę jak CAŁY kapitał polski n agle stał by się własnością kobiet. Sztuczne fakturowanie wszystkiego na baby. Dodatkowo taki facet mając cały majątek na kobiecie nie mógłby się z nią łatwo rozejść.

 9. kamil napisał(a):

  Tia – ostatnie zdanie – to bardzo dobry efekt uboczny, o to chodzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *