Na wschodzie UE wszystko pod kontrolą

Zastanawiam się, czy nie byłoby jednak lepiej, gdyby policja kontynuowała swój strajk. A dlaczego? Czytaj więcej »

 

Kosztowna wizyta wicepremier Bieńkowskiej i tajny sojusz PO z SLD

Dygnitarze PO traktują obecnie szarych obywateli tak,  jak sekretarze PZPR traktowali ludzi bezpartyjnych w czasach komuny. Takiej obstawy jaką miała Elżbieta Bieńkowska z domu Moycho  w dniu 24.03.2014r w Ratuszu stolicy Podbeskidzia nie powstydziłby się nawet sam Władimir Putin.


Na rogatkach miasta rozstawiono radiowozy. Wokół Ratusza i w samym środku urzędowało ponad 40 strażników miejskich, 10 nieumundurowanych policjantów,  czterech funkcjonariuszy BOR, a spora grupa aktywistów SLD zajmowała się oklaskami na Sali Sesyjnej. W gotowości stał cały oddział prewencji w sile 118 funkcjonariuszy, dyskretnie rozlokowanych w okolicy. Gwiazda Donalda Tuska przyjechała, aby zachęcać do głosowania na PO, pod oficjalnym pretekstem informowania o funduszach europejskich. Tłumów mieszkańców nie było. Do Sali Sesyjnej chciało wejść najwyżej ok.15 osób bez zaproszeń.

Szybko okazało się , że Pani Elżbieta Bieńkowska jest wicepremierem tylko dla zwolenników PO i ich nowych sojuszników z SLD, bo przeciwnicy obecnego rządu jak również apolityczni mieszkańcy Bielska-Białej otrzymali zakaz wstępu na Salę Sesyjną Ratusza, a nawet zabroniono publiczności wchodzić na galerię, która prawie zawsze ( oprócz okresu stanu wojennego) była dostępna dla mieszkańców miasta. Co więcej, wyłączono nagłośnienie na przylegających korytarzach, aby przeciętni interesanci Urzędu Miasta nie mogli usłyszeć co pani wicepremier mówi do wybrańców PO i SLD, oraz ich zwolenników. Gdy udało mi się wejść do przedsionka, to otoczyło mnie czterech strażników miejskich z komendantem na czele.

Pytam, czy mogę pójść na galerię, bo widzę jak tam wchodzą kibice piłkarscy? Odpowiedziano mi, że to nie są kibice tylko policjanci po cywilu!

Po chwili pojawiają się trzej młodzieńcy w dresach z kapturami. Widziałem takie na wyprzedaży w jednym z hipermarketów. I znowu zostałem zaskoczony, bo komendant straży miejskiej podszedł do jednego z nich i mówi:
- Dzień dobry panie inspektorze!

Patrzę i nie mogę wyjść ze zdumienia, bo gdybym ich nazwał dresiarzami, to mógłbym być natychmiast aresztowany za obrazę funkcjonariusza na służbie!

Z tego wrażenia wychodzę na korytarz i widzę intelektualistę w okularach, który tak jakoś dziwnie mi się przypatruje. I... znowu go zdekonspirował komendant straży miejskiej, który przechodząc obok niego stwierdził:
- Panie komisarzu wszystko jest pod kontrolą.

Tuż przy schodach stoi ubrany w kurtkę skórzaną miłośnik jazzu, co wynika z napisu na jego podkoszulce. Tym razem to ja jemu się przyglądnąłem i co widzę? Gdy rozpięła mu się kurtka, to za pazuchą dostrzegłem nowoczesny rewolwer! Trochę się zaniepokoiłem, no bo w Ratuszu pistolet to coś niezwykłego. Jednak gdy pan komendant straży miejskiej powiedział mu : cześć i zapytał co on robi po służbie, to od razu odetchnąłem z ulgą, że jestem bezpieczny!

Najlepiej ubrani byli funkcjonariusze BOR! Płaszczyki mieli  takie, jakie ja widziałem dwa lata temu na promocji odzieży wiosennej w Paryżu i cieniutkie krawaty, takie jak się nosiło w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Po czym poznałem, że to BOR? Otóż żaden paryżanin nie jest w stanie tak szybko obracać głową na wszystkie strony jak funkcjonariusze BOR. Popatrzyłem na sekundnik i wyliczyłem: 25 obrotów na minutę i to jeszcze czasem połączone z obrotem całego ciała wokół własnej osi. Komendant straży miejskiej dał mi do zrozumienia, że Pani wicepremier Bieńkowska zadbała o porządek, bo skoro było tam  tylu strażników miejskich, policjantów po cywilu i funkcjonariuszy BOR, to gdyby jeszcze weszło tych piętnaścioro mieszkańców miasta na galerię, to kto by rozróżnił kibola od kibica z odpowiednią legitymacją, albo studenta od inspektora?

Gdy spotkanie się skończyło, to Pani wicepremier Bieńkowska uciekła tylnym wyjściem z Ratusza, a w głównych drzwiach pojawiła się cała lokalna elita PO, SLD i Europy plus!

Powiem szczerze, że tylu komuchów na raz, to ja dawno nie widziałem. Byli wprawdzie  też samorządowcy nie związani ani z PO ani z SLD, ale w mniejszości.

Warto zapamiętać tę datę 24 marca 2014 roku, bo kiedyś przecież zostanie odtajniony ten zawarty w Bielsku-Białej nieformalny jeszcze sojusz PO z SLD!

Rajmund Pollak


3 Responses to Kosztowna wizyta wicepremier Bieńkowskiej i tajny sojusz PO z SLD

  1. zbrojmistrz napisał(a):

    Szanowny Panie Autorze! Chyba poniosła Pana fantazja albo jest Pan ignorantem – nie odróżnia Pan pistoletu od rewolweru i do tego jest Pan w stanie pod pazuchą zauważyć tego rodzaju ‚żelazo’. Rewolwer ma amunicję ładowaną do bębenka, a pistolet ma magazynek z amunicją w kolbie(rękojeści) i to jest ta podstawowa różnica. Jak Pan był w stanie odróżnić i zobaczyć kto jaką ma broń. Do tego policzyć ilu było funkcjonariuszy i z jakich służb? Poniosło Pana. A, że WADZA ma dwór i halabardników to jest fakt i, że jest to kosztowne, to drugi fakt. Proszę się podszkolić w rodzajach i możliwościach uzbrojenia, ponieważ już niedługo będzie to nam bardzo potrzebne.

  2. rusznikarz napisał(a):

    Te „zbrojmistrz” co się czepiasz człowieka – facet, z tego co widzę jest fachowcem w dekomunizacji, we Włochach i w jechaniu po bardzo dobrych autach jakimi są „FIATY”. Teraz udało mus się zobaczyć jak funkcjonuje władza, zrobił odkrycie, ze władcy zawsze mieli klakę, dwór i ochronę i opisał to. Odpieprz się od reportera. A, że nie widzi różnicy między spluwami, to jest inna sprawa, a ty widzisz różnicę między wylewem, a udarem, a zawałem? Wstrzymaj się i tyle.

  3. Marko napisał(a):

    Liga Oszustow jest jedna, dla tzw. zmylenia przeciwnika ubiera sie tylko dla publicznosci w rozne kolory i barwy. To ci sami „inspektorzy” w adidaskach robili rozroby jako „kibole” podczas EURO 2012, ci sami przebierancy sa wsrod sportowych kiboli klubow polskich i robia zadamy w ramach cwiczen i pedzenia strachu obywatelom, ci sami „inspektorzy” w dresach robia demonstracje i rozruchy (ostatnio bodaj w listopadzie w stolycy) a jak trzeba udaja sie masowo do „pomocy” zaprzyjaznionym partiom za miedza – Majdan to takze ich dzielo. Dziwne tylko, ze ktos sie dziwi jeszcze i nie postrzega tego modelu „inspektora” wszechobecnego w zyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *