Euro – obłędne przedsięwzięcie, które rozbije Europę

Pomysły na ratowanie finansów krajów południowych, a tym samym całej strefy euro nie przynoszą - jak dotąd - oczekiwanych rezultatów Czytaj więcej »

 

Konkurs PROKAPA i Wydawnictwa M. Wygraj książkę Jana Polkowskiego „Ślady krwi”!

Portal Prokapitalizm.pl oraz Wydawnictwo M zapraszają do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest egzemplarz wydanej niedawno powieści Jana Polkowskiego „Ślady krwi”. Egzemplarz wzbogacony jest o autograf Autora.Pytanie konkursowe, składające się z dwóch części, brzmi: Ile powieści napisał dotąd Jan Polkowski (z wyłączeniem „Śladów krwi”)? Proszę podać tytuły wszystkich dotychczasowych powieści tego Autora.

Książkę wygra ta osoba, która jako pierwsza poda, w komentarzach pod newsem konkursowym, właściwą odpowiedź.

*  *  *

„Ślady krwi”  to niemal sensacyjnie rozwijająca się opowieść o czterech kolejnych pokoleniach rodziny, której koleje poznajemy podczas odzyskiwania i odkłamywania pamięci przez głównego bohatera. Powieść nie została napisana dla prostego pokrzepieniu serc. Ale chociaż odkryta prawda boli jeszcze mocniej daje w zamian szansę na jednostkowe i wspólnotowe ocalenie.

Napisana z rozmachem powieść Jana Polkowskiego to niezwykła próba rozmowy z Polakami o ich współczesnej kondycji za pomocą sięgnięcia po ważne składniki narodowej tożsamości – zmagania z niemieckim i rosyjskim totalitaryzmem, doświadczenie absurdalnej rzeczywistości PRL, walka o niepodległość, dramat kolaboracji, pamięć Kresów, dylematy wiary w Boga, ale i bogata tradycja kulturowa – jak choćby opisy Wołynia odsyłające do Pana Tadeusza – to wszystko składa się na wielką, polifonicznie opowiedzianą przygodę polskiego losu. Mimo pesymizmu i wiernego obcowania z polską klęską autor daleki jest od stereotypowego rozmiłowywania się w martyrologii. Pozostaje ironicznym i niezależnym obserwatorem. W tym leży siła „Śladów krwi”.

Czytelnicy, którzy poszukują w literaturze poważnej próby zmierzenia się z polskością na serio, a dla  których styl, piękno języka i ciągłość kultury nie są obojętne, na pewno się nie zawiodą!

Książkę zamówić można na stronie Wydawnictwa M…

*  *  *

Jan Polkowski (ur. w 1953 roku)

Pisarz, wydawca i redaktor, ekspert w dziedzinie mediów i komunikacji społecznej.

Debiutował w 1978 roku w podziemnym kwartalniku „Zapis”. Poza zasięgiem cenzury ukazały się tomy wierszy: To nie jest poezja (1980), Oddychaj głęboko (1981), Ogień. Z notatek 1982-83 (1983), Drzewa (1987). W niepodległej Polsce opublikował Elegie z Tymowskich Gór ( 2008), Cantus (2009), Cień (2010) i Głosy (2012).

Laureat nagrody imienia Kościelskich (1983) i Andrzeja Kijowskiego (2010) za twórczość poetycką.

Przed 1989 rokiem redagował i wydawał w podziemiu czasopisma: „Sygnał”, „Arka”, „Świat”, a także książki (w Krakowskiej Oficynie Studentów oraz w Wydawnictwie ABC). Po 1989 m. in. wydawca i redaktor naczelny dziennika Czas Krakowski, wydawca miesięcznika Film, dyrektor w TVP, redaktor serwisu Portalfilmowy.pl.

Za działalność w antykomunistycznej opozycji internowany 13 grudnia 1981 roku, w roku 2008 z tej samej przyczyny odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta.

 


2 Responses to Konkurs PROKAPA i Wydawnictwa M. Wygraj książkę Jana Polkowskiego „Ślady krwi”!

 1. Człowiek Z Kulą W Głowie napisał(a):

  „Ślady krwi” to debiut powieściopisarski pana Polkowskiego.

 2. Rekakcja PROKAPA napisał(a):

  Odpowiedź prawidłowa!
  To był chyba najkrótszy konkurs na PROKAPIE. Nawet na facebook nie zdążyłem dać newsa 🙂
  GRATULACJE!!!
  Proszę o nadesłanie swoich danych na konto pocztowe:
  kapitalizm (małpa) poczta.onet.pl.
  Książka zostanie wysłana pocztą

  Redakcja Prokapitalizm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *