Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Koniec z PIToleniem!

W antypodatkowym marszu Koniec PITolenia 28 kwietnia w Gdańsku wzięło udział ok. 150 osób. Protestujący w południe spotkali się pod Pierwszym Urzędem Skarbowym w Gdańsku, po czym stworzyli formację za siedmiometrowym transparentem.Skandując hasła: „Niskie podatki dla ojca i matki!”, „Uwaga! PIT okrada!”, „Nie wciskam ci kitu, Polska bez PITu!” czy „Wolność, własność, sprawiedliwość” przemaszerowali ulicami miasta pod fontannę Neptuna na Starówce.Tam odbyła się pikieta. Wśród trójkolorowych balonów z helem, unoszących PITy w pięknym słońcu, gdańszczanie wysłuchali wystąpień członków KNP. O absurdzie podatku dochodowego mówili: prezes okręgu gdańskiego Zbigniew Wysocki, były radny miasta Gdańska Zdzisław Kościelak, Michał Marusik, wiceprezes Artur Dziambor i wreszcie prezes KNP Janusz Korwin Mikke.

Po wystąpieniu Prezesa nadszedł czas na punkt kulminacyjny- wypuszczenie PITów w kosmos. Po odliczaniu tysiące balonów uniosło PITy do nieba, dając spektakularny efekt, napawający nadzieją na szybkie rzeczywiste uwolnienie się od podatku dochodowego.

Marsze i pikiety KNP przed urzędami skarbowymi odbyły się ponadto w ponad 20 miastach. Podczas happeningu przedstawiciele KNP grillowali kopie zeznań podatkowych. Przy okazji prowadzona była akcja informacyjna mająca na celu uświadomienie skali grabieży jakiej dokonuje polskie państwo na swoich obywatelach. Funkcjonowanie urzędów skarbowych według założeń ustawy budżetowej obowiązującej w 2013 roku będzie kosztować podatników około 3,5 miliarda złotych. Wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych stanowią jedynie 14% wpływów do kasy państwowej. Duża część wpływów z podatku dochodowego dotyczy osób pobierających świadczenia emerytalne i pracujących w sektorze publicznym, czyli finansowanym z budżetu państwa – podatek ten można więc przysłowiowo porównać do przelewania pustego w próżne. Jak przekonują przedstawiciele KNP zlikwidowanie tego podatku nie będzie miało negatywnych skutków dla finansów publicznych, gdyż większa ilość gotówki w kieszeniach obywateli pobudzi gospodarkę.

Wtorkowe happeningi, poza Gdańskiem, odbyły się w następujących miastach: Choszczno, Częstochowa, Dzierżoniów, Jelenia Góra, Kielce, Kraków, Legnica, Lublin, Łomża, Łódź, Nysa, Poznań, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sochaczew, Staszów, Szczecin, Tarnów, Toruń, Tychy, Warszawa, Wieliczka.

P


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *