Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Kredyt? To już przeżytek!

Jeszcze kilka lat temu kredyt bankowy traktowany był jako najlepsza i najbezpieczniejsza metoda finansowania nagłych wydatków. Dziś w wielu przypadkach takie rozwiązanie okazuje się nieekonomiczne i całkowicie zbędne. Kredyty mają coraz większą konkurencję. Z jakich alternatyw można skorzystać?

Czy od razu trzeba zaciągać kredyt?

Minimalna kwota kredytu zazwyczaj jest dość wysoka. Dwa, trzy tysiące to w wielu przypadkach minimum. Liczne raty sprawiają, że taki kredyt staje się w efekcie sporym obciążeniem dla klienta. Zaciągniecie kredytu oznacza również, że przez najbliższe kilkanaście miesięcy trzeba będzie pilnować terminów poszczególnych rat i wpłacać określoną w umowie kwotę na konto banku. Co gorsza, na rozpatrzenie wniosku o kredyt trzeba czekać kilka dni. Dla osób, których zaskoczyła awaryjna sytuacja, często jest to uciążliwym problemem. Nagłe wydatki nie zawsze muszą przecież sięgać takich sum, jakie banki uznają za minimalną kwotę kredytu. Skoro na uporanie się z nimi wystarczy nam 700-800 złotych, to po co zaciągać kredyt o wartości 2000 złotych? Możliwości pożyczenia mniejszych sum pieniędzy na krótszy okres czasu jest przecież wiele. Jakie rozwiązania stanowią obecnie najpopularniejszą alternatywę dla bankowych propozycji?

Sieć pełna ofert

Większość z nas sposobów finansowania nagłych wydatków szuka w sieci. To tu można skorzystać z usług sprawdzonych firm, zajmujących się udzielaniem pożyczek online. Możliwość porównywania ofert poszczególnych firm oraz zapoznania się z dokładnymi informacjami na temat ostatecznego kosztu takiej transakcji to wielki walor dla każdego internauty. Mniej rat to mniejsze koszty, a krótki czas pożyczki pozwala szybko pozbyć się finansowych zobowiązań. Z takiego rozwiązania najchętniej korzystają ci, których tuż przed wypłatą zaskoczyła awaria domowego sprzętu lub wyjątkowo kusząca promocja w sklepie. Dla wielu osób w takiej sytuacji praktycznym rozwiązaniem okazuje się, przykładowo, tania pożyczka na pozyczkomat.pl.

Szybkie pożyczki zaciągane przez Internet stanowią coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Dla wielu Polaków stały się one najlepszą alternatywą dla bankowych kredytów. Rosnąca wiedza na ich temat sprawia, że wielu z nas coraz chętniej i roztropniej korzysta z takiego wsparcia, ciesząc się nieograniczonymi możliwościami finansowania nagłych wydatków w szybki i ekonomiczny sposób.