Wizyta prezydenta Dudy w USA bez konkretów

Pomimo szumnych zapowiedzi o przełomie, prezydent Andrzej Duda przywozi z Waszyngtonu tylko słowa Czytaj więcej »

 

Kredyty internetowe w parabankach

Kredyty internetowe są wspaniałą alternatywą dla pożyczek oferowanych przez placówki bankowe. Wnioskując o kredyt przez internet w parabankach, w przeciwieństwie do banków nie musimy dostarczać zaświadczeń, czy wypełniać skomplikowanych umów i formularzy. Przy takim kredycie online wystarczające będą dowód osobisty, numer telefonu oraz rachunek bankowy zarejestrowany w Polsce. Poza tym to także wielka wygoda. Składanie wniosku oraz jego rozpatrzenie odbywa się za pośrednictwem sieci, a więc, aby go pobrać, nie musimy ruszać się z domu. Z kolei terminy spłat oraz wysokość rat przesyłane są na naszą skrzynkę mailową.

Przy aplikowaniu o pożyczkę internetową, warto zdać sobie sprawę, iż większość kredytodawców, to spółki wchodzące w skład zagranicznych korporacji zajmujących się udzielaniem pożyczek. Doskonałym tego przykładem jest niemiecka firma Kreditech z siedzibą w Hamburgu, pod którą podlegają dobrze znane w Polsce Kredito24 oraz Zaimo (http://www.zaimo.pl/).

To, co rzuca się w oczy przy spółkach należących do Kreditech, to sposób weryfikacji składanych wniosków. Odstąpiono tutaj od tradycyjnych czynności, a analiza kredytobiorcy odbywa się na podstawie danych internetowych (online). Dzięki temu znacznie skrócono też czas samej weryfikacji, który sprowadza się do kilkunastu minut. Równie krótko trwa proces przelania pieniędzy. Jeśli wniosek został złożony w godzinach pracy banku (wnioski przyjmowane 24/h) pieniądze na koncie powinny znaleźć się w przeciągu kwadransa.

Ten automatyczny tryb weryfikacji nie oznacza jednak, iż oba podmioty nie zawierają pomiędzy sobą umowy. Te w trybie ekspresowym przychodzą pocztą lub dostarczane są za pośrednictwem firm kurierskich, podobnie jak to jest w przypadku operatorów telefonii komórkowej. Wówczas umowa zostaje podpisana i wraca do siedziby firmy. Jeśli natomiast dostarczana jest listownie, dołączana jest do niej opłacona i zaadresowana zwrotnie koperta, którą wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej.

Ten szereg udogodnień sprawia, że po kredyty internetowe sięgamy coraz częściej i z pewnością ta wzrastająca tendencja będzie się utrzymywać. W czasach, kiedy wielu z nas boryka się z problemami finansowymi, a banki nie udzielają pożyczek tak ochoczo, jak to miało miejsce dekadę temu, wnioskowanie o kredyty w instytucjach pozabankowych jest zrozumiałe.