Kapitalizm w poduszce – prostota, która czyni cuda

Podczas nocnego lotu z Los Angeles obserwowałem współpasażerów i ich bezowocne próby zaśnięcia. Mieli otwarte usta, przewracali głowami z jednej strony na drugą Czytaj więcej »

 

Konkurs PROKAPA: Wygraj książkę Hayek’a – napisz krótki tekst!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie PROKAPA. Do wygrania są dwa egzemplarze książki Fryderyka Augusta von Hayek’a „Nadużycie rozumu” (jeden wydany niedawno przez Wydawnictwo PROHIBITA, drugi, nieco starszy, wydany przez Volumen). Jak można wygrać te książki?Wystarczy napisać krótki tekst (ale minimum 3 tys. znaków), w którym autor odpowie na pytanie, nawiązujące do jednego z najbardziej znanych dzieł Fryderyka Augusta von Hayek’a. Pytanie, a zarazem temat konkursu, brzmi: „Czy Polska znajduje się dziś na drodze do gospodarczego zniewolenia?”. Ci uczestnicy, którzy uważają, że tak, winni napisać dlaczego, ci, którzy uważają, że nie, również muszą uzasadnić swoją odpowiedź. Prace muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem.

Oprócz nagrody książkowej zwycięskie dwa teksty opublikowane zostaną na łamach biuletynu Fundacji PAFERE „IDEE” i oczywiście na naszym portalu.

Może to właśnie słynna „Droga do zniewolenia” Fryderyka Augusta von Hayek’a będzie inspiracją dla uczestników konkursu przy pisaniu własnego tekstu.

Artykuły konkursowe prosimy przesyłać na adres kapitalizm@poczta.onet.pl do 9 czerwca 2013 roku (w temacie wiadomości prosimy wpisać: „Konkurs Prokapa – Hayek”. Wyniki ogłoszone zostaną do 15 czerwca 2013 roku. Prace oceniać będzie jednoosobowe jury 🙂 w osobie piszącego te słowa…

No to, do dzieła!!!

Paweł Sztąberek

Artykuły konkursowe (uzupełniane na bieżąco):

Adam KwiatkowskiPolskę czeka los Grecji
Łukasz ParadowskiWolność – jak u Orwella – będzie oznaczać niewolę
Rajmund PollakPolska na drodze do gospodarczego zniewolenia
Mateusz AmbrożekDroga do zniewolenia jest krótka i prosta
Paweł RyndakCzy Polska znajduje się dziś na drodze do gospodarczego zniewolenia? – degradacja pojęć
Marcin SurowskiPolska zniewolona czy tylko z ograniczoną wolnością?
Julia KarczWłasność prywatna, a droga do gospodarczego zniewolenia


4 Responses to Konkurs PROKAPA: Wygraj książkę Hayek’a – napisz krótki tekst!

 1. czy min. 3000 znaków? napisał(a):

  Czy, aby napewno min. 3000 znaków, a nie maks.????

 2. Paweł napisał(a):

  Minimum… To nie jest jakoś szczególnie dużo. Chyba jedna kartka A4. Jak będzie więcej to się nie pogniewamy. Mark Skousen napisał kiedyś „Ekonomie na jednej stronie” http://www.kapitalizm.republika.pl/ekonomia.html , więc i taki krótki artykuł o ważnych sprawach też sie da

 3. Marko napisał(a):

  Nikogo nie mozna zniewolic gospodarczo. To niemozliwe. Mozna tylko zniewolic politycznie, wprowadzajac albo komunizm albo kapitalizm/wolny rynek. A teraz poprosze o ksiazke. Ladna ma okladke.

 4. Piotr napisał(a):

  To da się kogoś zniewolić wolnością?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *