Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Korwin-Mikke nie został senatorem z Rybnika

Janusz Korwin-Mikke, prezes Kongresu Nowej Prawicy, zajął dopiero szóste miejsce w wyborach uzupełniających do Senatu, jakie odbyły się w w niedzielę, 21 kwietnia 2013 roku w Rybniku.Korwin-Mikke nie kryje rozżalenia. Fakt, że „(…) na spotkanie ze mną przyszło w Rybniku prawie trzy razy tyle ludzi, ile na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim – powodował, że nie oczekiwałem wyniku poniżej 20%”. Ostatecznie JKM uzyskał 7,92 proc. Zwyciężył kandydat PiS, Bolesław Piecha.

Oto pełne wyniki:
Bolesław Piecha (PiS) – 28,48 proc.,
Józef Makosz (Komitet Wyborczy Józefa Makosza) – 19,59 proc.,
Mirosław Duży (PO) – 18,01 proc.,
Paweł Polok (KWW Autonomia dla Ziemi Górnośląskiej) – 13,12 proc.,
Grażyna Kohut (PSL) – 8,36 proc.,
Janusz Korwin-Mikke (komitet Kongresu Nowej Prawicy) – 7,92 proc.,
Krzysztof Sajewicz (SLD) – 2,84 proc.
Piotr Masłowski (KWW Piotra Masłowskiego) – 1,68

Janusz Korwin-Mikke na swoim blogu napisał: „Popatrzmy jednak na sprawę z drugiej strony – czyli: nie od strony zawiedzionej nadziei (opartej przecież tylko na założeniu, że w tych wyborach weźmie udział 3÷5% ludzi; gdy frekwencja przekroczyła 6% oznajmiłem, że na pewno nie wygram), a patrząc w przyszłość.

Startowałem w obcym terenie, gdzie „hanysy” patrzyły z niechęcią na „gorola” w dodatku: „spadochroniarza”, a p.Paweł Polok (kandydujący z Ruchu Autonomii Śląska) głosił poglądy całkowicie wolnorynkowe(!). Nie miałem plakatów ani billboardów (poza zawiadomieniami o spotkaniach). Poza RAŚiem miałem przeciwko sobie PiS (który na 3 powiaty zmobilizował siły całej partii i wydał na kampanię co najmniej pięć razy tyle, co my – co będzie przedmiotem protestu wyborczego) oraz PO, która plakatami „Duży może więcej” upstrzyła wszystko co, co się dało. Z PSL-em w skali kraju od kilku lat regularnie wygrywamy – a tu wyraźnie wygrałem również z SLD, gdzie przecież startował miejscowy lekarz!

W tym stanie rzeczy wynik PiS jest słaby (choć dla PiS był to teren jeszcze cięższy, niż dla KNP!) a wynik PO wręcz katastrofalny. Natomiast dla nas 8%, gdy kampania do PE w całym kraju i tak będzie prowadzona na nazwisko Korwin-Mikke, a powinna przejść na nas co najmniej połowa elektoratu, który tu głosował na RAŚ (zwolennicy wolnego rynku, przeciwnicy mieszającej się we wszystko „warszawki”, przeciwnicy obecnego układu Bandy Czworga) – jest wcale obiecującym rezultatem na przyszłość.

PO-PiS słabnie i słabnąć będzie – a my będziemy walczyć z Lewicą o pozycję III siły w kraju. Co może oznaczać rząd dusz, gdy PO-PiS się rozsypie jak układ chadecy-socjaliści we Włoszech.”

P


3 Responses to Korwin-Mikke nie został senatorem z Rybnika

  1. belzebub napisał(a):

    mówiłem, że gość przywieziony w teczce nie ma żadnych szans…

  2. Tadeuszek napisał(a):

    To jest niewątpliwy sukces Janusza Korwin Mikke. 7,92 proc. to przecież znacznie więcej niż 2 proc. jakie dawały sondażownie.

  3. belzebub napisał(a):

    porażająca jest za to frekwencja wyborcza, która oscyluje w granicach 11- 12 procent! To dowód, że mieszkańcy Rybnika zauważyli Senat jako zbędną wyższą izbę Parlamentu. To dowód, że Senat powinien przestać istnieć, a uwarunkowania historyczne nie mają tu nic do rzeczy. Sto osób popierających wszystko co wychodzi z Sejmu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *