Elektromobilność i akcyza – kto i za co powinien podziękować Ministrowi Energii?

Ne przejmuj się gromami, które na Ciebie spadną, że rzekomo kontynuujesz dość słabą politykę III RP, że koszt utrzymania państwa mają ponosić wyłącznie biedni Czytaj więcej »

 

Konferencja ludnościowa PAFERE

Ziemia nas wyżywi. Czy system emerytalny także? Ekonomiczne i cywilizacyjne skutki zapaści demograficznej Europy to tytuł konferencji organizowanej przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE oraz Klub „Polonii Christiana”. Konferencja odbędzie się 23 lutego (środa) 2011 roku Auli Głównej Domu Literatury w Warszawie o godz. 17:00.

Konferencja nawiązuje do tematu numeru najnowszego wydania dwumiesięcznika „Polonia Christiana” wydawanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. W dziale „Oblicza demografii”  na kilkunastu stronach autorzy zwracają uwagę na kryzys demograficzny całej cywilizacji europejskiej. Głęboka zapaść demograficzna – bo tak określany jest problem – powoduje daleko idące skutki nie tylko polityczne, ale przede wszystkim społeczne, kulturowe i ekonomiczne. Jakie dokładnie? O tym będą dyskutować zaproszeni na konferencję goście:

Red. Jerzy Wolak („Polonia Christiana”), który wygłosi referat zatytułowany: „Demograficzna wojna światów”, Ireneusz Jabłoński (Centrum im. Adama Smitha) nakreśli perspektywy społeczno-ekonomiczne wokół reformy OFE w referacie: „OFE – bardzo kosztowna iluzja”, zaś Damian Kot (ekspert Fundacji PAFERE) przedstawi ogólny zarys funkcjonowania obecnego systemu emerytalnego w wystąpieniu zatytułowanym „Sofizmaty emerytalne”.

W drugiej części spotkania przewidziana jest dyskusja między ekspertami oraz pytania publiczności.

Więcej szczegółów na www.pafere.org…


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *