Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Koniec patologii PO. Demonstracja pod KPRM

Organizujemy demonstrację we wtorek 24 czerwca pod siedzibą KPRM, przy ulicy al. Ujazdowskie 1/3 w Warszawie, o godz. 16:00. Protest będzie miał charakter legalnego zgromadzenia, w jego trakcie zaprezentujemy swoje argumenty i żądania oraz pokażemy, dlaczego nie możemy pozostać bierni w obliczu obecnych wydarzeń dominujących debatę publiczną w Polsce. Żądamy natychmiastowej dymisji całego rządu.


Nasze zgromadzenie ma charakter pokojowy i apartyjny. Jest próbą uświadomienia opinii publicznej w Polsce czym jest tzw. afera podsłuchowa i jakie niesie ze sobą konsekwencje dla funkcjonowania demokratycznego państwa prawa jakim mieni się III RP…

Z tego też powodu wzywamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zgromadzeniu do przestrzegania następujących zasad:
I. Uczestników zobowiązuje się do nie używania/nie skandowania słów czy też haseł niecenzuralnych, a także godzących w elementarne zasady współżycia społecznego.
II. Uprasza się o nie wnoszenie w obrębie zgromadzenia transparentów kojarzących się z partiami politycznymi oraz organizacjami o charakterze politycznym.
III. Przypominamy, iż uczestnicy są zobowiązani do podporządkowywania się do poleceń organizatorów zgromadzenia.

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej, które jest organizatorem zgromadzenia, ma charakter konserwatywny, z tego też powodu podczas jego trwania nie życzymy sobie, aby uczestniczące w nim osoby w jakikolwiek sposób mogły łamać prawo w czasie trwania naszego przedsięwzięcia.

Polskę obiegły skandaliczne nagrania, w których najważniejsze osoby w państwie handlują ustawami w celu prowadzenia walki politycznej, łącznie z łamaniem Konstytucji. Nagrane rozmowy pokazują, że obecna koalicja rządząca traktuje polskie państwo jak prywatny folwark. Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził wprost „Polskie państwo istnieje tylko teoretycznie, w praktyce nie istnieje”.

http://www.wprost.pl/ar/452396/Handel-glowa-Rostowskiego/

Nie ulega wątpliwości, że Bartłomiej Sienkiewicz nie handlował z Markiem Belką niezależnością Narodowego Banku Polskiego z własnej inicjatywy. Kolejne elementy planu zostały przez rząd i Platformę Obywatelską zrealizowane, dlatego cały rząd odpowiedzialny jest za zaistniałą sytuacją.

Dodatkowe oburzenie budzi fakt, że taśmy są niewątpliwie elementem rywalizacji grup interesu, które od kilkunastu lat nawzajem wspierają się w niszczeniu instytucji polskiego państwa dla nieznanych opinii publicznej powodów.

Ponadto, działania prokuratury i ABW w środę 18 czerwca w redakcji Tygodnika WPROST, których byliśmy świadkami na miejscu, były szokującym zamachem na demokrację i wolność mediów w Polsce. Tak jak reakcja - a raczej jej brak - Donalda Tuska na "aferę taśmową", świadczyły o instrumentalnym wykorzystywaniu władzy.

Żądamy, aby Sejm niezwłocznie zajął się sprawą i powołał komisję śledczą, która publicznie przedstawi Polakom w jaki sposób rządzi Polską Platforma Obywatelska.

Chcemy Polski nowoczesnej i praworządnej. Zaistniała sytuacja powoduje utratę legitymacji do rządzenia w demokratycznym kraju przez obecną ekipę rządzącą.

Wspólnie zacznijmy zmieniać kraj. Pierwszym krokiem jest dymisja skompromitowanego rządu Donalda Tuska. Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych, udostępniajcie.

Przede wszystkim zapraszamy wszelkie organizacje społeczne do wspólnego podjęcia działań. Chcemy by ta akcja była naszym wspólnym głosem przeciw patologiom o jakich dowiedziała się polska opinia publiczna.

Piszcie na mlodzidlapolski@gmail.com. Zachęcamy inne organizacje do pomocy w organizowaniu merytorycznej i technicznej części protestu. Każda pomoc się liczy - od prawa do lewa!

Pokażmy, że Polska nie jest nam obojętna!

Organizatorzy protestu:

Studenci dla Rzeczpospolitej, Stowarzyszenie KoLiber i Młodzi dla Polski

Zgłoszenie zgromadzenia publicznego do urzędu m. st. Warszawy zostało dokonane przez Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *