Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

Konkurs „Parytet metali szlachetnych w Polsce”

Z naszej poczty…

„Wielu czytelników tego bloga z pewnością popiera wprowadzenie złotówki opartej na solidnej, kruszcowej podstawie typu złoto czy srebro. W polskim Internecie znaleźć można masę artykułów w których napisane jest, jak ważne jest, aby moneta miała wartość realną, a nie umowną.Nigdzie jednak nie widziałem praktycznego, dosyć krótkiego artykułu, w którym przystępnie wyjaśnione byłoby jak taki kruszcowy parytet wprowadzić.
Dlatego też, w porozumieniu z głównym sponsorem nagród – blogerem Morainem, ogłaszamy konkurs na artykuł pt.: „Parytet metali szlachetnych w Polsce”, który w sposób przystępny dla człowieka nieobeznanego w ekonomii objaśni, jak taki parytet kruszcu w Polsce wprowadzić. Ważne jest, aby artykuł był realistyczny, więc jedyne, co autor może założyć, to wola grupy rządzącej w zakresie realizacji takiego postulatu. Wszystkie pozostałe czynniki, muszą być oparte na stanie faktycznym.

Pełny regulamin konkursu:

1. Organizatorami konkursu „Parytet metali szlachetnych w Polsce” (dalej: konkurs) jest bloger Xsior i Moraine. (dalej: organizatorzy) Sponsorem nagród jest bloger Moraine.
2. Konkurs ma charakter otwarty.
3. Cele konkursu:
– popularyzacja idei pieniądza kruszcowego w Polsce,
– opracowanie konkretnego projektu wprowadzenia pieniądza opartego na parytecie metali szlachetnych w Polsce;
– popularyzacja blogowania wśród internautów o poglądach wolnorynkowych…”

Czytaj więcej szczegółów…


4 Responses to Konkurs „Parytet metali szlachetnych w Polsce”

 1. Marko napisał(a):

  Jedna z kosmicznych bzdur XXI wieku jest wmawianie, ze trzeba cos zabezpieczac zlotem. Przeciez za chwile nie bedzie drukowanego pieniadza. Zastapi go zapis w komputerze. Zapis w komuterze zabezpieczany zlotem? To jakas paranoja. Zabezpieczeniem srodkow wymiany sa wytworzone produkty i uslugi. Nic innego nam nie trzeba. O tym jak wszelkie zabezpieczenia dzialaja widac na przykladzie Ligi Oszustow. Dopoki sie jej nie zlikwiduje nic nie pomoze, to ona drukuje przeciez bezwartosciowy papier lub tworzy zapis kreujacy wirtualny pieniadz. A teraz prosze napisac jaka jest nagroda. Jesli sensowna to zglosze sie po jej odbior. Konkurs uwazam za rozstrzygniety.

 2. Nameless napisał(a):

  A co jeśli ktoś nie ma swojej strony internetowej albo bloga żeby umieścić tam swój tekst (to pytanie odnośnie 5. pktu regulaminu)? Wystarczy przesłać tekst na podanego maila?

 3. xsior napisał(a):

  @ Nameless

  To trzeba założyć 😀
  Promowanie blogowania i dziennikarstwa obywatelskiego jest jednym z celów, dla których zorganizowano ten konkurs.
  Bloga można z łatwością założyć, całkowicie za darmo, na wielu portalach.

 4. Marko napisał(a):

  Super konkurs. I fajne wymagania. I panie Nameless jak bedzie pan pisal to ma pan siedziec w czerownych skarpetkach i popijac czaj. Inaczej zlamie pan regulamin i nie wejdzie do puli z nagrodami. Zblizamy sie jednym slowem do stanu paranoidalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *