W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Kolenda-Zaleska grozi palcem Gowinowi

Publicystka „Gazety Wyborczej” Katarzyna Kolenda-Zaleska zaatakowała Jarosława Gowina za „nielojalność” wobec Donalda Tuska i PO. Tymczasem trzy lata temu… wychwalała rozłamowców w PiS, m.in. Marka Migalskiego. „Trzeba wielkiej odwagi, by wystąpić przeciw zwierzchnikom” – pisała w 2010 r. dziennikarka.„Gowin przekroczył Rubikon nielojalności” – to wiele mówiący tytuł dzisiejszego komentarza Kolendy-Zaleskiej.

„Gowin, Godson i Żalek otwarcie występują przeciwko polityce rządu. Krytykują propozycje zmarginalizowania OFE, choć nie protestowali w 2011 r., gdy rząd zmniejszał składki przekazywane do OFE. Głosują dziś wbrew rządowi przy kluczowych decyzjach umożliwiających nowelizację budżetu. Tu już klauzula sumienia nie działa. Tu jest czysta polityka. Gowin nie działa w próżni, doskonale wie, że opozycja tylko zaciera ręce” – pisze Kolenda-Zaleska w „Gazecie Wyborczej”.

Dalej jeszcze ostrzej krytykuje nieposłuszeństwo wobec lidera PO: „Nie dziwię się, że Donald Tusk tak ostro zareagował na partyjną niesubordynację trzech posłów. Kiedy ktoś wstępuje do partii, zobowiązuje się do lojalności i akceptacji przywództwa. Na razie to Tusk jest przewodniczącym i premierem, on podejmuje decyzje. I tym decyzjom członkowie partii powinni się podporządkowywać. Jeśli się nie zgadzają, są wolni, mogą odejść”.

Ten hołd złożony przywództwu Donalda Tuska warto zestawić ze słowami Kolendy-Zaleskiej z 2010 r., gdy opisywała ona konflikt Marka Migalskiego z Jarosławem Kaczyńskim. Publicystka „Wyborczej” potępiała wówczas PiS za to, jak władze tej partii postąpiły z Migalskim, który otwarcie krytykował J. Kaczyńskiego. Oto, co pisała Kolenda-Zaleska:

„Trzeba wiele cywilnej odwagi, by wystąpić przeciwko zwierzchnikom […] Nikt w PiS nie ma prawa publicznie krytykować prezesa Jarosława Kaczyńskiego. To powinna być preambuła w statucie partii. A jak się ktoś odważył, to won. W związku z tym w obronie Migalskiego nie wystąpił nikt. Ze strachu, że skończy tak jak on? […] Trzeba mieć wiele odwagi, by wbrew okolicznościom bronić własnych poglądów i własnego systemu wartości”.

Kolenda-Zaleska znana była dotąd z wymyślenia słów o „prawdziwych Polakach”, jakie rzekomo wypowiedział Jarosław Kaczyński. Teraz na listę swoich osiągnięć dziennikarka może wpisać swój dzisiejszy artykuł, który lojalność wobec Donalda Tuska umieszcza wśród najwyższych politycznych cnót działaczy PO.

Filip Stankiewicz


3 Responses to Kolenda-Zaleska grozi palcem Gowinowi

 1. Wojtek.S. napisał(a):

  Wódz Tusk nie lubi niesubordynacji. Ludzie wybierali PO z Tuskiem na czele za program wyborczy a nie nieusuwalnego Tuska i przez niego wybieralnych poddanych liżących mu buty. Nic nie zrealizowane z programu wyborczego a ludzie dalej popierają tą partię. Tak działa system demokracji. Na dodatek część ludzi dalej myśli, że jest to partia ekonomicznie liberalna i potem wybiera socjalizm. Można by pomyśleć, że PiS specjalnie dzięki temu idzie coraz bardziej na lewo.

  Takie nic nie wnoszące i niczego nie warte artykuły tylko w GW i innych zależnych pismach. Gadanie typu że ludzie nie mają prawa krytykować rządzących czy swoich zwierzchników można nazwać totalną lemingozą. Takie myślenie rodzi systemy totalitarne.

 2. Proszę napisał(a):

  Proszę nie pisać i nie czytać bzdur. Przecież takiej dziennikarki jak Kolenda-Zaleska nie ma i nigdy nie było. To jest kukła wystrugana z marchewki przez Ligę Oszustów dla zmylenia ogółu ludzi i manipulowania nimi. Takie tam granie na emocjach i doprowadzanie do totalnej bezmyślności.

 3. Halleth napisał(a):

  Ojej, przeciez to banalne. „Nasi” maja racje, „inni” nie maja racji. „U nas” nie mozna robic smrodu, „u innych” popieramy kazde rozlamy. Popieraj u przeciwnikow to, co eliminujesz u siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *