Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Konkurs PROKAPA: Co dalej po szwajcarskim referendum w sprawie złota?

30 listopada 2014 roku ma się odbyć w Szwajcarii referendum dotyczące m.in. zwiększenia szwajcarskich rezerw złota do co najmniej 20% wszystkich aktywów. Ponadto rząd Szwajcarii ma zostać zobligowany do odzyskania szwajcarskiego złota znajdującego się poza granicami kraju. Byłaby to olbrzymia operacja. Szacuje się, że skutkiem byłoby skupienie z rynku 1,4-1,6 tys. ton, co odpowiada ok. 40 proc. rocznej podaży tego kruszcu.


Referendum to, choć jeszcze się nie odbyło, już dorobiło się zagorzałych wrogów. W związku z tym ważkim, zbliżającym się wydarzeniem, portal Prokapitalizm.pl oraz Wydawnictwo WEKTORY ogłasza szybki konkurs dla naszych Czytelników. Pytanie brzmi:

"Czy zwycięstwo w referendum zwolenników złota będzie miało przełożenie na ceny tego kruszcu oraz na kurs franka szwajcarskiego (powiązany obecnie z kursem euro) i co może to oznaczać dla złota w wymiarze globalnym?".

Odpowiedzi na powyższe pytanie(a) prosimy nadsyłać w formie artykułów o długości do 4 tys. znaków (bez spacji). Autor najciekawszej pracy nagrodzony zostanie książkami: Ferdinanda Lipsa "Złoty spisek" (Wydawnictwo WEKTORY) lub Krzysztofa Rybińskiego "Ekonomia w Matriksie", Wyd. Słowa i Myśli. Autorzy innych ciekawych prac również zostaną nagrodzeni książkami m.in. o tematyce wolnorynkowej. Prace prosimy nadsyłać na adres e-mail: kapitalizm [małpa] poczta.onet.pl; w temacie wiadomości prosimy wpisać "Praca na złoty konkurs".

Termin nadsyłania prac mija 20 listopada br. o północy. Musimy mieć 10 dni na ich publikację na PROKAPIE oraz na stronie Fundacji PAFERE, żeby zmieścić się przed referendum.

Zatem do piór!


7 Responses to Konkurs PROKAPA: Co dalej po szwajcarskim referendum w sprawie złota?

 1. Michał napisał(a):

  4 tysiące ze spacjami czy bez?

 2. paweł napisał(a):

  Bez spacji.
  Pozdrawiam
  PSz

 3. paweł napisał(a):

  „Eksperci” już zaczynają straszyć, jakie to potworności będą się działy, jeśli tylko – nie daj Boże – odpowiedź Szwajcarów będzie na tak. Należy się teraz spodziewać nalotu banksterów na Helwetów i zmasowaną akcję prania mózgów. Trzeba by się chyba pomodlić za Szwajcarów, by nie zabrakło im odwagi i zdrowego rozsądku!

 4. paweł napisał(a):

  Boże drogi! Co to się zaczyna dziać! Już nawet premierzyca Koparka interweniuje w sprawie ewentualnego umocnienia się franka w kontekście „złotego referendum” w Szwajcarii. Coś czuję, że wkrótce frank rzeczywiście podskoczy w górę, ale nie dlatego, że ma być referendum, tylko dlatego, że panika sprowokowana przez polityków skłoni ludzi do masowego kupowania tej waluty.
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Drozszy-frank-Kopacz-Trzeba-zrobic-stress-testy-bankow-3226875.html

 5. paweł napisał(a):

  A złoto ostro w dół. Banksterzy chcą chyba obrzydzić Szwajcarom ten „barbarzyński relikt” tuż przed referendum.
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=787305057996373&id=176150972445121
  Przypominamy o „Złotym konkursie PROKAPA”. Robi się coraz ciekawiej 😉

 6. paweł napisał(a):

  Złote referendum w Szwajcarii: Grandziarze nie odpuszczają, zaczynają straszyć i bagatelizować!
  http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/frank-szwajcarski-po-cztery-zlote-sprawdz-,174,0,1650606.html

  A my przypominamy o „Złotym konkursie PROKAPA”
  http://prokapitalizm.pl/konkurs-prokapa-co-dalej-po-szwajcarskim-referendum-w-sprawie-zlota.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *