Jaki jest ulubiony ustrój lewicy?

Holandia jest krajem wolnym tylko połowicznie. Zakres wolności z roku na rok maleje. Jest coraz więcej regulacji, coraz wyższe podatki Czytaj więcej »

 

Konsultant Petru i jego majątek

Nowoczesna.pl została utworzona na bazie sprzeciwu wobec przekazania przez PO pieniędzy z drugiego filara do państwowego ZUS. Chodzi o niebagatelne 150 miliardów złotych. Zarządzający drugim filarem stracili, pan profesor Leszek Balcerowicz bardzo się zdenerwował w związku z tym. No i powstała Nowoczesna.pl.


Pan Ryszard Petru ma - zgodnie z oświadczeniem majątkowym, które zamieszczone jest na stronach Sejmu - milion złotych w walucie polskiej, do tego 150 000 euro, ponad 165 000 dolarów amerykańskich oraz około 150 000 złotych w papierach wartościowych. Pan Ryszard ma jeszcze dwustumetrowe mieszkanie o wartości około 870 000 złotych oraz dwa mniejsze- 54 i 60 m. kw. - po 240 000 i 100 000 złotych. Ryszard Petru consulting - firma pana Petru - uzyskała dochód 600 000 złotych(!!!)

Szczęściarz z pana Ryszarda Petru... Co on takiego konsultuje za 600 000 złotych? I kto te pieniądze przelewa? Bardzo jestem ciekawy - a Państwo? Za co - też. Wiemy jedynie ,że za "konsultowanie". Wielu z nas chciałoby sobie pokonsultować i wziąć taką kasę - ale widocznie pan Ryszard jest szczególnym konsultantem. I szczególnie konsultuje ważne sprawy - może nawet wagi państwowej. Bo że bankowej - to na pewno.

Wśród zasobów, pan Ryszard nie ma franków - mają je frankowicze i mają z nimi kłopot. Ma dolary, euro, papiery wartościowe - ale franków nie ma. W swoim czasie pozbył się ich - łebski to człowiek, ale innych namawiał, żeby kredyty we frankach zaciągali. Lobbysta? Bankowy agent wpływu? Cwaniak nad cwaniaki? Pan Ryszard zrósł się z bankami, tak jak ”Reymont zrósł się z lasem na wieki”.

- Panie doktorze, jak tam moje wyniki?- pyta pacjent
- Dobre, może pan brać kredyt.
- Ale ja nie mam z czego spłacać?
- Nie będzie pan musiał.

Ale 700 000 frankowiczów musi. Wzięli - pod naciskiem propagandy - i teraz oni muszą spłacać. Nie ci co ich namawiali. Tamci okazali się Piłatami. No i jeszcze ta spadająca złotówka… Oczywiście spada nie sama - ktoś jej pomaga, niektórzy mówią, że wielki dobroczyńca ludzkości G. Soros. Ten dobroczynny spekulant nie takie rzeczy robił. A to atakował funta brytyjskiego, a to na Filipinach... A to dopłaca do Fundacji Batorego w Polsce. A to Fundacji Helsińskiej. Ma w tym jakiś cel - oficjalnie chodzi mu o społeczeństwo otwarte - cokolwiek miałoby to znaczyć. Jest bardzo otwarty i miły.

Zupełnie tak jak pan Ryszard Petru… Reprezentuje rynki finansowe i banki!

Waldemar Jan Rajca

Autor prowadzi swojego bloga Orwell 2006.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *